Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mért jók az osztott edzéstervek?

Mért jók az osztott edzéstervek?

Figyelt kérdés
Sok helyen látom, hogy meg vannak osztva és minden nap más-más testrészre vannak megírva. De ez mér tjó, hogy hetente csak egy edzésnap van mondjuk mellre, hátra stb? Azért mert intenzívebb még van olyan jó mintha többször gyúrnánk rá kevesebbet?
2011. jún. 5. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem csak hogy van olyan jó, de fényévekkel jobb. A teljes testes edzésterv kezdőknek, fiatalabbaknak, vagy azoknak jó, akiknek nincs elég idejük.

Egy rendes edzést csak bontott edzéstervben tudsz összehozni, mert az egész biztos, hogy ha te jól megedzed a lábad, akkor jó pár napig képtelen leszel rá edzeni. Az egy hetes pihenőidő szükséges dolog.

2011. jún. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TOMAtm ***** válasza:
na én ezzel nem értek egyet de mind1.énis osztott edzéstervet csinálok éppen,de volt h HST-ztem 10 hétig és simán tudtam vele tömeget növelni.
2011. jún. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Sir Vass A. válasza:

Én úgy tudom, azért jó az osztott edzésterv, mert így tud regenerálódni az adott izomcsoport/testrész.

És bizony ha tömeget növelsz, akkor a maximum fejlődés a cél, és ezt segíti ez a módszer.


Na meg mondjuk szépen nézne ki, hogy egy napon lenne a bicepsz és a tricepsz edzése (kivéve szuperszet).

2011. jún. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bicepsz tricepsz edzés simán jó egy napon, legalább lenyújtod. Egyébként a többi teljesen jóamit írtak. regenerálódás, és a maximális edzés.
2011. jún. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
és a regenerálódáshoz kell egy hét?
2011. jún. 6. 15:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!