Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Akkor az most jó, ha edzés...

Akkor az most jó, ha edzés után izomlázam van, avagy sem?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert olvastam már mindent és mindennek az ellenkezőjét is, így gondoltam, hátha valaki tudja azt a választ, ami manapság orvosilag elfogadott.
2011. aug. 10. 14:19
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Minden nap eszem húst v halat. Nagyon ritkán nem.
2011. aug. 10. 15:46
 12/18 oyeacch ***** válasza:
okáj.
2011. aug. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Takumi ***** válasza:
91%
Az izomláz esetében TEJSAV van jelen ammónia közel sincs. Illetve a kiválasztásnál, a fehérjebontás 1-ik végterméke. A tejsav "marja" az izmot ezt érzed. AZért van izomlázad, mert az adott izomcsoportot nem tudta a szervezet ellátni O2 vel, és ezért 1 másik folyamat segítségével akar energiához jutni. Aminek a végterméke a tejsav.
2011. aug. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Takumi ***** válasza:
Az izomrostok (aktin, miozin) nem rétegesen növekszenek. MInt 1 eltört csontot úgy képzeld el, megvastagszik, erősebb lesz.
2011. aug. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor ez 1234. változat amit olvastam az izomlázról :)
2011. aug. 10. 17:38
 16/18 Takumi ***** válasza:

2 lehetséges ok van.


[link]

2011. aug. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Hát ez vicces! Itt azt írja, h jó az alma, v meggylé, én meg ma iszonyatosan megkívántam, és mivel nem tudtam dönteni egy alma-meggy vegyes gyümölcslevet vettem :) LEhet h az izmaim tudtak valamit! Ez micsoda véletlen(?)!
2011. aug. 10. 18:02
 18/18 Diavolino44 ***** válasza:
2 hónapja edzek s minden edzés után van valamilyen mértékű izomlázam. De nem befolyásol semmit van akinek hamar elmúlik van akinek folyamatosan van. Gyakorlatba azonban nem jelent semmit. Akkor is jól dolgoztál ha van izomlázad akkor is ha nincs!
2011. aug. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!