Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik fehérjét válasszam...

Melyik fehérjét válasszam szálkásítás mellé?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


20 éves, 190 centi és jelenleg 100kg. 12 éves korom óta el vagyok hízva és 100-110 kg között ingadoztam a 7 év alatt. A jelenlegi 100 kg-at február óta sikerült elérnem. Tehát elvileg - nagyon nagyon régóta nem mértem magam súlyzón (évek) - minimum 3-4-5 kg adhattam le. De inkább olyan 3,5-4 lehetett.


Nem súlyzózok - jelenleg (majd ősszel kezdem, mikor újból lesz lehetőségem konditerembe menni) a testzsírból szeretnék leadni, hogy sportos alkatom legyen.

Február tizenvalahanyadikán kezdtem az ''edzésemet''. Futok és kettlebellezek. Május 16-tól már ittohn leszek így teljes heti-be fogom nyomni kb 3 nap pihenővel az intenzív futást+kettlebell+hasi gyakorlatot. Néhány kg-ot adtam már le és egyedül L-Carnitin-t szedek, 500mg-os peszgőtblettásat (BioTech USA).


Természetesen elég keményen fogtam magam. A 8 hét alatt összesen megettem 3 szelet kenyeret sem (helyette a puffaszott búzaszeletet nyomom, de egy étkezésre legfeljebb csak egy ''táblával''). Űdítőket nem iszom, helyettük ásványvizet vagy vizet iszom. Vacsorára tojás eszem (általában 3-at). Ebédre anyám főztjét nyomatom, de szintén mértékkel. Ha megéhezem akkor narancsot eszek. Eredményeket már tudok mutatni (leginkább futásban, de látható is a kg-ok leadása).


Szóval röviden bevezetőnek ennyit. Szeretnék szedni fehérjét, habár úgy tudom, hogy esetemben, szálkásításnál, izomveszteség nem igen lenne, mivel nekem lényegében az alap izomzatom van és annál csak tartós, minőségi éhezéskor történik izomveszteség. Véleményem szerint igen elégséges a fehérjebevitelem, legfeljebb a tojás amit fel tudok mutatni. Időnként egy egy vaddisznó-őz húst, de a mi családunk inkább sertéshúson él - ami hát nem kell mondanom, hogy milyen... Csirkemell drága, hogy én vásárolgassak.

Nekem a leírtak alapján WPC 80-at ajánlottak. Kíváncsi vagyok ti mit mondtok, úgy hogy mellette L-Carnitine-t szednék...


Köszönöm, ha válaszoltok!


2011. ápr. 10. 17:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

GreenTea


Szia! Olvastam az e-mailed! Nézem a kérdést ne aggódj:)

Megvetted a fehérjét?

2011. ápr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Épp ma vettem meg, itt figyel mellettem :-)

Egyébként a csávó elsősorban a Twinlab-tól az amino Fuelt-t ajánlotta...

[link]


De ennek ellenére a 100% whey proteint vettem meg. 2,35kg. Többre nem volt pénzem. Várom az ajánlott lépéseket :-D Mint, hogy, merről, mikor :-D


Amikor felkelek akkor nyomjak be egy 30g-nyit? Mondjuk 2-3 tojásfehérjével benyomhatom? Nem szoktunk venni zabpelyhet.

Ugye az van még, hogy edzés után. No most én edzés után szoktam vacsorázni. Ez kb 8 órára esik. Szintén tojást eszek. 3 db-ot. Általában benne hagyom a tojássárgáját, mert fontos ásványi anyagok vannak benne, és igazán majd akkor kell odafigyelnem a tojássárgájára mikor 10% körül van a testszírszázalékom(Ugye szálksáításon vagyok). Na most megeszem a vacsorám utánna, megint keverjek egy 30 g-nyit?

2011. ápr. 12. 20:48
 13/17 anonim ***** válasza:

GreenTea


Hogyne amino fuel... Nem azért mondom mert nem jó termék, csak az aminosavakat megelőzi egy pár dolog.

Jól tetted, hogy nem azt vetted!


Adagolása:

Reggel ébredés után mehet egy adag (30g). Valami CH forrás pedig jó lenne hozzá:/ Sparba van olcsó zab, 0,5kg 150-160Ft.

A tojást kicsit később enném, nem mintha rontaná a felszívódást vagy egyéb probléma. Annyi csak az oka, hogy így jobban el lenne osztva a fehérje bevitel.


Edzés után: Edzés után mehetne rögtön a következő adag fehérje, és utána kéne a tojás. Viszont szálkásításnál inkább reggel fogyasztanám a tojás sárgáját, mivel annak a felhasználására van egy egész napja a szervezetednek, így jobban hasznosul.


Tehát reggel a fehérje és a szénhidrát (ha lesz zab akkor az) után 1-1,5 órával enném a tojást sárgájával együtt, és edzés után fehérje, utána pedig tojásfehérje (itt nyugodtan eheted egymás után).

2011. ápr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

GreenTea


Ja a Kettlebellhez akartam még mondani, hogy ugyan nem tudom mennyire vagy otthon benne, de ha segítség kell hozzá, akkor Stomp Dániel-hez nyugodtan fordulhatsz e-mailbe! Ő azthiszem elég jól ért hozzá, így nyugodtan ajánlom!

2011. ápr. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Már elég régóta e-mailezgetünk. Február óta kb :-D
2011. ápr. 12. 23:39
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget egyébként! :-)
2011. ápr. 12. 23:40
 17/17 anonim ***** válasza:

GreenTea


Ó, akkor jól van:) Egyébként nincs mit!

2011. ápr. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!