Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen egy jó futóruházat?

Milyen egy jó futóruházat?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni futni, de nem tudom, hogyan kezdjem? Milyen cipő, felsőruházat ajánlott?

És hogyan szoktassam magam a rendszeres mozgáshoz?


2009. jan. 27. 08:19
 1/4 anonim válasza:
Mindenképpen vásárolj futócipőt (Hervis-ben) és kényelmes szabadidőruhát.
2009. jan. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A legfontosabb a futócipő. Nem kell csúcsminőségűt venned, de legyen kényelmes, passzoljon a lábadhoz, (legyen benne élvezet már sétálni is!) és legyen jó a talpszerkezete, tehát olyan 13 ezer forintot érdemes rákölteni. Többet kezdőként nem igazán, kevesebbet meg csak akkor, ha nem félted az ízületeidet a szétkopástól...

Nekem az Asics cipők jöttek be legjobban.


Ruházatra bármi megfelel, ami kényelmes szabadidőöltözet, pamut, lycra, ami számít, az a réteges öltözködés, mindig legyen nálad hűvösebb időben melegítőfelső is, amit edzés után fel tudsz venni.


Én amikor a nulláról kezdtem, akkor két héten keresztül minden nap futottam 2-kmt megállás nélkül. Ezután már könnyebbé válik a mozgás, és igénye is lesz rá az embernek, és már elég csak minden másnap futni. Lényeg, hogy kettőnél több nap ne maradjon ki sosem.


Kitartást és sok szerencsét!

2009. jan. 28. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek!
2009. jan. 28. 15:10
 4/4 vav22 ***** válasza:

A cipő a lényeg. Ne legyen túl nagy vagy kicsi se pont jó, lehet egy negyed számmal vagy hát egy picivel nagyobb a lábadnál, hogy ne verje szét a nagylábujjad futás közben. A talpát hajlítsd meg fontos, hogy könnyen hajlítható, azaz rugalmas legyen. A sarkánál meg legyen bemélyedés vagy vmi zselés akármi, ami azért jó, mert felfogaja a rezgéseket, ütközéseket, ezáltal kíméli a térdet. A ruha legyen kényelmes, a többi nem számít. Én hosszútávfutó voltam 5 évig.

A fokozatosság elvét tartsd be, eleinte fuss kevesebbet, lassabban, de folyamatosan sétálás nélkül, mert séta után sokkal nehezebb elindulni. Fordítsd nagy hagsúlyt a bemelegítésre, persze itt nem a csulókörzésregondolok, hanem nyújtás-lazításra és főleg a lábakra. Ez fontos, hogy elkerült a sérüléseket. Futás után is ajánlott egy kis levezetésnek, úgy több esélyed van megúszni az izomlázat. Minden fejben dől el! Ha a kitartásod és akaraterőd megvan akkor menni fog! Sok sikert! :-)

2009. jan. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!