Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan edzetek vállra?

Hogyan edzetek vállra?

Figyelt kérdés

Akár edzéstervet akár ha van vmi tanácsotok írjátok le plz.

Az én edzéstervem így néz ki:

Oldalemelés 4x12-10

Előre emelés 3x12-10

Döntött törzsű oldalemelés 3x12-10

Nyak mögül nyomás 3x10

Vállvonogatás 4x15 (csuklyával nincs gond)

És inkább kisebb súlyokkal, szabályosan csinálom (legalábbis próbálom) oldalemelést "könyökből" stb stb vissza is vettem a súlyokat most oldalemelést pl: 6 kg csinálom és érzem is a sorozat végére hogy elfáradt, feszül de másnapra semmi izomlázam nincs, igazából fejlődés se.

Már hónapok óta szenvedek vele ez az egy izomcsop. amit egyszerűen az istenért se tudok megedzeni.


Szóval légyszi segítsetek :)


Előre is köszönöm!


2011. jún. 3. 11:10
 1/6 sitch ***** válasza:
az izomláznak nincs köze hozzá,h fejlődsz bár azt írtad fejlődni se fejlődsz:D lehet genetika,ha a többi testrészed fejlődik.lehet h a vállad lassabban fog.az edzés szerintem nem rossz,csak csináld szabályosan. kitartás..:)
2011. jún. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kezd az ülve nyomással és félpiramisban csinálj 5 sorozatot.15,12,10,8,6 ismétléssel.

A többiből meg ha 6 kilóval csinálod,akkor 2 sorozat 6 kilóval,2 sorozat 8 kilóval.

50mp pihenővel.

A váll edzés végén 2 kilós súlyzóval csinálj még 100 oldalemelést.

És persze tömegnövelő étrend nélkül semmi változás nem lesz,de ezt gondolom tudod.

2011. jún. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Aha hát ez nem egy jó hír :D de köszi a választ!

Meg mondjuk azért túlzás, hogy nem fejlődik csak el van maradva a többitől, na akkor csinálom tovább és majd meglátom mi lesz.

2011. jún. 3. 14:37
 4/6 A kérdező kommentje:
kajával nincs gond az biztos és kipróbálom amit írtál, köszi!
2011. jún. 3. 14:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyak mögül nyomást felejtsd el inkább, nyomj egykezesekkel. Ezt tenném első gyakorlatnak. Oldalemeléseknél, próbáld ki milyen ha alsó csigán csinálod. illetve utolsó 2 sorban pl csináld 6-4-2 kilókkal pihenő nélkül mondjuk 8-12-16 ismétléssel vagy amennyinél már a végén a legkisebb súly sem megy teljesen szabályosan.
2011. jún. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mellről nyomás vagy arnold nyomás 4 sorozat 15 12 10 8

Oldalemelés gyereksúllyal 4*15-12

Előreemelés oldalsó vállra gyereksúllyal 4*12

Hátsóváll gép 4* 12

DT oldalemelés 4* 12


Én így nyomom.

Vállra és hátra is érvényes a minél kevesebb súllyal csinálod annál jobban érzed dolog /nálam/

2011. jún. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!