Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Izmosabb szeretnék lenni,...

Izmosabb szeretnék lenni, szerintetek ezzel lehet gond?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok 160cm magas srác és hát elkezdeni izmosodni, súlyzózni.. szóval ha elkezdenék heti 2 alkalommal egy laza kis súlyzózást, koxx meg ilyen vackok nélkül megállhatok a növésben, vagy valami??
2011. febr. 12. 21:53
 1/8 anonim válasza:
Szerintem nem lehet baj belőle, ha nem viszed túlzásba, és semmilyen szert nem szedsz.
2011. febr. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
csak tisztán akarom, és lazán, akor nem lehet tőle gond?
2011. febr. 12. 22:18
 3/8 anonim válasza:
Nem állsz meg ettől a növésben, de ha nehezek a súlyok, az nem vmi jó az ízületnek. Szerintem mást (is) sportolj, az az erőnlétre is jó (szív, tüdő, hátizmok), meg az egészségnek.
2011. febr. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendvédelmies tanuló vagyok gimiben, meg atletizálok heti 1x
2011. febr. 12. 22:43
 5/8 bix ***** válasza:
komoly súlyzós edzéseket kerüld. még növésben vagy, extrém terhelésre nem garantálja senki hogy jól reagálsz majd. lazán, heti 2-3x is akár de kisebb súlyokkal, közepes intenzitáson nem lesz belőle semmi bajod:) aztán úgyis beszippant a közeg, a hangok, az érzés ahogy feszül az izom, és onnantól nem menekülsz:D
2011. febr. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem ha nem vagy biztos még mindíg akkor kérdezz 1 edzőt legtöbb terembe járnak le ilyen edzők akik 1-2 vagy sok edzesre segitenek de szerintem mérsékelten mehet
2011. febr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
oké, köszi kicsit megnyugodtam :)
2011. febr. 13. 10:40
 8/8 férfiú ***** válasza:
Megnyugtathatlak a növekedésben nem fogsz leállni 15 évesen. Az hogy hány cm leszel 99% genetikai adottság, a maradék egy százalék pedig a nem rendesen funkcionáló test(lúdtalp,lordózis,kifózis). VISZONT vigyázz a súlyok emelgetésével, mert könnyen kárt okozhatsz, ha túl nagy súlyt választasz és/vagy rosszul kivitelezed az adott gyakorlatot. Erősíts has és gerincmerevítő izmokat megfelelő gyakorlatokkal, így fel tudod magad készíteni, hogy később nagyobb súlyokat emelgess gond nélkül. Úgy vélem a gerinc rugalmassága nagyon fontos, hogy megtartsd testi és mentális egészségedet, tehát nyújts sokat (edzés után, szünnapokon).
2011. febr. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!