Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a könnyebb? Vékony...

Melyik a könnyebb? Vékony alkatból izmos test, vagy kövér alkatból izmos?

Figyelt kérdés
2011. márc. 23. 22:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap úgy gondoltam, hogy

" GreenTea


Alapjában véve 3 típus van: 1. Ektomorf, 2. Mezomorf, 3. Endomorf.

Lee Haney a könyvében (Az igazi body building) leírja hogy is néznek ki az egyes típusok.

Nem fogom leírni egyenként, csak példákat írok.

Ektomorf: Frank Zane, Dexter Jackson

Mezomorf: Lee Haney, Arnold S., Ronnie Coleman

Endomorf: William "Refrigerator" Perry (NFL játékos, Haney példája)


Véleményünk (Lee és én) szerint a lassú anyagcseréjű emberekből nem lesz jó testépítő."


ez után már nem kell semmit sem írnom ide, mert ez itt mindent magában foglal, ha valaki utána olvas egy ici picit..

Én személyes tapasztalatot fogok írni. Vagyok én és van még két barátom akikkel folyamatosan járok edzeni immár 3 éve. Most a véletlen folytán vagy egyéb más miatt, de úgy alakult, hogy mind a 3an teljesen más típusúak vagyunk. Szóval az egyikünk endomorf, a másikunk mezomorf én pedig Ektomorf vagyok.

Volt szerencsém ezáltal megtapasztalni a 3 alkat fejlődési ütemét, minőségét.

Én figyelek a legjobban oda az étkezésre, mert én simán leadok 2 kilót egy nap úgy, ha csak 2* eszem akármilyen ok miatt.. Szóval volt, hogy betarottam a napi 5*i étkezést normális ütemszerűen, minőségi ételekkel stb.,de ez annyira megterhelő volt számomra, hogy másfél hónap után már nem láttam az agressziótól és a stressztől... Szóval manapság jó lesz nekem a 3 néha 4 is viszont a minőségre és az ütemre még mindig figyelek.

A mezomorf barátom (ki alapvetően szálkás, széles vállú, sportosabb testalkatú) alig eszik valamit. Felkelés után nem bír enni legalább másfél óráig.. Lefekvés előtt pedig nem eszik 3 órával.. Szóval napjába 2* eszik, néha 3*. Ő nem figyel a táplálkozásra. Az endomorf barátom pedig úgy kezdi, hogy reggel felkel 6kor és fél 7kor berámol 4 nutellás kiflit:D Aztán délben berámol még egy legalább két, de inkább háromfogásos valamit aztán még edzés előtt egy picivel beburkol még valami főétel szerűt... Aztán edzés után jöhet a jól megszokott "tejbegríz":D A fejlődésünk heti 4 durvább, intenzív edzéssel a következő.: A mezomorf szálkás, kidolgozott, kevés zsír és folyamatos fejlődést mutat, bár az ereje neki a legkisebb... Az endomorf szintén folyamatosan rakja magára a kilókat, az ereje is nő, viszont szálkás sohasem lesz. Látszik rajta, hogy izmos meg, hogy gyúr, mert szélesedik, de soha sem lesz szerinte olyan szálkás, mint mondjuk én vagy a "mezomorf"... Tyúkmellű, zsírosabb kiadás, annak ellenére, hogy úgy jön rá a "felesleg", hogy teljesen eloszlik a testén mindenhol.. Szóval így meggátolja azon szép izom formák kialakulását amelyek mondjuk nekem vagy a barátomnak megvannak..

Aztán most leírom magam, ugye ektomorf. Én nagyon figyelek a diéára és mindig akármi van betartom a heti 4 edzést szóval mondhatjuk úgy ,hogy én akarom a legjobban, de ez csak azért van, mert én esek vissza a legkönyebben, mivel rajtam nincs egyáltalán zsír. A testzsír százalékom 10% alatt van MINDIG! Akár mit csinál, akár hol ettem ez változatlan. Fél évente egyszerre rám jön 3-4 kiló aztán megint semmi fél évig akár mit csinálok. Az érdekessége, hogy tényleg fél évig semmi aztán hirtelen két hét alatt felmászik 3-4 kiló ... Valószínű genetika miatt, de én vagyok a legerősebb hármunk közül.


Mikor elmegyünk nyaralni(1 hétre...) az úgy néz ki, hogy én fogyok 2 kilót, ők pedig híznak legalább egyet illetve a másik vagy 4et.


A tömegnövelő vagy fehérje turmix illetve kreatin nem nagyon játszik, így arra sem lehet kenni semmit.

Egyszerűen sajnáljuk rá a pénzt és nem akarunk válogatottak lenni időnk viszont van elég erre, mert ezt is csak azért csináljuk, hogy együtt legyünk és ne szakadjon meg a sok éves barátság azért, mert az egyikünk bölcsész a másikunk társadalom orientált a harmadik pedig gazdasági...

2011. márc. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 clint ***** válasza:
100%

Kövér alkat letisztitja az étrendet és szépen kiformálódhat.

Erre számtalan esetet láttam, ezért hiszik a degeneráltak, hogy létezik hájból izommá válás, pedig nem.

Egyszerüen, csak létezik testkompózíció változás, az anyagcsere alkalmas a kövér embereknél, a szó szerinti szálkás izomzat elérése már nagyobb falat nekik, de étrendcserével, egy kicsit fedett de jó testalkatot könyebben összehoz, mint a sovány ember. És sztem időben sem több mint a megszokott lediétázom és tömeget növelek módszer.

A saját szememmel több év alatt némely zsírosabb forma milyen testalkatot tudod a tiszta kajálással összehozni, egy-másfél év alatt. Gyakran amikor tükörben álltunk ugyanaz a testalkat volt kisebb méretben mint én, holott nekem 11 évbe van, ő meg egy éve még egy zsírós pocakos forma volt.

Zsírból izom nem alakul, mielőtt valaki okoskodik, egyszerüen a tiszta kajától egy idő után lemegy.

2011. márc. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Az fantasztikus, mert nekem iszonyat lassú anyagcserém van.
2011. márc. 24. 20:18
 14/17 A kérdező kommentje:

Amúgy halljátok, akkor szinte felesleges kondiznom?

Igaz ez hülye gondolat, mert elsődlegesen az a fontos számomra, hogy erősebb legyek.

2011. márc. 24. 20:23
 15/17 anonim ***** válasza:

GreenTea


Miből következtettél arra, hogy fölösleges kondiznod? :D

2011. márc. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Csak eléggé elszomorított, hogy nem igazán fog meglátszódni rajtam (legalábbis ameddig kövér vagyok, de azért egy hét alatt nem tudok lefogyni..).

De azért nem hagyom abba, mert erősödni szeretnék.

2011. márc. 24. 21:19
 17/17 anonim ***** válasza:

GreenTea


Nagyon helyes! Nem szabad abbahagyni csak mert valami nem sikerül egyik napról a másikra! Sok szerencsét és kitartást!

2011. márc. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!