Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aki edzi a testét: ez a...

Aki edzi a testét: ez a jelenség mit jelent? Mit kezdhetek vele?

Figyelt kérdés

Tehát intenzíven kezdtem edzeni, ez még csak a harmadik nap... Amitől az első két nap izomlázam lett, attól ma nem érzek megerőltetést - pedig ugyanúgy csinálok mindent, nem hibázom el. Súlyzózásnál dettó. Ilyenkor mi van...? Elég kétségbeejtő érzés, mivel az izomlázzal mérném le, hogy mennyit bírok, mennyit kell ráhúzni, mikor kell növelni vagy váltani...

Már az agyamra megy, mivel értelmetlennek érzem így a dolgot.

Miért nem érzem, hogy az izmaim dolgoznak? Mintha nem csinálnék semmit...


2011. febr. 25. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

pihenj!!!!

ha három nap egymás után csináltad akkor pihenj!

max 1 héten 3-szor és ugy hogy egyiknap csin másiknap pihen, egyik nap csinálod msáiknap pihen igy fokozatosan.

Ha minden nap csinálod akkor az károsíthatja az izmot. Miért? azért mert nincs ideje (most nem tudom mi a neve hirtelen)-nek visszafejlődni hogy újra rá gyurj! vigyázz tönkre ne tedd az izmot

2011. febr. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem is így volt. Néhány nap alatt rengeteget fejlődtem :) Kell a sport, de azért ne vigyük túlzásba.
2011. febr. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Az a baj, hogy még most keményítenék be ihazán... későn álltam neki, és nagy teljesítményt kellene elérnem 40 nap alatt, fontos lenne...

Az megoldás, ha váltva koncentrálok egy-egy izomcsoportra, a többi pedig közben kevésbé van erőltetve?

2011. febr. 25. 18:59
 4/11 anonim ***** válasza:
a megoldás az hogy egyik nap pl. mellre + lábra gyúrsz másiknap karra + hasra
2011. febr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
de a hátat se felejsd el
2011. febr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 TOMAtm ***** válasza:
piha.ő nem vérprofi.szóval szerintem inkább minden testrészre csinálj pár sorozatot néhány ismétléssel heti 3 szor,igy megtanulod hogy kell használni az eszközöket,nem edzed túl magad,és nem sérülsz le.keress rá: hollisztikus edzés. kezdőknél,ne feledd,a kevesebb több!
2011. febr. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Felvezetésnek mindenképp átmozgató edzést kell végezni!


Rendszeres edzésnél ritka az izomláz kialakulása..


Táplálkozz megfelelően,elegendő vitamin és pihenés!(nélkülük nincs fejlődés)

Ezekről sok helyen tudsz olvasni!

2011. febr. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Amúgy lány vagyok. Azért kell durván belehúznom, mert Angliában olyan állásokat nézek, ahova kell a fizikum, és izomtömeget is kell növelnem :S

Azon csodálkoztam, hogy mennyi izmom megmaradt a korábbi edzésekből (évekkel ezelőtti), mégsem engedelmeskednek úgy :D

Csak megijedtem, mert olyan érzés volt, mintha eltűnt volna minden izmom, egyszerűen nem éreztem őket...

2011. febr. 25. 21:07
 9/11 anonim ***** válasza:

Első két hétben heti 4-szer és minden izmot eddzél,azért,hogy megtanuld az izomérzést ekkor alakul ki az agy izom kapcsolat,

bodybuilder.hu és keresd meg az alapismereteket,egyél változatosan,szedhetsz táplálékkiegészítőket is,de csínnyán a szénhidráttal,mivel lány vagy.

Két után lehet edzéstervet is kérni vagy ha gondolod segítek benne neked én is.


23F

2011. febr. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ó, köszönöm :) Az étrendem is át kell írni... az a baj, hogy nem eszek húst, csak tojást és tejterméket (nem elvi okokból). Egyébként sok szénhidrátot fogyasztok, mert ugye mi más maradna? Imádom a salátát és a gyümölcsöket :D

Megnéztem az oldalt, kiegészítettem a gyakorlatsort is.

Örömmel venném, ha segítenél, de: gépi segítség nélkül kell végigcsinálnom, teremre nincs keretem :(

Terhelni nyugodtan lehet, élvezem, de amint látom, túlzásba is vittem a dolgot...

Ha tpjásra támaszkodom, mennyit iktassak be?

2011. febr. 26. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!