Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kultúrált testépítők kérhetem...

Kultúrált testépítők kérhetem a segítségeteket? (folyt lent)

Figyelt kérdés

SziasztoK!

Segítségeteket szeretném kérni. Szeretnék felszedni pár (4-5) kg-t, NEM felfújni magam, NEM 1 hónap alatt szeretném stb...

Augusztusban volt egy igen csúnya legyengülésem, fogytam v 5-6 kg-ot. Ezt szeretném fokozatosan visszaszerezni, mert most kb 68-70 kg között ingadozok, és nem érzem jól magam a bőrömben.

Heti 3x minimum szoktam otthon edzeni, ha tehetem eljárok heti 1-2x foci edzésre is. Viszont, ami szerintem a legnagyobb baj, hogy kollégista vagyok, és nem tudok megfelelő étrendet kialakítani, ezért szeretném valamivel kipótolni.

Ismerősöktől több féle módot is hallottam:

1, Tömegnövelő ( Volumass vagy Hypermass)

2, Csak fehérje edzés után ( ilyet nem találtam még...)

3, Étrendkiegészítő (whey pro)


Sajnos én nem értek a testépítéshez, ezért nem tudom, melyiket válasszam:(

Segítségeteket szeretném kérni, hogy melyik lenne a legideálisabb?


FONTOS! Májusban lenne egy fizikat felvételi vizsgám, ahol vérteszt is lesz, és mindenképp olyat szeretnék szedni, ami miatt 100% hogy nem bukok meg rajta, szóval semmilyen dopping.


Köszönöm!

(És leírnátok, milyen "tapasztalatokkal" rendelkeztek?)


2010. dec. 19. 02:24
1 2
 11/14 Saten ‫҉ ***** válasza:

Ne, csak magát a mechanizmusát nézzük... nem tudok linkelni mert nem túl sok helyen foglalkoztak ezzel. Nem azt mondtam, hogy egyenlő csak azt, hogy hasonló. Természetesen nem teljesen ugyan azokat az izmokat mozgatja meg a sprint és a guggolás. De mivel nagy intenzitású ezért (mert ha becsületesen csinálod akkor az) maximális izomfeszülést lehet vele elérni vagyis roncsolni az izomszöveteket tehát ugyan azt a hatást érjük el mint súlyzózássál. Jó értem én, hogy nem baszakodni akarunk én sem akarok de szerintem igenis lehet így fejlődni.

De hagy tegyek fel egy kérdést:

Vegyünk egy tök átlagos srácot, elhatározza, hogy ő minden nap lesprintel 10*60m-t. Akkor fog neki nőni a lábizma vagy nem?

- a válasz szerintem, hogy igen fog

2010. dec. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 bénabéla11 ***** válasza:
a Ptk.át meg elég csak tudni, a testépitéshez meg érteni is kell :D
2010. dec. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 bénabéla11 ***** válasza:
hát sztem akkor minden sprinternek akkora lába lenne mint a ház...na akkor vita lezárva, nem jutottunk dűlőre:d mind1 is mert a lábam olyan pálcika mint az atom:D
2010. dec. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Benga ***** válasza:
A futás nem ugyan az mint a guggolás, de lehet vele valamennyi izmot felszedni, ezt nem tapasztalatból írtam, mert én se futással szedtem fel az izmot. De ha belegondolsz abba, hogy maga a testépítés mi, vagyis hogyan zajlik ez a folyamat, akkor megérted, jah és ismerek focistát aki nem foglalkozik testépítéssel, és elég kemény lába van, pedig csak focizik. De mit tesz egy jó edzés ugye.
2010. dec. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!