Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a könnyebb? Vékony...

Melyik a könnyebb? Vékony alkatból izmos test, vagy kövér alkatból izmos?

Figyelt kérdés
2011. márc. 23. 22:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem vékonyból izmos, mert a kövér embernek előbb el kell tüntetnie a zsírt, hogy látszon alatta a (később kialakuló) izom.
2011. márc. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
aki könnyen hízik,annak könnyebben jön az izom is
2011. márc. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

GreenTea


Alapjában véve 3 típus van: 1. Ektomorf, 2. Mezomorf, 3. Endomorf.

Lee Haney a könyvében (Az igazi body building) leírja hogy is néznek ki az egyes típusok.

Nem fogom leírni egyenként, csak példákat írok.

Ektomorf: Frank Zane, Dexter Jackson

Mezomorf: Lee Haney, Arnold S., Ronnie Coleman

Endomorf: William "Refrigerator" Perry (NFL játékos, Haney példája)


Véleményünk (Lee és én) szerint a lassú anyagcseréjű emberekből nem lesz jó testépítő.

2011. márc. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem például nagyon gyors az anyagcserém, annyira, hogy nem dolgozom fel eléggé a bevitt anyagokat, így nem tudok hízni semmitől. Tömegnövelővel, minden napos kondival hónapok alatt is csak pár kilót sikerült felszedni.
2011. márc. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
Én is gyors anyagcseréjű vagyok, és még ha fel is szedtem a tömegnövelőtől 4-5 kilót, az le is ment 1 hét alatt.
2011. márc. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

GreenTea


Nekem is rendkívül gyors az anyagcserém, de figyelek rá hogy mit és mennyit eszek, és simán képes vagyok tömegelni. Attól hogy gyors valakinek az anyagcseréje még tud hízni, csak eleget kell enni! Az előző 2 válaszoló ne a poroktól várja a csodát, hanem az étrendtől!

2011. márc. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem vagyok tapasztalt "gyúrós", de sztem vékonyból könnyebb.

Mert először a tömegelni kell, hogy az izomzat megkapja a megfelelő fehérje és CH adagot. Ha egy elhizott vagy nagyobb testalkatú ember ez idő alatt még csak jobban szedné fel a kilókat ami eléggé egészségtelen.

A vékonyabb testalkatúnak talán könnyebb rendszeres étkezést összeálitania, amit be is tud tartani. Persze hozzá képest az zabálás lenne.

2011. márc. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 bix ***** válasza:

a két okos gyorsanyagcseréjű gondolkozzon már el hogy miért csak a porokból akar normális fehéremennyiséget bevinni, ha leáll vele akkor nem visz be jóformán semmit-> leépül gyorsan az izom ha nem is használja...


világ életemben girnyó voltam, 2m->78 kilóval kezdtem az edzést, normális kajával viszont jönnek fölfele a kilók, persze egy része zsír, de akad izom is:) soha nem voltam hízékony, szerencsére most se vagyok az. az étrend a lényeg, a végeredmény 70%-a a konyhában dől el, súlyokat emelgetni bárki tud...

2011. márc. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én rengeteget eszek, oda is figyelek, hogy mit, de tömegnövelő nélkül nem tudok hízni egy dekát sem.
2011. márc. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 bix ***** válasza:
utolsó: szénhidrátból nem eszel eleget valószínűleg az a baj... a tömegnövelőben semmi extra nincs általában, csak szénhidrát és fehérje. persze előfordul pár emésztést segítő enzim, esetenként kreatin, de utóbbi ilyen kis mennyiségben nem kúraszerűen alkalmazva vajmi keveset számít.
2011. márc. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!