Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudom növelni az...

Tomi8521 kérdése:

Hogyan tudom növelni az akaraterőmet?

Figyelt kérdés
2011. márc. 13. 11:03
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
:D kösz simon petii:D
2011. márc. 13. 17:17
 12/21 anonim válasza:
minden az agyban döl el. ha nagyon akarod, meg fogod csinálni. ezek szerint nem nagyon akarod. ez inkább lustaság amiről te beszélsz.
2011. márc. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:

Én most egy meglepőt fogok írni.


Egyrészt: attól függ, mihez szeretnél akaraterőt. Tehát, mihez szeretnél?

Másrészt: új tudományos felfedezések szerint, ha valakinek "nincs akaratereje", akkor az nem azt jelenti, hogy az illető gyenge. Azt sem, hogy lusta. Hanem egyedül azt jelenti, hogy az a valami, amihez akaratereje kellene hogy legyen, nagyon nagy rossz érzést, szorongást kelt benne. Mert mondjuk régebben traumákat élt át a dologgal kapcsolatban. Például a dohányos azért nem szokik le, mert a dohányzás pótcselekvésként eltakar nála egy szorongást, amit ha nem oldanak, akkor nem fog leszokni a dohányzásról.


Meglepő? Lehet.

Léteznek alternatív és természetes, mindenki által megtanulható gyógymódok, amik akaraterő növelésre, szorongás csökkentésre kiválóak. Több infót e-mailben adok, ha valakit érdekel.

2011. márc. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Hadd közelítsem meg ezt a kérdést egy szokatlan szempontból.

Az akaraterő a célokhoz társul, a célokat pedig az élet hozza. Az ember azokért az célokért tud a leginkább küzdeni, amikhez kapcsolódik valamiféle nem általa irányított, hanem egy motiváció.


Gondold csak át, ha például egy egész napon át éhes vagy, mi mindent megtennél egy tányér finom kajáért? Vagy egy emberért, akit szeretsz? Vagy egy lakásért, egy autóért, ha igazán az hiányzik az életedből?


Az ember óriási erőket tud kiaknázni magából, de csak akkor, ha a cél igazán mélyről jön.

Ehhez én saját magamon a Maslow féle piramist alkalmazom, javaslom nézz utána.

A Maslow piramis fontossági sorrendben építi egymásra az emberi lény különféle motivációit. Ugyanakkor a segítségével rájöhetünk arra is, hogy ha az éppen aktuális feladatunkhoz nem érzünk kellő erőt, akkor talán az lehet a baj, hogy egy, annál fontosabb dolog nincs rendesen sínre téve.

Tehát lehetséges, hogy mi kitűzünk valamit (pl egy adott sportteljesítményt), de meg tudjuk e csinálni, ha pl nincs meg hozzá a hely, vagy az étel?


Az emberek sajnos el bagatelizálják a dolgok fontossági sorrendjét. Mert megfelelő háttér nélkül is lehet nagy teljesítmény kihozni, csak legfeljebb dupla annyi energiával, sokkal nehezebben. Egyesek azt mondják, hogy ez így van rendben, én viszont azt mondom, hogy építsük fel tudatosan a céljainkat, ne akarjunk tetőt húzni alapok nélküli falakra. Na, kicsit eltértem, de remélem érthető voltam.

2011. márc. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ja, és így elérkezvén a lényeghez: egy belsőleg motivált célhoz az akaraterő magától megjön!
2011. márc. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
47%

Nézd meg a 300 című filmet!

Ez részben rajtad is múlik!

2011. márc. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
Próbáld megszerezni (legalább kölcsön) Payot: "Az akarat nevelése" c. könyvet
2011. márc. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
ha valamid viszket egy ideig próbáld meg nem megvakarni
2011. márc. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Add fel! Menni fog! :)
2011. márc. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Ha valamit elterveztél arra már van akaraterőd ha ezt nem csinálod meg az már lustaság . . . de ez nem teljesen a te hibád itt megtalálsz mindent egy rövid cikk olvasd el:

[link]

2011. márc. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!