Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy érdemes edzeni a kondi...

Hogy érdemes edzeni a kondi teremben?

Figyelt kérdés

Kezdem azzal hogy anyagi helyzetek miatt max 2 hónapot birok csak járni sajnos! Szóval azt szeretném tudni hogy mit csináljak egy edzés alkalmával? Már mindenki össze kever!

kb 5 kg-t le szereték adni! jó azzal nincs gond viszonlyag gyorsan fogyok ez meg lesz 2 hét alatt és nem fog vissza jönni! Meg erősödni szeretnék! Parkourhoz/freerunhoz! Csak annyira hogy felbirjam magam húzni egy falon! Ahhoz milyen edzések kellene? Naponta mennyit? Hány naponta mennyek a kondi terembe? (2x 1 havi bérlet)

Miből mennyit edzek egy nap? Ha biciklizéstől nagyon izzadok akkor az mire lesz jó? A fogyáshoz gondolom, igaz?

Előre is köszönöm a válaszokat! És kérem szépen normális válaszokat kérnék!


2011. febr. 23. 14:06
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és arra is szeretnék választ kapni hogy melyik edzésnél hogy kell a levegőt venni? pl fekvenyomásnál de minden olyan edzésnél amit nekem csinálnom kellene!
2011. febr. 23. 14:12
 2/13 anonim ***** válasza:
2011. febr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Freerun-hoz az utolsó, amire szükséged van, az a súlyzós edzés/konditerem. A súlyzós edzés mindenkori célja jelentős izomtömeg-növekedés elérése, illetve kifejezetten súlyzós erősportra való edzés. Persze lehet zsírégetéshez is metabolikus súlyzózást végezni, de ezt most hagyjuk figyelmen kívül, ugyanis ezt a hatást mással pótolni lehet, míg izomnövelés tekintetében nem. Mivel freerun-hoz teljesen más jellegű erőre és állóképességre van szükséged, csak és kizárólag hátráltatna benne, ha elkezdenél súlyzózni. Végezz inkább futóedzéseket, hosszú-, közép- és rövidtávon egyaránt, és emellett gyakorolj saját testsúllyal, fekvőtámaszokat, tolódzkodást, húzódzkodást! Csakis erre van szükséged, a megfelelően végzett futástól lefogysz, és pont olyan jellegű erőre teszel szert, amire valóban szükséged van. Főleg, hogy mindez ingyen van.
2011. febr. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Sejtettem hogyha te írsz valamit akkor az okos válasz lesz! Igazad van! Akkor elég csak egyszerüen futni kint az utcán vagy bárhol és a salyát testsúlyommal edzeni! De étkezni és fogyni hogy foggyak?
2011. febr. 23. 16:23
 5/13 A kérdező kommentje:
és milyen az a megfelelő futás? :)
2011. febr. 23. 16:26
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem amíg lefogysz, végezz intervallumos futóedzést ( http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__.. amikor már elég kilót leadtál, fuss mondjuk heti ötször, ebből kettő legyen ugyanilyen intervallumos futás elfáradásik, a másik három pedig hosszabb táv egyenlő intenzitással, viszonylag kényelmes tempóban, 6-8 kilométernél többet szerintem felesleges futni ehhez a sporthoz. Emellett a fekvőt, a tolódzkodást és a húzódzkodást gyakorold heti ötször, ún. GTG módszerrel, azaz amikor eszedbe jut nap közben, csinálj néhányat mindegyikből, maximum fele annyit, amennyit maximum tudsz! Két sorozat között legyen legalább fél óra pihenő!
2011. febr. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az étkezésedről csak annyit, hogy ha a kalóriabeviteled ugyanannyi, akkor amennyivel stagnáltál edzés nélkül, azzal fogyni fogsz edzéssel. De persze az alap, hogy szemétkaját elfelejteni! Ha amúgy sem ettél ilyesmit, annál jobb, akkor maradhat minden.
2011. febr. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ez így jó! Köszönöm a választ! :) Még csak annyi hogy a szemét kaja az milyen? Szénhidrát félék?
2011. febr. 24. 14:18
 9/13 anonim ***** válasza:
Szemét kaja:cukor,liszt,csoki,kenyér,parizer,chips,mindenféle szarráőrölt szar...
2011. febr. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én kifejezetten a mindenféle gyorsétteremláncokban adott műanyag sz@rokra, chipsre és ehhez hasonlókra gondoltam, ezekből kerek, egész 0, amit enni szabad, ha fogyni akarsz (valamint az a tény, hogy az USA-ban többször tapasztalták, hogy a gyorséttermi "kaján" élők holtteste a szó szoros értelmében konzerválódik magától a rengeteg elfogyasztott tartósítószertől, illetve egy Mc'-es hamburger szobahőmérsékleten tárolva is ugyanúgy néz ki hónapok után, mint frissen, talán eltántorít ezek mindenkori fogyasztásától), de egyébként valóban segít, ha kerülöd emellett a kenyeret, a fehér lisztet és a csokit, legalább, amíg lefogysz, de ez utóbbiakat én nem sorolom a klasszikus szemetek közé.
2011. febr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!