Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem jön a tömeg a vállamra?

Miért nem jön a tömeg a vállamra?

Figyelt kérdés
Alig fejlődött a vállam,mióta edzek,ellenben a többi izomcsoportommal.Miért lehet?Kaja rendben...
2011. máj. 26. 22:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

mark86


genetika! bombázd szét heti 2x! (ha nem az a baj hogy túledzed,vagy rosszul csinálod a gyakorlatokat és sok segédizom vagy másik izomcsoport dolgozik)

2011. máj. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Lehet nem vállazol, nem eleget vállazol, én úgy széjjelküldtem ma is, hogy mozogni nem tudtam.
2011. máj. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 sitch ***** válasza:
írd le miből áll a váll edzésed.
2011. máj. 27. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Bemelegítés

Nyak mögül vagy mellről nyomás 4-5 sorozat

Vállból nyomás 3-4 sorozat

Oldalemelés 5 sorozat

Döntött törzsü oldalemelés 4 sorozat


+még trapéz-vállvonogatás 5 sorozat

2011. máj. 27. 13:35
 5/15 A kérdező kommentje:
Izomlázam mondjuk még sose volt a vállamba,pedig a többi testrészemnél mindíg van.
2011. máj. 27. 13:36
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem kevés. Első vállra túl sok terhelés jut, többi fejre kevés.


Első vállra elég egy gyakorlat /nekem/

Oldalsóra kettő

Hátsóra kettő,

És mivel viszonylag gyorsan regenerálódik, heti kétszer is meg lehetne edzeni, de ne ugyanazzal a programmal. Mondjuk egyik legyen könnyű a másik nehéz...


Minden gyakorlatban 4 szériát csinálok.

2011. máj. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Vállban nehéz nekem is az izomlázat elérni, általában minél kisebb súllyal minél kontrolláltabban végzem, annál jobban durran/ lesz izomlázas.
2011. máj. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy nincsenek gépek a teremben és oldalemelésen kívül oldalsóra nem tudok mást és hátsóra se d.t. oldalemelésen kívül.
2011. máj. 27. 20:26
 9/15 A kérdező kommentje:
Akkor edzem heti 2x,mégpedig úgy,hogy mind a 2 edzésen különböző nyomás,az oldalemelés és d.t oldalemelés mind2 alkalommal.Az egyik alkalommal beledobom az előre emelést lefele fordított tenyérrel,mert az is oldalsóra megy.
2011. máj. 27. 20:35
 10/15 A kérdező kommentje:
Rájöttem,hogy nem csinálom helyesen az oldalemelést..."A célunk, hogy a vég pozícióban oldalra emeljük fel a kezünket vízszintesig, vagy enyhén feljebbi pozícióig. Azonban nem csak annyiból áll a gyakorlat, hogy felemeljük, hanem a tenyerünket egy kissé bedöntjük előre. Ezt úgy szokták hívni a szakkönyvekben, hogy "kiöntjük a kancsóból a vizet". Ez elég találó, mert úgy kell elképzelni, hogy amikor felemeljük a karunkat, AMI AZ EGÉSZ MOZGÁS ALATT UGYE MEREV, akkor végpozícióban előre kell csavarnunk, így tudjuk csak biztosítani azt, hogy a vállunk középső része dolgozzon (musculus deltoideus medios) nagy részben." Sose csavartam előre a karom a mozgás végén.
2011. máj. 28. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!