Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám a csuklómat...

Hogyan tudnám a csuklómat megerősíteni?

Figyelt kérdés

Múltkor edzésen önvédelmet gyakoroltunk,és csak egy kicsit megcsavarták a kezemet,de utána úgy fájt a csuklóm,hogy egy poharat nem tudtam volna megfogni és felemelni.Ráadásul recsegett,ropogott.Azt mondta az egyik edzőtársam,hogy nagyon sok ember van,akiknek gyenge,érzékeny a csuklója.Egyébként nem vagyok gyenge,csak a csuklóm ilyen.:S

Fekvőtámaszokat csinálok öklön,azt mondják,hogy ez is erősíti a csuklót...


Tudnátok még valamit ajánlani?Lehet ezen egyáltalán lényegesen javítani?


2011. jún. 4. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Én izület védőt ajánlok..
2011. jún. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Alkaredzés,bandázs,ízületvédő,meg ne legyél olyannal párban edzésen,aki barom módon csavargatja a kezed.
2011. jún. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az öklön végzett fekvőtámasz tényleg jó. Továbbá edzés előtt érdemes bemelegíteni, átpörgetni a csuklódat, és szoktatni az izületeket. Én például gyakran szoktam unatkozás közben lazítani a csuklómat úgy, hogy feszítéseket csinálok rajtuk. Így jobban hozzászokik, ellenállóbbá válik, és nehezebb lesz 'csavargatni'.

Amúgy megkérdezhetem miféle küzdősportot/harcművészetet/mozgásművészetet csinálsz kedves kérdező?

2011. jún. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Amúgy Taekwondozom.

2011. jún. 8. 11:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Az király, majd én is el szeretném kezdeni valamikor. Csak most minden időmet leköti a ju jitsu ;)
2011. jún. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!