Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A krav maga jó utai bunyóra?

A krav maga jó utai bunyóra?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttem, elmegyek krav magázni, mert egy ismerősömtől sok jót hallottam róla. Tényleg olyan jó? Nekem arra kellene hogy akár 3, 4 támadó ellen is meg tudjam magamat védeni.
2011. okt. 26. 19:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Ejha, késsel vennél elégtételt? Ebből is látszik, egy kis csíra vagy, nem férfi...
2011. okt. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
37%
balfa.sz vagy, ez csak elméleti kérdés volt, de ezt gyakorlod te öszvér, nem? egy átlagembert megértenék, hogy megilletődne ezen, de ilyen válaszra nem számítottam elvileg harctechnikát tanuló embertől.. ebből is látszik, mekkora különbség van egy ember között aki ért is a késhez, és a kravosok között. jelenleg pedig nem hordok kést (upsz, kitudódott a titkom), és nem hiszek semmiféle megtorlásban.
2011. okt. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Nem jó,de a semminél jobb.

Persze ha első küzdősportnak választod,akkor csalódás fog érni,méghozzá nagyon.

Normális küzdősport edzés mellé lehet egy kiegészítő,de nem több.

A 3-4 támadó meg eléggé tág besorolás.

3-4 részeg,3-4 komoly bűnöző,3-4 18 éves senkiházi emós?

Ezek eléggé tág besorolásai az ellenfelek típusainak,de mindegyik más megközelítést igényel.

2011. okt. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
41%

én meg elnézést kérek a hangvételért.

mindenki az gyakorol, és abban él, amit jónak lát. fórumon ezt úgy sem lehet értelmesen megvitatni.

békét kívánok.

2011. okt. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:

Én 2 évig krav-magáztam, de sajnos már nics rá időm. Ezek akkora baromságok amiket itt írnak, hogy kamu izraeli sport és hogy a kés ellen semmit nem ér. Hogyha mennek az ütések, utána már a késes támadás fog jönni (alsó, felső szúrás, később kicsit bonyolultabb, pl. ha a hátadhoz szorítanak egy kést.) Én csak ajánlani tudom, de azért ahhoz, hogy 3-4 támadót le tudj nyomni elég sokat kell edzeni. Vannak benne botos támadások is, ez pl arra nagyon jó ha egy rajkó neked rohan az utcán, a jellegzetes "pakójjáki" dumával, de ezenkívül van fegyveres támadás is. A krav-magában szinte csak utcai ÖNVÉDELMI szituációk vannak. Én nagyon szerettem ezt a sportot csinálni. Ha van elegendő elszántságod akkor akár még a 3-4 ember is fog menni egy pár év után.

Sok sikert hozzá!

2012. jan. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

igen. pont erre való a késharc. Silat, Kali.. ezekkel még esély is van túlélni a késharcot, legyőzni a támadót. elvben lehetne Kravval is. végül is.. tompa pengével, gyors gyakorlásnál bármikor ki lehet deríteni.

pusztakezes harcnál nehéz megmondani, ki a jobb gyilkos, mert ha egy ütést nem viszel be erősen torokra, akkor nem tudni hogy be tudnád-e vinni élesben, késsel simább az ügy, mert ha torokhoz ér a penge, akkor az mindenképpen győzelemnek tekinthető.


amúgy kravban gyakorolnak ujj, alkar, láb vágásokat?

megvan persze az infó hogy milyen börtönös kés technikákat nem ismernek önvédelmi rendszerekben, de kíváncsi vagyok az igazi késelők technikáit is ismerik-e. nyilván az az ember, akinél kés van, de ezzel nem vágja el előbb a kezet, rögtön testre szúr az nem tekinthető igazán komoly késelőnek. ez csak most eszembe jutott.

2012. jan. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
Én is fogok majd menni, mert nagyon tetszik. Persze alapvetően nem vagyok egy agresszív alkat (értsd: magamtól ritkán kötök bele másokba), úgyhogy igazából csak úgy bétervként kéne. Ha ki tudom magam dumálni, oké, ha el tudok futni, oké, nem nem tudok elfutni, akkor rúgok/szemetnyomok/bárakármi és utána futok el. Ismerősöm jár, azért csinálnak elég durva dolgokat edzésen, és használni is tudja az ott tanultakat. Ő például tipikusan az az ember, akibe rendszeresen belekötnek, éshát nem épp egy Góliát méretű emberke.. Szóval ha tetszik, akkor hajrá, sőt, ha már jársz, akkor pls írd már le, hogy milyen. :D Köszi!
2012. jan. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Utolsó, mondjuk pont erre vannak a harcművészetek. ott még van is olyan edzés, ami használható :)
2012. jan. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
Ha bántanak, ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét.
2012. jan. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
kravon nem gyakorolnak baltával.
2012. jan. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!