Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nőknek milyen súlyzó kell és...

Nőknek milyen súlyzó kell és hogyan használjam?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben felszaladt rám 4-5 kg (170 cm/55kg vagyok most kb),ami leginkább a combjaimon és a felkaromon látszik. Utóbbit szeretném formázni,eltüntetni az ,,integetőhájat". Ehhez elég a 1,5 kilós súlyzó? Soha nem súlyzóztam még,milyen mennyiségben érdemes elkezdeni (milyen gyakran,hány percet)?
2011. aug. 2. 11:28
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Végre egy félig értelmes nő :D dicsérem, hogy szeretnél elkezdeni súlyzózni... de 1,5kg baromi kevés lesz. Elmész szépen a hervisbe ott 4eFtért kapsz tárcsásat így néz ki: [link] Ezzel variálhatod, hogy hány kg legyen az adott súlyzó, hidd el nagyon sokat számít.


Viszont helyi zsírégetés nincs, sőt semmilyen zsírégetés sincs megfelelő diéta nélkül. Tehát attól, hogy tricepszezel nem lesz kevesebb zsír a tricepszeden... gyakorlatokat itt találsz: [link] próbálj minden testrészedre neked tetszőt találni. Az ismétléseket és a súlyt úgy lődd be, hogy valahol 4x4 és 8x15 között legyen.

2011. aug. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Honlap ide, értelem oda... én láttam egy műsort, egy ORVOS nyilatkozott benne, és felhívta a figyelmet arra, hogy nőknél a súlyzózás vagy kerülendő, vagy szakember (edző, de nem olyan, aki csak annak mondja magát!) felügyeletével végzendő, aki látja, mit művelsz, és folyamatosan javítja a hibákat.

Feltéve, hogy nem akarsz lógó melleket.

2011. aug. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Utolsó, te is hülyeségeket beszélsz. Elsővel egyetértek.
2011. aug. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Olyan mint a férfiaknak, csak kisebb. Menj le a terembe és ne azt csináld mint a nők 90 százaléka, hogyha lenne 0.1 kilós szar ő azzal edzene. Fogj meg egy képességeidnek megfelelő súlyt és csináld, de ne úgy, hogy olyan könnyű, hogy bealszol.


Nézz edzéstervet builderről, meg csinálj egy étrendet.

2011. aug. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 °:Amigo:° ***** válasza:
100%

Az edző nélküli súlyzós edzés igazság szerint minden kezdőnek kerülendő -kellene, hogy legyen.

Nőknél a mozgató szervrendszer egyéb részei (csontok, inak, ízületek, porcszövet) még gyengébb, ezért hozzáértés nélkül valóban nem érdemes komolyabb edzést végezni.

A 1,5 kilós súlyal való "edzés" nem nevezhető annak, inkább csak egészségügyi mozgás, akár a séta a szabad levegőn vagy az úszás.

Egészséges, de nem lesz látható eredménye.Mivel az edzés mellett az étrend optimalizálása is szükséges, ezért mindenképpen ajánlom, hogy keress fel egy jó szakembert.


(válogass nyugodtan, mert tényleg sok a kókler magyarországon, mint minden más szakmában is)

2011. aug. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 °:Amigo:° ***** válasza:

pari!


Lemegy a terembe, aztán mit csinál azzal a súlyzóval?


a szabályos -és hatékony végrehajtást honnan tanulja meg?

ellesi a 16 éves hülyegyerekektől, akik ott lengetik a súlyokat, mint az idióták ? :-)))

2011. aug. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amigoval egyetértek most. elvileg minden kezdőnek kellene egy tapasztalt edzőtárs, vagy képzett edző
2011. aug. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyilván a legjobb módszer egy edzőt felkeresni, de én is megtanultam a helyes végrehajtást edző nélkül, igaz, hogy tesztelgetni kellett, de a zinterneten megnézhető, akinek van egy kis esze és ismeri az izmok funkcióját, annak sikerülni fog. De aki nincs tisztában pl: a hátnál, hogy nem a karjaival kell erőlködnie hanem a lapockát mozgatni és arra figyelni, annak ez a legjobb út. Amikor a hülyegyerek olyan súllyal húz le a csigán, hogy nem tudja normálisan lehúzni se, és azt reméli, hogy ettől lesz háta az elég szomorú.
2011. aug. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 °:Amigo:° ***** válasza:

Aki nem tanult anatómiát és nem ismeri az izmok működését, eredését, tapadását, az nem igazán érti meg, mit miért és hogyan kell csinálni. Általában úgy csinálják, hogy a legkönnyebb legyen, tehát a legnagyobb súlyt használhassák, vagy csalnak azért, hogy ne legyen "kényelmetlen" vagy fájdalmas a gyakorlat.

Jó példa egy egyszerű nyomás, ahol a felső holtponton pihentetik a súlyt, így több ismétlés/nagyobb súly megy de az izomstimuláció kisebb.

Ha a kliensem így csinálja, én odaállok a súly fölé és megállítom a kinyújtás előtt, sőt vissza is nyomom, had szenvedjen :-)))

Csak így tanulja meg, hogy az edzés intenzitása nem a használt súlytól függ, sőt a túl nagy súly konkrétan veszélyes egy olyan emberre, aki csalás nélkül nem képes még fekvenyomni sem.


Persze, meg lehet tanulni....csak nem mindenkinek van erre 5-10 éve, meg kísérletező (és tanuló) szándéka.

2011. aug. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a sok és sokféle választ..:D


Edzőterembe szívesen járnék,de se időm,se pénzem nincs rá (egyetem + 12órás műszak yeah) és őszintén szólva nem akarok komolyan edzeni,így valamennyire feleslegesnek is látom.

Sem fogyni,sem izomkolosszussá nőni nem szeretnék,amint írtam is. A táplálkozásommal semmi gond nincs,túlsúlyom sincs,ez asszem a kilóimból látszik.


Közben böngészgettem a linkeken és vannak hasznos tanácsok,szóval köszi:)

2011. aug. 3. 11:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!