Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Súlyfelesleggel érdemes...

Súlyfelesleggel érdemes gyúrni? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok, 18 éves fiú vagyok 190 centi 114 kiló.

Nemrég sikerült leadnom 7 kilót, és szeretnék gyúrni, egy kis izmot felszedni.


Szerintetek hogy kellene neki kezdenem? mert jelenleg inkább zsír van rajtam mint izom, mi lenne a leg-logikusabb módja hogy ezt izommá tudjam alakítani?


először lekéne fogynom és aztán felépíteni az izomzatot, vagy van valamilyen módszer a zsírt át"építeni" izomzattá?

Nem akarok két ajtós szekrény lenni, inkább szálkásabban szeretnék izmos lenni, persze tudom ez nem lesz 2 hetes folyamat, de elszánt vagyok, szerintetek hogy kéne kezdenem?


Válaszotokat előre is köszönöm!


2011. szept. 29. 21:39
 1/5 anonim válasza:
Üdv, én 25-30 percet futok futópadon, utána gyúrás. Heti 3-4* csináld ha van rá időd. Egyéb napokon simán futás Margit sziget pl. Betonon ne fuss mert tönkremennek az ízületeid pláne ilyen súly mellett. Inkább bringázz akkor. A kardio (fogyasztó) edzés kb 2/3-ad arányban legyen szerintem. Kaja meg kevés zsír cukor kenyér stb. Egyél salátát, joghurtot. L karnitin segítheti a fogyást. Ha nem vagy nagy kávés akkor a koffein hatásai jól jöhetnek. Utóbbit kardio edzésnél ne használd mert amúgy is pörögni fog a szervezeted. Gyúrásnál, illetve "pihenésnél" mehet koffein.
2011. szept. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A zsírt nem tudod izommá alakítani. Vagy izmot építesz úgy, hogy közben a zsír megmarad (meg még megy is hozzá +ban), vagy lefogysz, utána meg izmosodsz. Súlyfelesleggel is lehet edzeni, de ez már szerintem egy picit sok, úgyhogy én a másodikat választanám. (= először szálkásítás, aztán tömegelés)


A legfontosabb az étrend, olvass utána.

body.builder.hu, tesztoszteron.hu

2011. szept. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 cynic ***** válasza:
100%

én inkább a súlyzós edzés + aerob kombót javaslom. a súlyzós edzés KÖTELEZŐ, gondolom nem akarsz izmot veszteni.

zsírt nem lehet izommá alakítani, ez baromság.


keress valami jó edzéstervet. használj szabadsúlyokat, az alapgyakorlatok mindenképp legyenek meg (guggolás (!), felhúzás, fekvenyomás, mellről nyomás, evezés, stb), ügyelj a tökéletes végrehajtásra, mert különben csak magadnak csinálsz rosszat. ha érdekel, ajánlom Mark Rippetoe - Starting Strength című könyvét, pdf-ben le tudod kapni, abból simán el tudod sajátítani a biztonságos végrehajtásukat.


ja és olvasd el a Drugs Bunny-féle bodybuilder alapismeretek cikket.

2011. szept. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm a gyors és hasznos hozzászólásokat : ))

igen arra mindig odafigyelek hogy helyesen végezzem a gyakorlatokat.

Jelenleg fogyós diétán vagyok, l-karnitin meg daily one-t használok, 3 hónap alatt ment le a 7 kiló, a vége felé megállt a fogyásom, de akkor igyekszek tovább fogyni, és majd onnan izmot építeni.


és akkor közben érdemes izomerősítő gyakorlatokat is végezni? akkor majd beiktatom azt is : )


mégegyszer köszönöm a hasznos hsz-eket!!

2011. szept. 29. 22:22
 5/5 cynic ***** válasza:

"és akkor közben érdemes izomerősítő gyakorlatokat is végezni?"


igen, kezdetben ugyanis erősödni is fogsz tőle, + az izomtömeged is nő. de mondom, olvasd el a könyvet, megéri!

2011. szept. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!