Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik fehérjét válasszam...

Melyik fehérjét válasszam szálkásítás mellé?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


20 éves, 190 centi és jelenleg 100kg. 12 éves korom óta el vagyok hízva és 100-110 kg között ingadoztam a 7 év alatt. A jelenlegi 100 kg-at február óta sikerült elérnem. Tehát elvileg - nagyon nagyon régóta nem mértem magam súlyzón (évek) - minimum 3-4-5 kg adhattam le. De inkább olyan 3,5-4 lehetett.


Nem súlyzózok - jelenleg (majd ősszel kezdem, mikor újból lesz lehetőségem konditerembe menni) a testzsírból szeretnék leadni, hogy sportos alkatom legyen.

Február tizenvalahanyadikán kezdtem az ''edzésemet''. Futok és kettlebellezek. Május 16-tól már ittohn leszek így teljes heti-be fogom nyomni kb 3 nap pihenővel az intenzív futást+kettlebell+hasi gyakorlatot. Néhány kg-ot adtam már le és egyedül L-Carnitin-t szedek, 500mg-os peszgőtblettásat (BioTech USA).


Természetesen elég keményen fogtam magam. A 8 hét alatt összesen megettem 3 szelet kenyeret sem (helyette a puffaszott búzaszeletet nyomom, de egy étkezésre legfeljebb csak egy ''táblával''). Űdítőket nem iszom, helyettük ásványvizet vagy vizet iszom. Vacsorára tojás eszem (általában 3-at). Ebédre anyám főztjét nyomatom, de szintén mértékkel. Ha megéhezem akkor narancsot eszek. Eredményeket már tudok mutatni (leginkább futásban, de látható is a kg-ok leadása).


Szóval röviden bevezetőnek ennyit. Szeretnék szedni fehérjét, habár úgy tudom, hogy esetemben, szálkásításnál, izomveszteség nem igen lenne, mivel nekem lényegében az alap izomzatom van és annál csak tartós, minőségi éhezéskor történik izomveszteség. Véleményem szerint igen elégséges a fehérjebevitelem, legfeljebb a tojás amit fel tudok mutatni. Időnként egy egy vaddisznó-őz húst, de a mi családunk inkább sertéshúson él - ami hát nem kell mondanom, hogy milyen... Csirkemell drága, hogy én vásárolgassak.

Nekem a leírtak alapján WPC 80-at ajánlottak. Kíváncsi vagyok ti mit mondtok, úgy hogy mellette L-Carnitine-t szednék...


Köszönöm, ha válaszoltok!


2011. ápr. 10. 17:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
a wpc 80-egy sz@r! mennyi pénzed van fehérjére/hónap?
2011. ápr. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

GreenTea


Az étrend a legfontosabb. A diétádhoz meg megfelel bármelyik tejsavó vagy vegyes fehérje innen: [link]

Nem kell izolátumot használnod, mivel nem vagy testépítő, akinek minden gramm CH számít.

2011. ápr. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Persze tisztában vagyok vele, hogy az étrend a legfontosabb. Ez is csak azért kellene, hogy megtartsam azt a keveset is, meg ha kettlebellel valamit fejlődnék is. Egy cseppnyit, akkor a diétával ne menjen kárba.


Mark86!

Miért szar a WPC 80? Nem lenne annyira szükségem? Vagy a minősége szar?


GreenTea!

Ez jó lenne?

100% Whey Protein Professional (az a nagy piros dobozos a scitec-től. Meddig húznám ki vele? Egy hónap? Vagy valamivel több? Mivel nem testépítő szinten vagyok mennyit kéne adagolni? Elég lenne edzés után vagy reggel is meg este is? L-Carnitine szedése mellett ugye nem okoz gondot, rendellenességet sem most-sem későbbiekben?


Bocsánat, hogy tudatlan vagyok!

2011. ápr. 10. 21:06
 4/17 anonim ***** válasza:

GreenTea


Jó a 100% Whey Pro. Az hogy meddig húzod vele, az attól függ milyen az étrend. Ha edzés reggel és edzés után fogyasztasz egy adagot, akkor több mint 2 hónapra elég az 5kgs kiszerelés!

A diétánál a fehérje mennyiségét meg kéne emelned 2-3g/ttkg-ra. Itt egy oldal, ahol olvashatsz a diétáról: [link]


L-carnitine mellett is nyugodtan használhatod, semmi hatással nincsenek egymásra!


Ha érdekel az edzés akkor ezt is ajánlom figyelmedbe: [link]

2011. ápr. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

GreenTea


Volt egy hibás mondatom: "Ha edzés reggel és edzés után fogyasztasz egy adagot,..."


Így helyes: Ha reggel és edzés után fogyasztasz egy adagot,...

2011. ápr. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Majd kedd fele írok privátot, mert ugyis megyek be a boltba és ott mondtak nekem valamit, vagyis inkább ajánlottak l-carnitine mellé olyat ami megtartja az izmot. Ilyen műanyag dobozos, de nem tudom a nevét (ezért írok e-mail, hogy alkoss róla véleményt légyszives).


No habár nincs hardcore étrendem - de egy darabig kihúzhatom vele. Eddig is ugyanígy ettem és fogytam. Hát az edzésem amit írtam, az intenzív futás, kettlebell, hasi gyakorlatok.

Az étkezésem, ami biztos, hogy vacsorára 3 tojást eszek meg paradicsommal. Ebédre lényegében anyám főztje. Reggelire megint ilyen tojás fehérje. Csirkemell sok lenne állandóan vásárolgatni. Mondjuk ha reggel tojás mellé egyem meg majd ezt a 100% whey proteint?


Hát remélem ezzel az ''étrendel'' egy bizonyos szintig el tudok jutni. Mindenesetre köszönöm a segítséget!

2011. ápr. 10. 21:34
 7/17 anonim ***** válasza:

GreenTea


Reggelire ehetsz zabpelyhet a proteinnel, és a tojást eheted kicsit később (2-3 óra múlva). Én is így reggelizek.

A csirke tudom hogy nem olcsó, de a te esetedben az a fontos hogy ne egyél nagyon zsíros húst, nem az hogy teljesen zsírtalant. Tehát akár csirke combbal is jó lehetsz!

Az "izom megtartós" tápkieg nekem gyanús hogy valami amino készítmény. A fehérje fontosabb, aminosavat fölösleges addig venned, amíg az étrended nem tökéletes!


Étrend ötleteket még itt is találsz: [link]

2011. ápr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Rendben van, majd megvizsgálom közelebről a 100% whey proteint. Egyébként viszonylag gyakran van lehetőségem vad húst enni. Vaddisznó, őz... olvastam, hogy viszonylag magas fehérjetartalmúak és alacsonyabb zsírtartalmúak, mint a házi barátai.
2011. ápr. 10. 21:50
 9/17 anonim ***** válasza:

GreenTea


Én nem igazán jutok vadhúshoz, de valóban kevesebb bennük a zsír. Ezt itt is megerősítik: [link]

Azokkal frankón pótolhatod a csirke hiányát!

2011. ápr. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Green Tea írtam neked e-mailt! Nem tudom nézted e.
2011. ápr. 11. 23:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!