Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Karate vagy inkább ne?

Karate vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, lány, nem az az erõs csontú, hanem 170 magas, nõies alkat: ajánlanátok, hogy elkezdjem most a karatét, vagy túl nagy ütések, dobások miatt inkább ajánlanátok más küzdõsportot? Teljesfokù önálló önvédelem a cél:) elõre köszi a választ:)
2011. aug. 21. 21:11
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:

Meg persze a japán harckultúra is vonzz, a lényeg az hogy nem akarom, hogy péppé verjenek: p

amúgy az önvédelem kb hány év alatt sajátítható el?

2011. aug. 21. 21:14
 2/32 anonim válasza:
Vannak jobb küzdősportok is, mint a karate... :S Nézz körül még... Én inkább a kung-fut ajánlom:)
2011. aug. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:

inkább ne...


önvédelemnek meg síkítás, karmolás, futás.

2011. aug. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim válasza:

Sőt, inkább Wing Tsun :) De ha gondolod, írj mailt privibe, és kifejtem az álláspontomat (első voltam).

18/l

2011. aug. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

A kung fu aztán japán...

Ha tetszik kezd el, de előtte nézd meg a jujutsu-t is.

2011. aug. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
Kezdd el nyugodtan.De...ha önvédelmet akarsz tanulni,bizony meg kell érezned azt párszor,hogy péppé vernek,pont azért,hogy tudd,milyen sz*r,és a lehető legnagyobb erőbedobással próbálj védekezni ellene.Viszont a karate nem egy önvédelmi sport.Van önvédelmi része,viszont gyakorlói nagy része nem ezért választja "sport"jaként.Van olyan is persze,mikor jól szétvernek,egy húzósabb küzdőedzés alkalmával,és van,mikor több edzés rámegy egy kata(formagyakorlat)elsajátítására,és arra,hogy a mögöttes tartalmát is megértsd.De ezt szeretjük benne(engem különösen a bunyó része vonz,ezért versenyző is vagyok,de a többit is élvezem).Minden téren igénybe veszi az embert,mind fizikailag,mind pedig mentálisan.Ezért egy kiváló "sport",és ezért tettem a sport szót idézőjelbe,mert ez már több annál,ez HARCMŰVÉSZET.És ha ezt választod magadnak,ha már jobban belemerülsz,jársz pár éve,rájössz:ez egyfajta életút,és ezért több,mint egyszerű sport:)Sok sikert,miután ennyit írtam,ajánlom,hogy elmenj edzeni;):D
2011. aug. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a tanácsokat!:) utolsó: és ha ennyi idõsen kezdem érhetnek olyan komoly sérülések, mint lábtörés? Ill. hány év kb amíg a karate tudásommal éles helyzetben is meg tudom védeni magam?
2011. aug. 22. 08:10
 8/32 A kérdező kommentje:
A péppé verés mit jelent a te szótátadban?
2011. aug. 22. 08:12
 9/32 anonim ***** válasza:
hülyeség! egymáshoz s értek ezdésen, én tudom. egy rohadt kék övet is köbö 5 év összekaparni, az utcán meg nem sok hasznát veszed, ha csak a mozdulat van meg, de erő nincs. én nem ajánlom, 3 hónap alatt én is otthagytam a fenébe
2011. aug. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Utolsó...baromságokat beszélsz!Miért hagytad ott?Nincs elég kitartásod hozzá,nem való neked a harcművészet,csinálj inkább vmi küzdősportot,ha nem versenyszinten akarod,oda csak el kell járni;)Kék öv:öt év??????Akkor te valamit nagyon rosszul csináltál:)

Kérdező:lábtörés...áhh,dehogyis,annyira azért nem kemény:)Jól elverni meg kezdő korodban nem fognak,nyugi,mondtam,majd ha kicsit belemerültél,akkor jön a karate sava-borsa,a kezdő időszakban még inkább csak az alapokkal foglalkoznak,aztán ha megvan az első színes öved,onnantól már sokkal izgalmasabb,érdekesebb a dolog.Ezt 1-1,5 év alatt el lehet érni.

És hogy mikor tudod alkalmazni éles helyzetben...nos,ez csak rajtad múlik,hogy mikor fogod elhinni magadról,hogy képes vagy rá.Meg az is egyénfüggő,hogy tudod -e egyáltalán egy balhéban valahogy hasznosítani.Van aki tudja,van aki nem.Ez is inkább fejben dől el,mint fizikumban,persze ha van hozzá elég tudás.Na,szóval ezt nem tudom neked megmondani,mikor tudod utcán használni,majd egy idő után rájössz,hogy már nem is ezért csinálod:)Még egyszer is:hajrá;)

2011. aug. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!