Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám azt kiszámolni...

Hogyan tudnám azt kiszámolni hogy a pulzusom aerob vagy kardió tartományban van? Mert úgy hallottam mindenkinél más.170/72kg 23éves nő vagyok.

Figyelt kérdés
2011. jún. 4. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:

mark86


kb 130 alatt még aerob,de nem kell ezt túlbonyolítani meg méricskélni,a lényeg hogy még kapjál levegőt,tehát ne hajszold magad.

2011. jún. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

júúj.. pedig ez kényes téma :D

mert, miért is jó az "aerob tartomány" ?

2011. jún. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez egy jó kérdés utolsó! Hallani itt már minden fittyfenét! Úgymond az aerob zsírt éget edzés közben,a kardió edzés közben nem,de utánna jóval több zsírt éget.

Valami ilyesmit bírtam kihámozni. Átlagba 136 pulzussal edzek ,akkor az most jó vagy rossz,vagy tök minegy?

2011. jún. 4. 10:21
 4/6 anonim ***** válasza:

1 közelítésből jó (mert edzel)

másikból tök mindegy (ha már edzel)

őőmm.. szerintem erről tudnék mesélni neked, illetve van egy szakszövegem anyagcseréről, írjak róla?

2011. jún. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Érdekelne!Köszönöm!
2011. jún. 4. 10:33
 6/6 anonim ***** válasza:

1. elmélet: mozgáshoz energiát rövid távon szénhidrát szolgáltathat (anaerob mozgás, hamar elfáradsz mert elfogy a glükogén, és át kell térnie a testnek a zsírsav oxidációra: aerob energia nyerés)


2. ha mozogsz ez mindenképp megtörénik, pulzustól függetlenül. a jelentősége annyi, hogy 2 perc sprinetlés után összeeshetsz, és nem égettél zsírt, 40 perc kocogásnál meg igen. ez ugye edzésnél nem szempont, mert nem 2 percig edzel.

innentől fogva minél intenzívebben edzel annál jobb.


amit ígértem:

[link]

2011. jún. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!