Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Felhúzásnál nem érzem a...

Felhúzásnál nem érzem a hátamat, mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
A sima széles felhúzsáról beszélek. Egyszerűen nem érzem a hátam, hanem inkább a bicepszemet meg a karomat, pedig már mindent próbáltam. A "nem érzem" alatt meg azt értem, hogy nem érzem azt, hogy elfáradna és úgy kellemesen égne egy picit. Mit csinálhatok rosszul?
2011. jún. 3. 17:18
1 2
 1/11 anonim válasza:

Nem érzed, hogy elfáradna? Tehát ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy végtelen számú felhúzást meg tudsz csinálni egyszerre? :P


Na de adok egy olyan tippet, hogy csináld úgy most ne a felhúzás szakasz legyen a lényeg hanem a visszaengedés.

Tehát akár széket is rakhatsz magad alá, vagy valahogy old meg, hogy könnyen a felhúzott pozícióban legyél.


Aztán húzd fel a lábadat a székről, és szép lassan kezd magad leengedni. Számolj el 4-ig leengedés közben.

Ha leértél, akkor rárakod a székre a lábad megint, feltolod magad a felső kiindulási helyzetbe és újracsinálod ezt a lassú leereszkedést.


Nos mivel ebből a gyakorlatból többet meg fogsz tudni csinálni, mint a sima felhúzásból, és ráadásul sokkal nehezebb is, ezért garantálom, hogy érezni fogod a hátizmodat. :P

2011. jún. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

mindent rosszul csinálsz, kb.


A gyakorlatok nevét se tudod. Hogyan tudnád helyesen végrehajtani őket?

2011. jún. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Te most evezésre gondolsz vagy mire? Nem karból kéne csinálni a hátgyakorlatot, a karod fogd fel úgy mint egy kampót amin van a rúd. A karodnak minimálisan kéne csak mozogni, inkább lapockád vállad érezd hogy húzod, a karod csak a mozgás végén kell dolgozzon.
2011. jún. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

18:05-ösnek üzenem, hogy lehet hogy nem tudom a nevét, de legalább én próbálkozom vele. Te gondolom mindennek pontosan tudod a nevét minden nyelven.


Amúgy a sima felhúzásra gondolok... Hogy lehet ezt másképp elmondani? Van egy rúd felfüggesztve, megfogod szélesen és felhúzod rajta magad. Ha így sem érthető, akkor ezt nézzétek meg: [link]

2011. jún. 3. 19:36
 5/11 A kérdező kommentje:
Elsőnek üzenem: Nem azt jelenti, hogy végtelen sokat tudok megcsinálni :D, csak miután csináltam olyan 8-10-et, 3 sorozatban, utána a karomat érzem hogy elfáradt, és nem a hátizmomat.
2011. jún. 3. 19:42
 6/11 anonim ***** válasza:
Húzódzkodás...
2011. jún. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, az :D.
2011. jún. 3. 19:57
 8/11 anonim ***** válasza:

nem mind1, hogy szar mellett sírsz, vagy sír mellett szarsz.


felhúzás:

http://www.youtube.com/results?search_query=felh%C3%BAz%C3%A..


látsz itt te olyat, aki azt a gyakorlatot csinálja, amit te? na ki a hülye, te vagy ők?

2011. jún. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Figy, félreírtam 1 dolgot és te kb lehülyéztél az egészért. Valószínűleg azért tettem fel a kérdést mert valamire nem tudtam a választ, nem? Akkor meg mit hülyézel itt? És amúgy is valahol el kell kezdeni. Ha meg nem tetszik a kérdés, akkor ne olvasd, ennyi.
2011. jún. 3. 22:42
 10/11 anonim válasza:
Mindenesetre ha értetted, amit én leírtam, és meg tudod csinálni, akkor mindenképp próbáld ki! :)
2011. jún. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!