Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az gond, hogyha én úgy tudok...

Az gond, hogyha én úgy tudok több ideig és nagyobb tempóban futni, ha végig a számon veszem a levegőt?

Figyelt kérdés
190 cm vagyok és elég kicsi az orrlyukam, szóval úgy érzem mintha nem tudnék elég levegőt felvenni orron keresztül és hamar elkezd szúrni az oldalam.
2009. ápr. 13. 13:03
 1/6 anonim válasza:
83%
Szerintem gondnak nem gond, ha így esik jól a futás, akkor fuss így! arra figyelj, hogy a levegőt mindig a szádon fújd ki, mert úgy több levegőt ki tudsz fújni, ergo többet is tudsz belélegezni, és több oxigén jut a véredbe, ami nem egy hátrány!
2009. ápr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ok, az egyértelmű hogy ott fújom ki. De mindenhol azt írják hogy orron be, szájon ki. Nálam szájon be, szájon ki működik jobban.
2009. ápr. 13. 13:25
 3/6 anonim válasza:
100%

ha a szádon veszed a levegőt, az a gond, hogyhamar megfázhat a torkod, plusz mivel a szájban/torokban nincsenek szőrszálak és olyan nyálkaréteg, mint amilyen az orrban található, így nincs semmi, amely megfogná/megakadna benne a baktérium, és a porszemek..stb. ezért nemjó így, hamar beteg lehetsz, mert rengeteg, sinte a levegőben található a legtöbb baci. dehát, ha ezvan, nemtudsz mittenni.

azért fuss, sportolj nyugodtan. :)


szia

2009. ápr. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, ez érdekes dolog. Hallottam már róla, de eddig még nem jutott eszembe. Köszi neked is a választ.:)
2009. ápr. 13. 13:36
 5/6 anonim válasza:
Ha így esik jól, így fuss! Én is csak így tudok. Ha erőlteted az orron át légzést és nem megy, úgyis csak elkezd szúrni az oldalad. Nem lesz tőle semmi bajod.
2009. ápr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Okok. Köszi neked is. További jó sportolást!:)
2009. ápr. 13. 15:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!