Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tapasztalt futók, hogyan...

Tapasztalt futók, hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Szeretnék 12 kilótól megszabadulni, és az egészséges étkezés mellett szeretnék elkezdeni futni is.

Hogyan kezdjek hozzá?Mennyit fussak egyszerre, mennyit sétáljak, hogyan növeljem az időt?

Köszönöm!


2011. máj. 24. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez egy szuper és abszolút csinálható edzésterv kezdők részére. Mire végigcsinálod (kb. két hónap), már lazán fogod futni a fél órát anélkül, hogy meg akarnál halni. :)


[link]

2011. máj. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én sétával kezdtem 3km, aztán séta, de bokasúllyal, aztán növeltem a távot, aztán kocogás súly nélkül, súllyal, aztán futás.

hogy milyen tempóban haladsz, azt meg érezni fogod. annyit és addig csináld amíg jól esik

én megálltam a napi 5km-nél.

és ne éhgyomorral fuss, 1csoki, v müzliszelet belefér

kitartást és sok sikert

2011. máj. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
negykezlab
2011. máj. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először is már a gondolkodásod is rossz. Így nem lehet nekiállni, hogy 12 kilótól akarok megszabadulni. Erre én azt mondom, na és. Mi köze a futásnak ehhez? A futás nem azért van, hogy súlyt adjunk le, hogy zsírt égessünk, hogy szebb legyen a fenekünk stb., hanem önmagáért van. Mert futni jó, a futás egy létszükséglet.


A legfontosabb dolog, hogy szeresd meg, éld át, hogy milyen jó kint lenni a levegőn, a természetben, és csak menni, menni, megállíthatatlanul. Érezni fogod az erőt, és hogy mindenednek jót tesz. Mellesleg fogyhatsz is tőle, de nem ezért kell futni. Mert ha csak ezért futsz, és amúgy meg utálod, nyűgnek érzed, akkor nem viszed semmire, abba fogod hagyni.


Megnéztem a szabad földes edzésprogramot. Hát az nagyon-nagyon kezdőknek való, olyanoknak, akiknek még a gyaloglást is gyakorolniuk kell.


Én úgy kezdtem, hogy 40 éves koromban minden előzmény nélkül átfutottam középen a Margitszigeten (kb 2,2 km). Láttam, hogy menni fog, és aztán fokozatosan növeltem a távot egy körre, másfélre, aztán kettőre, majd kimerészkedtem a hegyekbe és a korábbi túraútvonalaimon is futottam. Amikor egy-egy táv már elég jól megvolt, növeltem a sebességet is. Mindig éreztem, hogy mennyi lesz a jó, és kívántam is már a többet, nem féltem tőle. Most már maratont is futok, hetente is, ha kell. Neked nem muszáj idáig eljutni, lehet, hogy időd se lenne rá, de ne érd be kevéssel!


Két kulcsszó van: a fokozatosság, és a rendszeresség. A fokozatosságról már írtam. A rendszeresség is nélkülözhetetlen, mert csak így lehet fejlődni, sőt egyáltalán futni. Heti 3-4 alkalom elég, attól már formában vagy. ha nincs rendszeresség, az többet árt mint használ, nagyobb a sérülés esélye is.

2011. máj. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló nagyon jól kifejtette a lényeget!

Még egy tipp:Zenére fuss!Tudományosan bizonyított tény,hogy a pörgős zenére megnő az ember teljesítőképessége és szívesebben mozog.

2011. máj. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem van egy olyan elmeletem, hogy aki zenere fut, az valojabban nem szeret futni, hanem szenved kozben. En sosem futnek zenere, mert az elterelne a figyelmem a lepesek szabalyossagarol, a lelgzet megfelelo ritmusarol, a megfelelo testartasrol, arrol nem is beszelve, hogyha nem palyan futsz, akkor meg balesetveszelyes is lehet, ha a fuledbe zene szol.


Szerintem mozogni csak sokat van ertelme, ezert azt javasolnam, hogy mar a legelejen min. fel orat tuzz ki celul, amit persze kocogva, setalva teljesits, ahogy erzed. kesobb csokkentsd a setek idejet, fontos, hogy neallj meg, csak setalj! Nagyon kifulladni ninc ertelme, ha alig kapsz elvegot, akkor csokkents a tempot, akar gyors gyaloglasig! A bokasulyokat hulyesegnek tartom, nem hinnem, hogy barmi haszna lenne, max az izuleteket terheli feleslegesen.

2011. máj. 25. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!