Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » WPC 80 tejsavó fehérjét lehet...

WPC 80 tejsavó fehérjét lehet fogyasztani napi rendszerességgel?

Figyelt kérdés
Elbírja a gyomor ezt a tömény fehérjét? Nagyon érdekelne a válasz.
2011. jan. 30. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
semmiképpen ne fogyassz ilyen tömény proteint naponta. Az emésztőnedvekkel reakcióba lépve az aminosavakban található nitrogén salétromsavvá alakul, ez megbontja a gyomor nyálkahártyájának ph-egyensúlyát, és az emiatt kialakuló fekélyek akár perforálódhatnak is, életveszélyes állapotot okozva.
2011. jan. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elnézést kérek, nem szokásom más válaszát kritizálni, de néha muszáj a Kérdező érdekében.

Teljesen biztos vagyok benne, hogy sem elméleti, sem tapasztalati alapja nincs az előbbi válasznak, szerintem ez szimplán tévedés, ilyen jelenség nem létezik. Továbbá kétlem, hogy a fehérje koncentráltságától bármi is függne, ha teszem azt, valaki megengedhetné magának, hogy a szükséges fehérjét hús formájában fogyassza el, kétlem, hogy az megbontaná a gyomor pH-egyensúlyát.

Sokak szerint a nagy mennyiségű fehérje elfogyasztása negatívan hat a vese és a máj működésére, viszont amióta csak létezik ez a szemlélet, egyetlen kísérleti bizonyíték sem támasztotta ezt alá, és a tapasztalat sem mutat semmi ilyesmit, és figyelembe véve, hogy hány sportoló fogyaszt régóta napi rendszerességgel tejsavófehérje-izolátumot, szerintem kijelenthetjük, hogy csakis annak káros ez, aki eleve fehérjeérzékeny.

Másfelől a fehérje felszívódása nem a gyomorban, hanem a bélben történik.

Nyugodtan fogyaszd napi rendszerességgel, olyan mennyiségben, amilyenben csak szükséges!

2011. jan. 31. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát akkor most mi is van? =D
2011. jan. 31. 15:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Az van, hogy itt olvashattál két véleményt.

Nézz utána olyan helyeken, ahol szakszerűen foglalkoznak ilyesmivel, hogy eldönthesd, mi lesz a saját véleményed!

2011. jan. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben, azért nagyon köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 31. 18:22
 6/6 anonim válasza:
Az az igazság, hogy napi 2g/testsúlykilogrammot fogyassz fehérjéből..én testépítő vagyok, és van úgy hogy 3g/tskg-t is betolok. semmi bajom nincs tőle. az a mítosz is terjeng, hogy egy étkezésnél a szervezet nem képes felhazsnálni 50g-nál több fehérjét. kárba megy, kifosod. de ezt professzorok bizonyították hogy nem igaz, mert elraktározódik, de később hasznosul. nyugodtan ehetsz amennyita szervezeted kíván. túlzásba ne vidd, de nem baj ha eszed. az elsőválaszoló meg egy balf*asz....ennyit erről..
2011. júl. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!