Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A krav maga jó utai bunyóra?

A krav maga jó utai bunyóra?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttem, elmegyek krav magázni, mert egy ismerősömtől sok jót hallottam róla. Tényleg olyan jó? Nekem arra kellene hogy akár 3, 4 támadó ellen is meg tudjam magamat védeni.
2011. okt. 26. 19:56
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
*Utcai (telóról vagyok)
2011. okt. 26. 19:59
 2/24 anonim ***** válasza:
Nem rossz kezdésnek!!! 3-4 támadó ellen! Ember, képzett harcművészek sem nagyon mernek bevállalni 3 embert! (Persze, nem beszeszelt középiskolásokra gondolok.) Ha van mögötted 8-10 év HM/KS, akkor persze érdemes kipróbálni a krav m-t.
2011. okt. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Jó, de ha van náluk kés, úgyis leszúrnak.
2011. okt. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

a krav jó. 3-4 ember ellen meg akkor tudod megvédeni magadat, ha gyorsabban futsz náluk. kravon is ezt fogják mondani.



az önvédelem nem az, amikor levered a másikat, hanem az, amikor téged nem vernek le.

2011. okt. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
2011. okt. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

sz.arra sem jó.

reflexeik nincsenek kiélezve, technikáik alaptalanok. kb. a kamu aikidósokkal egy szinten vannak. kés ellen meg esélyük nem lenne, ezt késharcos ismerősöm mondta, aki nem egy krav instruktorral küzdött.

ezek után, inkább a biciklizés.. de ha lejársz boxolni vagy birkózni, akkor legalább a bunyóhoz hozzászoksz.


egyébként a kravnak kur.vajó a marketingje, ezt aláírom. sőt a katonai képzés mondjuk utcára már jó lenne! bár az meg tudtommal a háborúba kevés :D

ismerősöd meg nem hiszem hogy sokat ért a témához, csak lelkes mert végre bunyózni tanítják, de gondolj arra is, mennyi tapasztalata van ami alapján véleményt mond?

2011. okt. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
39%

baromságokat beszélsz már megint acél. commando krav egy csomó fegyveres technikát tartalmaz, amit nem érdemes civileknek tanítani. nyilván te is gépkarabélyal jársz hétköznap az utcán.


ahhoz képest, hogy egy kis 20éves ficsúr vagy elég nagy az arcod, csak mire, ez itt a kérdés. Tudod, van olyan krav edző, aki már akkor mások hátsóját rugdalta szét, amikor te neked még a bekaksizás elkerülése volt a fő életcélod...

2011. okt. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
32%

Hagyd a francba a krav maga-t! Csak egy jó marketinggel rendelkező zsidóbunyó. Magyarországon nagyon bénán oktatják, még az aikidónál is sz@rabb, mert az aikidó azért működik, csak sok idő kell hozzá. De a krav maga az egy varázslás! Én is csináltam a kravot 2 évig semmire sem jó!


Az izraeli katonai krav maga, az jó, az igaz utcára bénák ellen. Egy késes roma akármelyik krav maga edzőt lebökné.

Az izraeli katonák is megszívják mindig, mert az arab terroristák komoly késharcra vannak kiképezve és közelharcban levágják az izraelieket. Ezt a Zöllei Zoltán közelharc/kézitusa szakértő és ju-jitsu mester mondta nekem.


Szóval én azt ajánlom, hogy menj el ökölvívásra vagy birkózásra (ha van időd mindkettőre egyszerre), járj két évig, ha ez meg van akkor lesz egy igen jó alapod a bunyóhoz. Utána meg tanulj valami komolyabb harcművészetet jó mestertől (aikido, karate, kung-fu...stb.) vagy defend.

A defendo is hasonlít a krav magara, de annál azért jobb, kés ellen ez sem jó, de legalább ezzel azért megtudod védeni magadat ha a támadód fegyvertelen.

2011. okt. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Nem is gondolná az ember, hogy mennyi palesztin késharcos fórumozik itt! Annyira ismerik az izraeli katonai krav magát, hogy hihetetlen! :D
2011. okt. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

65%-os. úgy látom az arcomat ismered.. de ez irreleváns, ugyan úgy mint a gyenge inzultálásod.

viszont a késem ellen te magad lennél elég fürge és tudnál reagálni, Kravos?

2011. okt. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!