Ugye ha gyorsan emelgetem a súlyokat, akkor szálkásítok, ha lassan, akkor tömeget növelek?
Az utolsó annyira dilettáns, hogy csak na. És kíváncsi lennék, hogy mivel tudná indokolni illetve megvédeni ezt az elhamarkodott állítását.
A gyorsaság inkább hátrány, mint sem előny. Nagy sérülésveszély, rángatás stb.-t eredményez. Szépen lassan kell az engedési fázist végrehajtani és az erőlködésit pedig lehet gyorsan, de rángatás nélkül.
Az ismétlésszámról pedig annyit, hogy 8 és 15 között mozogjon függetlenül attól, hogy épp tömegelsz avagy szálkásítasz. 8 alá soha ne menjen. 15 fölé pedig max bemelegítésnél, mert amúgy az lószart sem ér ha 20akkal nyomod végig a teljes szériát.
Valszeg kicsit félreértelmezte amit írtál. :D
Amúgy ez a kis súlyos szálkásítás baromság, a súlyzós edzésed ugyan olyan szálkásításkor, és tömegeléskor is,csak az étrend különböző.
*testépítésben laikus*
vagyok, de szerintem, ha van egy (mminőségi) izomtömeged, továbbra is edzel, és nem éhezel, akkor az annyira nem fog leépülni :)
mint hogy testépítéshez nem értek, azért el tudom képzelni, hogy 100 kiló fölött, ha vált valaki az edzésén, akkor pár hónap alatt pl. fogyhat izomméretből..
ezek fura dolgok, nekem harcművészettel évek alatt változik csak a testem, nem túl látványosan, és ez majdnem független az adott edzéstipustól. (tehát hogy épp 1 kezes fekvőtámaszos erőedzés van, vagy laza 2 kézen de több 100 darab vagy hogy abszolút nem erősítek, mert csak technikázom)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!