Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen szálkásító étrendet...

Milyen szálkásító étrendet válasszak?

Figyelt kérdés
182cm magas vagyok 90kiló. Szálkásítani szeretnék, kb 15kilót le kellene dobni, viszont nem tudom milyen étrendet válasszak, mert sok féléről olvastam (4nap szigorú 1nap tömegelős vagy a full szigorú kevés ch-s vagy a középút amiben kb 250-350g ch bevitel kell úgy hogy 6után már ne legyen semmi.) és nem tudom eldönteni melyik lenne a legideálisabb. Kollégista vagyok, így nem tudok minden órában főzni, de megoldható a csirke, rizs főzés stb. Kb 1,5-2hónaposra szeretném a diétát. Fehérjének szerintem whey pro, vennék hozzá termogenikus zsírégetőt és l-carnitinet is. Sok lenmagolaj valamint multi pro pakk. Naponta kb 250g csirkét tudnék enni. Mivel pótoljam a maradék fehérjét? Valószínűleg winstrolt és Testo propionatet használnék közben, valamint clenbuteront zsírégetőnek. Mennyi aerob mozgást kellene beiktatnom? Ha így összejönne ez a diéta, valószínűleg mennyi zsírveszteség és mennyi izomnövekedés várható? Válaszaitok előre is köszönöm.
2010. dec. 22. 17:15
 1/4 Saten ‫҉ ***** válasza:

Nézzük sorra:

Csaló nap mindenképp a testzsírszázalékodtól függ, ezt nem akarom kifejteni itt szépen le van írva: [link]


A ch mennyiség olyan 200-230g legyen kivéve csaló napon VAGY 300ról indulsz és fokozatosan csökkented. Este hat után nem evés az hülyeség.


két hónap rövid idő legyen inkább 16hét mivel 15kg iszonyat sok.


Ajánlom fehérje pótlására a sovány túrót


Heti öt könnyed kocogást olyan 30 percet vagy 10 perc intervallumos futást


Ha rendesen végigcsinálod a 16hetet akkor lemehet a 15kg és, hogy mennyi izom jön fel? Hát ha mindent jól csináltál akkor örülj, hogy csak 1-2kg ment LE. Szálkásítás közbe nem tudsz izomtömeget növelni

2010. dec. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kajálásról gőzöd sincs, 90 kilósan van rajtad 15 kiló felesleg, kvázi nem nézel ki sehogy, napi 250g csirkét tudsz csak enni (nem is értem miért), háromféle anyag, propi, wini és clenbuterol...Gratulálok. Főleg az anyagozáshoz. Meg is érdemled, hogy a clenbutitól begörcsölj, meg hasonlók. Egyszerre szálkásítani, meg izomtömeget növelni??? A legalapvetőbb baromság, amiről már egy óvodás terembe járó is tudja, hogy nem lehet. Ennél már csak az jobb, hogy a zsírt alakítsuk izommá.

Nem anyag kell neked, hanem még 20 kiló izom 10 év kemény edzés és helyes táplálkozás mellett, aztán utána, ha már eljutottál a holtpontra, ismersz minden tápkieget, és a kajálás minden fortélyát, na akkor ki lehet próbálni az anyagot. Akkor sem feltétlenül, de legalább van valami értelme. De 182 centisen 75 kiló száraz tömeggel...

Azt már nem is minősítem, hogy te 1,5-2 hónaposra SZERETNÉD a diétát... Ha 15 kilót akarsz leadni, akkor az legalább 4 hónap... Ez is alapismeret első osztály :S


Ja igen... még annyit, hogy anyagozni úgy van értelme, ha az embernek van rengeteg pénze jó sok kajára, és tápkiegre. Én életemben egy kúrát csináltam kíváncsiságból, 2 óránként ettem, mint az őrült, adagonként 50g fehérjét, napi 7 étkezés, plusz a turmixok. Még éjjel is felkeltem kétszer, hogy igyak whey pro-t.

Ugyanis az anyagozás egyik legfőbb ismérve, hogy növeli a proteinszintézist. Szóval zabálni kell a fehérjét, mint az állat, legalább a dupláját annak, mint ami az alapbevitel.


Szóval itt komoly hiányosságok vannak nálad. Nem anyag kell neked, hanem az alapismeretek elsajátítása... Persze a te dolgod, a te életed, de 90 kilósan 15 felesleggel ez egy vicc.

2010. dec. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

6 után nem evés az f@szság.


Én 100 g körülire vinném le a napi ch-t és olyan 3-400 g fehérjét vinnék be.


Emellett 5 nap után mehet egy csaló nap, amikor eszel rendesen szénhidrátot.


BCAA, glutamin nem árt mellé

2010. dec. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Clem ***** válasza:

Húhhh...hát én ezt átgondolnám a helyedben mert nagyon sok ellentmondás van az alapkérdésben...ahhoz hogy jó legyen egy könyvet írhatnék ide..!:(

Szerintem meg egyenlőre tedd rendbe a kajádat..napi 300gr fehérje+ 500 gr szénhidrát..(ez egyén függő), min. napi 5x étkezés..este is!! de kb.6 után már csak husi + zőldség, vagy túró!

Vegyél fehérjét , creatint meg vitamint..Heti 4 edzés, pihenő napokon 45 perc séta+kocogás! Ha jól csinálod akkor nyárra szedsz fel egy kis izmost és sokkal formásabb leszel...ennyi..ez sem hibátlan de jobb ötlet mint a tiéd!:)

2010. dec. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!