Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A fekvőtámasz milyen mértékben...

A fekvőtámasz milyen mértékben váltja ki az edzőtermi edzést (fekvenyomás)?

Figyelt kérdés
2009. febr. 21. 10:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
A saját testsúlyod erejéig.
2009. febr. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
kb olyan mintha 35-40 kilóval nyomnád fekve. Én lemértem, 65 kiló vagyok, és amikor fekvőtámaszozok, akkor 43 kilót "emelgetek". A fekvőtűmasz megadja a kitartást, de erőt max ez a 40-50 kilós súlyig ad.
2009. febr. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem váltja ki. Nagyon jó alap mozgásforma a fekvőtámasz amúgy.
2009. febr. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a fekvenyomást abszolute nem válthatod ki vele, mivel a fekvőtámasz sokkal jobban megy inkább tricepszre, mint mellre, másrészt túl nagy ismétléseket végzel(eleinte még lehet, hogy nem, de idővel úgy is) és ezek a magas ismétlések nem adnak elég intenzitást ahhoz, hogy nagy mellizmokat építs vele, mert akkor nagyobb súlyra lesz szükséged, mint a testsúlyod, hogy tömeget tudj növelni.
2009. febr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
86%

Személyi edzőként én a következőt csinálom: ráteszek a páciens hátára egy puffot, és miközben nyomja a fekvőtámaszt a megfelelő mértékben "rásegítek" két kézzel egyenletes nyomást gyakorolva. Ha mellizmot szeretnél, dupla vállszélességben nyomj fekvőtámaszt.

Szerintem ha megkéred valamelyik havert, segíteni fog. Olyan nyomást tegyen rá, hogy kb. 6-8 at tudj belőle csinálni egy sorozatban.

2009. febr. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
A fekvőtámasznak két alapvető funkciója van a súlyzós edzéshez való viszonyulás szempontjából. Az egyik a test izomzatának előkészítése a súlyzós edzésre, vagyis egyfajta alapozás. A másik funkció a súlyzós edzéssel megszerzett izomtömeg fenntartása, dinamikussá tétele. A fekvőtámasszal kapcsolatban számos tévhit kering. Az egyik, hogy minél több fekvőtámaszt tud valaki kinyomni, annál nagyobb az ereje. Ez az állítás így téves. A fekvőtámasz akkor tölti be funkcióját, ha nem elsősorban a mennyiségre, hanem a sokkalinkább a minőségre összpontosítunk. A cél a lassú, szimmetrikus végrehajtás teljes mozgástartományban. Ilyen módon nem leszünk képesek 100 gyakorlat végrehajátására, ám az erőnk és izomtömegünk nőni fog. A néhány másodperc alatt végrehajtott 100-200 fekvőtámasz tapasztalatom szerint azon túl, hogy laikusok számára jól hangzik, semmit nem ér.
2009. febr. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

Egy korábbi hozzászólásban valaki puffot említett. Szerintem egy nagy kövekkel telepakolt hátizsák hatásosabb lehet a fekvőtámasz intenzitásának növelésére.

Egyébként a fekvőtámasz tényleg alapgyakorlat és ha valakinek csak otthon van lehetősége edzeni, semmiképpen ne hagyja ki az edzéstervből.

2009. febr. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
A fekvőtámasz a legjobb gyakorlatok egyike, rengetegféleképpen lehet csinálni, a lényeg hogy szabályos legyen... lehet azt mondani rá, hogy "túl könnyű", de próbáljatok meg szabályos fekvőkből csinálni minél többet, szép lassan ... Én úgy szoktam, hogy a mellemizmomat hozzáérintem a talapzathoz éppen hogy csak, és onnan tolom vissza magam. Akinek még ez is nagyon jól megy és 50 fölött tud belőle csinálni, az vegyen fel egy hátizsákot kapjon pakolja meg pár tárcsával és egyből nem lesz olyan könnyű a gyakorlat :D . Egyébként a fekvő önmagában nem nagy kunszt, de csináljatok meg belőle napi 500-at ... és utánna tessék beszólni az egyik legősibb és legjobb edzésmódszernek :), egyébként régen a katonaságba volt hogy rá is álltak az emberek hátára és úgy kellett fekvőzni :D ( azt is ki lehet próbálni :D ).
2009. nov. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

erőfejlesztésre szuper a fekvőtámasz főleg ha kezdő vagy, de nagy súlyokkal mindenképpen jobban fejlődsz (nem azt mondom h ha nem tudsz lenyomni szabályosan 40 fekvőt akkor ha lemész a kondiba akkor 80 kilókkal szenvedj).

Izomépítésben nem jelentős, bár az elején még a semmittevéstől is nőnek az izmok:)

Kókó szintű formát ell lehet érni saját testsúllyal végzett gyakorlatokkal, de többet nem nagyon.

2010. márc. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
89%

Ne halgass erre a sok buz-nyák testépítőre..

Juss el szép lassan napi 100 fekvőtámaszig és 200 felülésig(hasprés)

ezután a határ a csillagos ég. a sittes srácok ilyen napi 500 fekvőt is nyomnak.

erős leszel mint a bivaj és jól is fogsz kinézni. nem leszel olyan nevetséges lufi ember mint a kondis-bádisok.

ha meg dagi vagy nem jelenti h nem vagy izmos. csak nem látszik a hátjól. fogyáshoz meg ugye az evés meg a jó sok futás minden nap.

2012. júl. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!