Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Zabálom a rizst de korog a...

Zabálom a rizst de korog a gyomrom?

Figyelt kérdés

78 kg vagyok, és napi 500 gr rizst eszek meg, valamint 400 gr csirkét, meg prot.por, ilyenek. Na a lényeg, hogy mióta átálltam a csirke-rizsre, EGÉSZ ÁLLÓ NAP ÉHES VAGYOK!!!!!

Ez persze egybeesik az edzés-életmód elkezdésével is. Néhány hete tart.

Megeszem a 10 dkg barnarizsemet 1 adagra, aminek kilója kb. 800 Ft, és 1 óra múlva már érzem az enyhe gyomorkorgást. Sőt, van hogy előbb!

Mi a fene van? Eddig lencsével aeroboztam súlyzós edzés nélkül és soha nem tapasztaltam ezt!


2011. márc. 29. 12:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
igazából ez úgy van , elméletileg , hogy ha komolyan ezt csinálod, akkor vagy 5-6szor komolyan kellene enni egy nap. na most akkor nem lennél éhes .
2011. márc. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A kajálást kezdd azzal, hogy iszol egy jó adag vizet. Utána egyél zöldségfélét (saláta, uborka) esetleg egy szem gyümölcsöt és csak azután edd meg a rizs-adagodat. Amit előtte ettél, telíti a gyomrot, de igazából nem hízlal, a szervezetnek pedig egyébként is kellenek a vitaminok.
2011. márc. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, csak az a baj, hogy az étrendem kb. mintaétrend. :S

Szerintem ezzel az étrenddel más nem jár így. CSirke-rizs egy fő étkezés, és grammra pontosan annyit eszek, mint ami "le van írva".

Lehet, hogy a rizzsel van a baj? Nem kompatibilis az emésztésemmel?

2011. márc. 29. 12:54
 4/14 anonim ***** válasza:
én még ilyet nem hallottam... 85kg-osan sem tudok megenni annyi rizst, de még a 95kg-os haverom sem. igaz én jázmin rizst eszek. esetleg próbáld meg te is azt. de passz.
2011. márc. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

12,19.

Ezt a barna rizs + csirke variációt én is olvastam (húsvét után akarom kipróbálni), de ott úgy volt írva, hogy napi 12 evőkanál rizs megfőzve + a csirke. Mellé rengeteg folyadék, zöldség és gyümölcs (persze az utóbbinál nem mindegy milyen) ami belédfér.

Próbálj ki egy olyan variációt, hogy a napi engedélyezett rizs+csirke 3 főétkezésre elosztva, a további 2 étkezést a zöldséggel megoldani. Talán jobban lehet bírni, a bevitt mennyiség akkor is ugyanaz.

2011. márc. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

GreenTea


HÁHÁHÁHÁHÁHÁHÁHÁ!

Én ezt hívom CH függőségnek:D Hallod, én egy tömegelésnél simán lenyomok napi 5-6száz gramm CH-t:D Tényleg idegesítő amikor fél-egy órán belül éhes vagy, de ezt valahogy ki kell bírni. Egyébként tömegelésnél nyugodtan ehetsz fehér rizst, de ha mindenképp barna kell, akkor vegyél a spar-ba kilósat, majdnem annyiba van, mint a sima fehér.

2011. márc. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

GreenTea,


és ez most jót vagy rosszat jelent? :S

Megint elkezdtem zsírosodni amúgy, aminek nem örülök. Most mi a francot csináljak?

Csináljam reggelente éhgyomorra az aerobot és vigyem be továbbra is ezt a mennyiségű CH-t, vagy változtassak?


Köszi!

2011. márc. 29. 21:58
 8/14 anonim ***** válasza:

GreenTea


Ez azt jelenti, hogy egy "disznó" vagy mint én! :D

Én is zsírosodtam ettől a mennyiségtől. Ha zsírosodsz nagyon, akkor a legjobb ha kicsit visszaveszed a CH-t, tudom hogy éhes vagy, de ez van... Persze az aerob is mehet azért tömegelés mellett heti 2-3 alkalommal.

Nézd a jó oldalát, sokan azzal szenvednek, hogy nem tudnak eleget enni. Na ilyen problémánk nekünk nincs:D

2011. márc. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Szia GreenTea!


Addig nem nyugszom, míg előnyt nem kovácsolok ebből! Most is tömöm magamba ezt a sz.rt, és korog a gyomrom! :S:S:D:D (Most jázminrizst vettem.)


Tehát: nekünk az a JÓ, hogy nem kell tömegnövelőt bevinnünk, mert nem okoz problémát kajaforrásból a CH bevitele, ugye? :D:D


Edzés után viszek csak be egyszerű CH-t a fehérjekonc. mellé.


Csak attól tartok, hogy a gyomorkorgással katabolizmus is jár. Vagy nem?

2011. márc. 30. 09:14
 10/14 anonim ***** válasza:

GreenTea


Én nem használok tömegnövelőt, és ahogy írod te is elég sok CH-t meg tudsz enni. Igen, így felesleges. A tejsavó+dextróz az alap edzés után.

Nyugodj meg ezzel a gyomorkorgással nem jár együtt a katabolizmus, fél kiló rizs és 40deka csirke mellett nem fogsz leépülni! Nekem tömegelés végére van hogy akkora a hasam, mint egy hordó. Diéta után viszont visszamegy 74-76 centire. Most egyébként én is befogytam rendesen, csak 78kg vagyok én is.

2011. márc. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!