Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha minden nap 30-50 percet...

Ha minden nap 30-50 percet edzek, milyen hatást váltok ki?

Figyelt kérdés

Értem edzés alatt az aerobikot. Szülés előtt is tornáztam, kondizni is jártam, de szülés után kb 1 éve nem csináltam semmi ilyen mozgást. Apránként visszaszoktattam magam a sporthoz, most már van időm rá :).

Tehát bemelegítek 2-3 perc alatt, majd láb gyakorlatok, popsi, stepper, végül has, kevés kar megint stepper és nyújtás. A stepper időt minden nap megtoldom 1 perccel. Már 15 perc megy egyhuzamban. Kezdem érezni is a fenekem kisimultabb, mintha feszesebb lenne. 2 hete csinálom intenzíven. Sajnos délután van erre időm csak, de van hogy nagyon keveset alszik a babóm.

Milyen hatást érek el ezzel? Fogok fogyni is valamennyit, vagy csak erősödök? Mert szeretnék egy pár kilót is leadni, de még szoptatok, tehát fogyó nem jöhet szóba, de a táplálkozásomra igyekszek odafigyelni. A combom és a fenekem kicsit lehetne kisebb és formásabb és a hasam is izmosabb, nem ilyen lötye. Mert szülés előtt a hasamra voltam büszke nagyon szép kockás hasam volt. Lehet még olyan?

Esetleg este miután elaludt, akkor is tornázzak?

Mit javasoltok?


2009. márc. 14. 22:31
 1/2 anonim ***** válasza:
25%
Persze, hogy fogsz fogyni, de ha csak fogyni akarsz inkább a futást javaslom, a fogyókúrát felejtsd el...ha nem mozogsz csak fogyózol abból nem lesz semmi. Végtelen ideig ne told a perceket, mert a megerőltetés se tesz jót. Nem az edzés mennyisége, hanem inkább a gyakorisága számít, tehát pl az nem lesz jobb, hogy hetente csak egyszer tornázol, de akkor 1 órát, a lényeg h próbálj meg minden nap-vagy heti 5ször edzeni amennyi belefér 20-30 perc. És ne add fel, 1-2 hét alatt még nem fog látszani az eredmény.
2009. márc. 15. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Ha minden nap 30-50 percet edzek, ..."

Ez így pont jó de lehetőleg inkább 40-60 perc legyen.

Sok sikert, jó lesz ez.

2009. márc. 21. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!