Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Valakinek van otthon frottana...

Valakinek van otthon frottana mérlege, ami méri a testzsírt, víz, izom stb. %-ot? Eltudnád nekem magyarázni, hogy hogyan kell használni?

Figyelt kérdés
Meg azt is, hogy melyik rövidítés mit mutat meg?
2011. máj. 12. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Nekünk van itthon ilyen mérlegünk, ráraktam az éjjeliszekrényt, és kiírta, hogy 33% a testzsírszázaléka.
2011. máj. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem ilyen magyarázatra gondoltam...

köszönöm szépen a segítséget...


Addig eljutottam, hogy rá kéne állni a mérlegre, beállítottam rajta az aktívítást, utána azt hogy lány vagyok.

Alatta van valami szám amit 1-12-ig lehet állítani, sajnos fogalmam sincs, hogy ez micsoda:(((

Utána beírtam a magasságom, aztán a korom (elvileg oda azt kell), majd valami testsúlyt kért.


Utána rálltam, lemérte a sulyom, majd ki írt valami %-okat, utána a csont %, majd azt hogy mennyi a kalória igényem.

A %-oknál rovidítések vannak, és nem tudom, hogy melyik micsoda:((((

Leírásom nincs hozzá, mivel ajándékba kaptam, a neten nem találtam semmit.


Nos.. ezalapján, szeretném ha valaki segíteni!

Köszönöm előre is:)

2011. máj. 12. 22:36
 3/10 anonim válasza:

Azt hiszem nekünk ilyen van. Most este van, de ha holnap eszembe jut, akkor megkeresem a papírját.

Az a szám 1-12-ig azok a személyek. Összesen 12 embert lehet rajta beállítani, hogy tárolja az adatait, mielőtt ráállsz ki kell keresned a te számod, amelyiknél a te adataid vannak. Aztán mikor ráállsz megmutatja hány kg vagy, azt hiszem először a zsír százalékot, utána hogy hány % a víz, és legutoljára az izom. Ha jól emlékszem. Utána ha kg-ot mutat akkor az az, hogy mennyi lenne az ideális testsúly, meg itt mutatja ki a kcal-t is, aztán a legvégén meg a csontod tömegét.

2011. máj. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha leírnád a rövidítéseket, könnyebb dolgunk lenne. A W általában a vizet jelenti, az F a zsírt.

Az 1-12-ig tartó számozás az egyes személyek adatait jelenti. Magadat beállítod az egyesre, családtag a kettesre, stb. Mérés előtt csak a számot kell beállítani.


De tényleg hülyeségeket mérnek ezek a mérlegek testzsírszázalék és egyéb szempontjából. Nekem átlagos testalkattal azt írta ki, hogy 10% a testzsírom. Ha így lenne, már nem is menstruálnék és kiállnának a bordáim.

2011. máj. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ohhh, köszönöm szépen a segítséget:DD

Azt mondjátok félre mér?

Akkor lehet nem is kéne nézegetnem:)

De hallottam az ilyen készülékekről, hogy akár 5-10%-ot is csufosan félre számolhatnak.

Ami meg azért nagyon sokat számit...

Megnézem a rovidétéseket:)


Kg= Az hogy hány kiló vagyok.

Kg= Ennél 1,2 ír... nem értem miért:)

Bf= Ez valami %

Bw= Szintén valami %

Bm= Ez is valami %

Bone= ennyit azért én is tudok angolul:) (de miért 12%-ot ír, az nem lehet...)

kcal= ez logikus, hogy mi


A beállításoknál meg van olyan, hogy "age", oda a koromat kell írni?:D

Meg be lehet írni a sulyomat is... azt miért?

Én arra tippelek, hogy beírhatom, hogy mennyi szeretnék lenni...

Bocsánat a hosszú levélért, és hogy itt szerencsétlenkedek a gyakarikérdések.hu-n, de sajnos elég hiányos az angol tudásom:)

Mindenkinek, nagyon köszönöm a segítséget:) (L)

2011. máj. 12. 23:38
 6/10 A kérdező kommentje:

Bf= zsír?

Bw= víz?

2011. máj. 12. 23:40
 7/10 A kérdező kommentje:

Lol.. már rájöttem:DD

Ez tényleg használhatatlan...40%-ot ír az izomra, a zsírra meg 13%-ot, csontra 12%-ot... Szerintem ezekkel az adatokkal nem így néznék ki, ahogy most:DDD

2011. máj. 12. 23:49
 8/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Csak célozni akartam rá, hogy ezek a mérlegek semmire nem jók, mert hülyeségeket írnak ki. :D
2011. máj. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

jááj ne már, ezt nem kellet volna mondanod:D

Pedig 2 napig ugráltam örömömben, hogy 14% a testzsírom, és azt fontolgattam, hogy miért is lehet annyi:D

Utána el is hittem, hogy ez így van, és nincs kizárva, hogy tényleg:D

Erre meg itt elrontjátok az örömömömet:D

A neten is ennyit "mértem":)

2011. máj. 16. 01:20
 10/10 A kérdező kommentje:
Azt nem is írtam, hogy azóta napi 5x mérem...:)
2011. máj. 16. 01:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!