Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lefutottam tegnap kerek 1...

Lefutottam tegnap kerek 1 órát lassú tempóba szerintetek hány km-t tettem meg?

Figyelt kérdés
Mértem telefonnal nem volt egy kellemes érzés kerek 1 órát futni de lassan tovább bírom a futást mint ha rohannék vele... amikor hazaértem a vádlim nagyon fájt és a combom sőt ahol lesül a kar középen az is lesült egy picit mert túl sok időt hagytam úgy futás közben. Szerintetek hány km-t vettem igénybe ezzel az 1 órával? fél órát futottam bemelegítésként de nem álltam meg ezért futottam zsírégetésként még fél órát ja és pihenőt 1 percet sem hagytam ki sehol!
2011. júl. 26. 10:38
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
szóval lazán lefutottam 60 percet megálás nélkül egyfolytában! :)
2011. júl. 26. 10:39
 2/12 anonim válasza:

hát le a kalappal!:-)

sajnos válaszolni nemtudok a kérdésedre.. viszont énis nagyon szeretnék egy futógépet (nekünk bivajunk van) és fogyni s szeretnék:D

menyiért vetted a futógépet? jo futogép? otthoni vagy kondis? jársz kondiba? hány éves vagy? fiu vagy lány? és hány kiló? ha kérdezhetem.. és miért futsz? mert fogyni akarsz vagy mert izmosodni?

2011. júl. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

nincs futógépem a sportpályán edzek esténként :)

18 éves vagyok és fiú

65 kiló vagyok és 169 cm. :)

és max még 3 kilót akarok fogyni többre nincs szükségem. :)

nem csak fogyás szempontjából csinálom hanem hogy legyek valaki.

üdv: Márk

2011. júl. 26. 10:44
 4/12 A kérdező kommentje:

mindenképpen este fuss én azt ajánlom mert akkor jobb a levegő ezért amikor belélegzed dúsabb oxigént jut be a szervezetbe amitől jobban tudsz edzeni minden sportágat.


nappal nem jó főleg nyáron mert nappal nem jó a levegő az az igazi amikor este kimész lehűl a levegő és van mitől izzadni nem pedig kimész a napra nappal és úgy izzadsz mert nem mindegy :)

2011. júl. 26. 10:47
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
én kényelmes tempóban 2 perc alatt futok egy kört (400m). ha te is, akkor 30 kört futottál, az 12 km. mondjuk kicsit soknak tűnik, de nem lehetetlen.
2011. júl. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
6 km-t.
2011. júl. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
igen igen kb 12 km-t futottam de azért tettem fel a kérdést ide mert nem voltam biztos benne. :)
2011. júl. 26. 10:50
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia,

En stadionba eleg gyors iramba szoktam futni, es ha felorat futok megallas nelkul akkor mgteszek kb 15kort(Tobbszor is szamoltam) Egy kor 400m --> 15kor=6km. Nekem akkor egy ora futas 12km lenne, de az meg nem birnak ki olyan iramban.

Tehat ha te lassan futottal akkor 12-ot biztos nem csinaltal,

Ha felere lassan futottal mint en, akkor az azt jelenti, hogy a 15kort nem egy felora hanem egy ora alatt tetted meg, tehat 6 km-t futottal. Tegyunk ra meg egy kicsit, +2km, de akkor is szerintem 8,9km-nel tobbet nem futottal, mert en azt a 15 kort tenyleg gyorsan tettem meg.


De ugy is kiszamolhatod, hogy kimesz valahova, es megmered stopperrel, hogy a te lassu futasoddal 100metert hany masodperc alatt tetted meg. Ezutan a 100metert azaz 100-at elosztod az idoddel, es megkapod a sebessegedet meter/secundumban(v=d/t)(de at lehet alakitani kilometer/oraba is). Ezutan a kepletet forditva alkalmazod, es akkor d=v*t, azaz a te tavod amit egy ora alatt megtettel=sebesseged*ido. Itt figyelj, hogy vagy a sebesseg is meter/secundumba van es az ido is secundumban, vagy a sebesseg is kilometer/oraba es az ido is oraban.

2011. júl. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
ÉS MÉG VOLT EGY KÉRDÉSEM MELLÉ LEHET NEM VETTÉTEK ÉSZRE HOGY ZSÍR ÉGETÉS SZEMPONTJÁBÓL ÉGETT VALAMENNYIT? 30 PERC AMÍG MEG KELL VÁRNI HOGY ÉGESSE A SZERVEZET A FELESLEGET UTÁNA MÉG 30 PERCET ADTAM NEKI ZSÍRÉGETÉS SZEMPONtJÁBÓL...
2011. júl. 26. 10:54
 10/12 Molly086 válasza:
100%
Ha sportpályán futsz, ahogy mondtad, számolhatod hogy hány kört futsz, a végén pedig beszorzod a pálya hosszával. Nálunk a spori 400 méteres.
2011. júl. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!