Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 13 évesen mit kell tennem...

13 évesen mit kell tennem hogy letudjak menni spárgába?

Figyelt kérdés

sziasztok.13éves vagyok szeretnék le menni spárgába de nem tudom hogy kezdjem.olvasgattam és nyújtásokkal kell kezdeni de konkrét feladat sort tud valaki ami hatékony és gyors?

előre is köszi.


2011. aug. 17. 21:34
 1/4 *Glissade* ***** válasza:
100%

Szia:D


Gyors módszer nem létezik:) Hogy milyen gyorsan sikerűl lemenned az attol függ, hogy mennyire vagy laza.


Konkrét feladat sort nem tudok mondani, mert fogalmam sincs, hogy melyik irányra gondolsz:)

A francia spárgára jó a gátülés

Az angolra meg a hátsóbéka


1. Melegíts be egy kicsit (minél jobban be vagy melegedve annál jobb)

2. Kezdj el lemenni spárgába addig amíg kényelmes.

3. Kezd el fokozatosan (táhát egyre erősebben) nyomni a lábaidat a talaj felé.

4. Majd amikor már úgy érzed, hogy nem birod tovább, vagy már elég volt, akkor teljesen ellazúlva menj egy kicsit lejjebb:)

Ha nagyon feszül, akkor gyere kicsit feljebb, ha pont jó, akkor maradj ott:)

5. Ismételd még meg párszor ugyanezt a (feszitéstől)és mindig probálj meg egyre lejjebb menni, de ne ülj bele maximálisan a spárgába, mert azt majd a legvégén fogod!

6. A nyújtás végén menj bele a spárgába ameddig csak bírsz, és onnan még egy kicsit nyomd lejjebb magadat (de lehetőleg ne szakítsd magadat szét). Tehát legyél nagyon ovatos!

Tartsd ki pár másodpercig, majd a francia spárgánál gátülésen keresztül, az angol spárgából angyalkán keresztül gyere ki.


FONTOS!

Ha másnap olyan érzésed van mintha izomlázad lenne, akkor egy kicsit túl nyújtottál (de ez nem baj).

Csak, jó ha tudod, hogy a túl nyújtástól kicsit vissza fog fejlődni a spárgád. Ezért annyira nehéz megcsinálni idősebb korban, vagy ha alapvetően merevebb vagy.

Mert lasabban fogod letenni a spárgát, ha mindig újra kell nyújtanod.

2011. aug. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
én is épp ezt mondom mint az előző válaszoló, de még mondom hozzá, hogy pl. meny le spárgába(persze ha már bemelegítettél ) majd amennyire csak bírod tartsad.tedd le a kezed, és rugózzál. Később már nyúlékonyabb lesz a lábad és le fog menni. Sok sikert hozzá:)
2011. aug. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 *Glissade* ***** válasza:

Utolsó


Az izom nem szereti ha rugóztatják, ezért azt inkább hanyagoljátok:)

Ha már csak pár centi hiányzik a spárgához, akkor próbáld meg felemelni a földről a kezeidet, mert sokszor épp azért nem megy le, mert nem engedet lemenni.

2011. aug. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jók szerintem az eddigi válaszok, de amik előnyödre válnának:

- vékony testalkat (értsd 9-10% körüli testzsírszázalék)

- jó fizikum (értsd úgy ezt a kettőt, hogy szálkásan izmos tested legyen)

2011. aug. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!