Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lassan fél éve mozgok rendszer...

Lassan fél éve mozgok rendszeresen, mégsem fogytam még, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Tavaly novemberben kezdtem el konditerembe járni. Heti 3x járok, eleinte alap edzéseket végeztem, ami minden izmot megmozgat, kb. 1 órát, majd fél óra kardio. Az utóbbi időben már csak fél órát edzek (egyik nap has-csípő, másik nap fenék-comb, harmadik napon kar-váll) majd 1 óra kardio, főleg futás, gyaloglás. Táplálkozásra is odafigyelek, minden nap csirkemellet ebédelek, jelentősen fogyasztottam a szénhidrát bevitelemet, bár teljesen nem mondtam le minden finomságról, pl. tóró rudit minden nap szoktam enni, de sztem az nem tartalmazhat túl sok kalóriát. Csak pár kilót kéne fogynom, max 3-4-et, de még ez sem megy le. Főleg has-csípő környéken van a fölösleg. Nem csak kilóban mérem, hanem centiben is. Mégsincs eredmény...
2009. márc. 14. 21:37
1 2
 1/12 anonim válasza:

Te mindent jól csinálsz, legalábbis nekem úgy tűnik.


Talán csökkentheted még egy kicsit a szénhidrát, zsír és cukor bevitelét, de persze csak óvatosan, akár orvossal is konzultálhatsz. De lehet, hogy nem, ez attól függ, mennyire jelentősen csökkentetted eddig és milyen volt előte.


A másik, ami nagyon fontos, az aerob mozgás. Amit csinálsz is, ahogy látom. A futás kifejezetten jó zsírégetésre, csak jól kell csinálni. (Pl.: megfelelő pulzusszám, nagyjából üres gyomor - óvatosan!, nem kifulladásig futni, megfelelő légzésszám - persze nem kell mindent kiszámítani, de nem árt ezekre odafigyelni.)


Sok hasznos infó van ezekről a neten, mit csinálj és hogyan, különböző sportok, aerobik.


Ha max. 3-4 kg-ot szeretnél leadni, az sokkal nehezebb, mintha lenne rajtad 15-20 kiló felesleg. A korodtól, nemedtől is függ, sőt még a genetika is beleszólhat ebbe.

Szóval hány éves vagy, férfi vagy nő, milyen magas és hány kiló? Hátha ezek alapján valaki jobban tud segíteni.


Akikkel én konzultálnék: orvos, táplálkozási szakértő, edző...


Néhány egyszerű dolog, amit érdemes szem előtt tartani:

megfelelő mennyiségű vitamin és ásványi anyag bevitel, VÍZ (kb. 1,5 l / nap azt hiszem), pozitív (nem fogyáscentrikus, hanem egészségcentrikus) gondolkodás! Lehet, hogy hülyeségnek hangzik, de képzeld el magad minél többször a vágyott súllyal és alakkal!


Arra nem akarlak bíztatni, hogy szedj L-karnitint, ami segíti a zsírégetést, pláne NEM fogyasztószereket... Viszont a zöld teát kipróbálhatod, az is segíti a zsírégetést!


Sok siker!

2009. márc. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! 25 éves lány vagyok, 160 cm, 55 kg. Talán a folyadékbevitel lehet kevés, a zöld teát ki fogom próbálni. Korábban mindenfélét ettem, szeretem a tésztát, kenyeret, édességeket, csokit, meg mindent ami árt :D Nem dohányzom. Mostanában már nagyon ritkán eszek tésztaféléket, kenyeret is max. napi 2 vékony szeletet. Ebédre sült vagy rántott csirkemell salátával, reggeli-vacsora néha 1-1 szelet kenyér felvágottal, vagy joghurt. Étkezések között gyümölcs, esetleg joghurt, túró rudi, ilyesmi... Pulzusmérő órát ajánlottak a futáshoz, de ahogy utánanéztem, elég húzós az áruk, amire pillanatnyilag nem telik. Edzővel és táplálkozás szakértővel szintén ez a gond, hogy az már nem fér bele a keretbe. Az edzést már megszoktam, abbahagyni biztos nem fogom, mert már hiányzik ha vmiért nem megyek. Csak tényleg furcsa, hogy ennyire nem látok eredményt, pedig azt gondoltam, hogy ez pici fölösleg le fog menni 2-3 hónap alatt. Hát remélem nyárra meg tudok szabadulni tőle. Még egyszer köszi a tanácsokat! :)
2009. márc. 14. 23:38
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia! Túrórudi kuka, cukrot tartalmaz. Nálam is hasonló volt, 6x ettem már, lementem 100g szénhidrátra (de volt benne egyetlen rudi) 72 -ről egyszerűen nem tudtam lejjebb menni. Miután távozott a rudi, és kicsit megemeltem a szénhidrátot a fogyás is újra beindult 68 volt a végeredmény. (férfi vagyok)
2009. márc. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem figyelsz a kajára,sok a szénhidrát v nem edzel elég intenziven.
2009. márc. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

lényeget a többiek leírták, legalapabb hogy _semmi_ cukrot nem szabad enni, zsírból is csak reggel, telítetlent, illetve valami növényi olajat kajához.

mert ugye hiába mozog az ember napi szinten ha visszaeszi folyamatosan a leadott kalóriát.

2009. márc. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A kajálásoddal van a gond, mivel félreeszel. Számodra azért nem tűnik fel, mert eddig ezzel az étrenddel valószínűleg fogytál, mint ahogy írtad is eddig össze-vissza ettél, viszont egy ideje már tartasz egy étrendet. Nem vagy már kövér, ezért sokkal nehezebb fogyni mint előtte, ahogy haladsz előre a diétában egyre kevesebb féle ételt ehetsz meg: Pl. eszel túrórudit, kenyeret, szalámit... Ezek mind olyan dolgok amik azon a szinten ahol vagy, már nem férnek bele, és gátolják a további súlyleadást. Csirkemell, hal, zöldség, rizs ez lesz a nyerő.
2009. márc. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Első válaszoló vagyok.


18:57-esnek: Semmi cukor? Az azért túlzás, nem? Valamennyi cukrot kell bevinni, méghozzá reggel, vagy ezt rosszul gondolom? Nyilván nagyon keveset.

2009. márc. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
cukrot max úgy lehet bevinni, amennyi a gyümölcsökben van, de édesség meg szószok, csokik, ezeket diéta alatt el kell felejteni.
2009. márc. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor valószínűleg tényleg ez lehet az oka, még mindig sok a cukor és szénhidrát bevitel. Ezeket nagyon nehéz elkerülni, mert szinte mindenben van, de megpróbálom betartani. Köszi a tanácsokat! :)
2009. márc. 18. 18:01
 10/12 anonim válasza:
A reggeli műzli szerintetek belefér?
2009. márc. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!