Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagy erő, nagy izmok nélkül....

Nagy erő, nagy izmok nélkül. Hogy lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Valami tudományos válasz kellene, már olvastam róla, hogy az izom sűrűsége vagy mi számít. Pl. Bruce Lee állítólag 30 kilót meg tudott tartani maga előtt a karját kinyújtva. Persze ő is nagyon izmos volt, de nem olyan értelemben, nem volt egy hústorony. De másoknál is van ilyen. Valaki el tudná ezt nekem magyarázni, és milyen edzésmódszerrel lehet ezt elérni. Persze nem baj, ha szedek föl nagyobb izmokat, csak ez az egész érdekelne
2011. júl. 3. 12:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Menj le a terembe és csinálj erőemelő edzést, na attól van erő. Guggolás, fekvenyomás, felhúzás.
2011. júl. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Tudom, azokat szeretem én is :DD Amúgy elfelejtettem írni, hogy persze a nagyobb izom erősebb legtöbb esetben erősebb, vagyis nem erre gondoltam, csak tudom hogy van különbség izom meg izom közt, és nem csak méretben
2011. júl. 3. 12:52
 3/18 anonim ***** válasza:
Van ez a fegyencedzés, ami avval hiteget, hogy milyen k*rva erős leszel, de szerintem nincs sok értelme.
2011. júl. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen végülis ezek azok amit az ember a saját súlyával végez. Régebben én is ezeket favorizáltam, és ma is szeretem, de azért rájöttem, hogy igazán akkor lesz erős az ember ha minél többfélébb módszert alkalmaz, és súlyokkal is.
2011. júl. 3. 13:12
 5/18 anonim ***** válasza:

"Pl. Bruce Lee állítólag 30 kilót meg tudott tartani maga előtt a karját kinyújtva."


Hangsúly az állítólagon van.

2011. júl. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nagy erőhöz nagy súlyok kevés ismétlések kellenek. Ameddig nem kajálsz eleget addig úgy is csak az erő fog gyarapodni. Bruce Lee nyomott kitartott ismétléseket is szerintem viszont ez nem a legjobb (fél ismétlést csinált és ott tartotta a súlyt 10-20 másodpercig). Nagyon fontos a törzs stabilitása, amíg nem állsz biztosan a lábadon és nem elég stabil a törzsed addig nem lehetsz igazán erős. De a legfontosabb megtanulni az adott gyakorlatot szabályosan teljes erőbedobással véghezvinni, és talán ez a legnehezebb.


Viszont egy idő után nem fogsz tudni hova fejlődni ilyenkor "muszály" egy kis plusz izomtömegre szert tenni.

2011. júl. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 TOMAtm ***** válasza:
100%
2 féle izomrostod van.a testépítők a robbanásszerű erőkifejtésre alakalmas izmokat edzik,mivel az sokkal jobban reagál a méretnövekedésre.a másik fajta izomzat jóval nagyobb erőkifejtésre képes,azonban k*rvára b*szik rá fejlődni,hiába edzed.szóval van akinek ezek a rostjai hajlamosabbak a fejlődésre,na ők az erős emberek,nekik nincs szükségük gyúrásra sem vagy nagy izomzatra h erősek legyenek.
2011. júl. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Fruits Punch Samurai


jah, az utóbbi időben olvastam róla, először 16 ismétlést olvastam, utána 10-et, aztán 5-7, nemrég 3-5-ig. Vagyis akkora súllyal kell edzeni amivel ennyiszer tudod az adott gyakorlatot elvégezni. Dehát inkább az 5-öt választom. Igazából arra rájöttem régebben hogy kis súly sok ismétlés sehova se vezet, csak állóképességet növel, viszont nem akartam nagyon bika se lenni, ezért nem értettem a nagyobb súlyokkal való edzést. Dehát rájöttem hogy ahhoz zabálni is kell, meg minden :D


De nem arról van szó hogy kigyúrt szúnyog akarok lenni, szálkás vagy ilyesmi, csak maga ez az izom típusok közti különbség érdekelt (ha van ilyen)

2011. júl. 3. 14:03
 9/18 A kérdező kommentje:

TOMAtm


Kössz a választ, vmi ilyesmi!

2011. júl. 3. 14:05
 10/18 anonim ***** válasza:

Van végülis izomrost és izomrost között is különbség, de nem akkora, mint ahogy egyesek hiszik (nem, nem a szívizomra értem). Minden csak akarat, edzés és leginkább megszokás kérdése. Én régen nagyon sokat futottam, ez meg is látszik sajnos a guggolásomnak az eredményén (le van maradva az 1 ismétléses maximum, viszont bármikor lefutok neked 20kmt/vagy guggolok neked saját testsúllyal naphosszat), de egyre inkább hozom fel azt is, már kezd a tűrhető tartományba esni.


Tehát aki máshoz van szokva annak kicsit húzós átállni, de nem lehetetlen.

2011. júl. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!