Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Rosszul csinálom ha előbb...

Rosszul csinálom ha előbb kardió aztán súlyzós edzés?

Figyelt kérdés

popsimra gyúrok,és először taposógép,bicigli,elipszistréner stb.

aztán guggolás.kitörés súlyzóval stb.

apropó ez kevés heti 3 alkalommal 1 óra -ebből 20 perc a súlyzós-?


2009. márc. 17. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Fordítva hatékonyabb
2009. márc. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Igen,fordítva kell.
2009. márc. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a cardió mozgással kell kezdeni, mert az kellően bemelegíti az izmokat, átmozgat, így kisebb a sérülés veszélye. Erősítésnél is a nagyobb izmokkal, izomcsoportokkal kezdve kell a kisebbek felé haladni.
2009. márc. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
miért hatékonyabb? nem káros a kettő együtt? vagy inkább a hét közepére iktassam be?
2009. márc. 18. 15:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Csacsiság! Ha kardio mozgással kezdesz 40 percet úgy 140 es pulzusszám felett, mert ugye ez a kardio, akkor azzal úgy kifáradsz hogy el se fogsz tudni menni a súlyzókhoz, ha mégis semmi erőd nem lesz megfelelő anaerób mozgásra. Magyarul fölöslegesen csinálsz mindenféle "emelgetést" 1-2 kilós súlyokkal semmi eredménye nem lesz. Fordítva viszont a 20 perces anaaerob mozgással megfelelő súlyokkal nem fárasztod le magad annyira, hogy ne tudj hatékonyan kardiózni. Apropó most kardózol vagy aerobozol?
2009. márc. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én 30 perc kardio után simán emelgetek rendes súlyokat, viszont súlyzózás után elnehezült lábbal elég nehezen futok :)
2009. márc. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

hát mindig 130 fölött van a pulzusom,meghajtom magam, bár csak 20 perc,így marad erőm még guggolásokra stb. vagyis súlyzós edzésre!

talán jobb az aerob edzés a súlyzóssal?

2009. márc. 19. 14:23
 8/9 abigél82 ***** válasza:
100%

Egy alkalommal elég 20-30 perc kardiógyakorlat, aztán különböző testrészkre bontva további 45-50 perc súlyzózás, persze az sem mindegy mekkora súllyal és milyen ismétlésszámmal dolgozol.

A kardió edzés alapvetően fogyaszt, amennyiben sikerül a pulzusodat 120-140 tartományban tartanod, ennél magasabb pulzusszámnál az edzettségedet tudod növelni.

A kardiógépek közül szerintem a futógép a leghatásosabb, mivel minden izmodat be tudod vele melegíteni, aztán kezdődhet a testrészekre szabott alakformálás!!

2009. márc. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bazsi23 válasza:

Hali!

Én kipróbáltam súlyzózás előtt és utána is. Hát előtte nem jó nekem, bár ez intenzitástól függ,de 45p súlyzózás után 20perc kardio szerintem nagyon jó.

Nekem kardio után nem ment a súlyzózás olyan súlyokkal amilyennel szokott.

2011. márc. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!