Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kultúrált testépítők kérhetem...

Kultúrált testépítők kérhetem a segítségeteket? (folyt lent)

Figyelt kérdés

SziasztoK!

Segítségeteket szeretném kérni. Szeretnék felszedni pár (4-5) kg-t, NEM felfújni magam, NEM 1 hónap alatt szeretném stb...

Augusztusban volt egy igen csúnya legyengülésem, fogytam v 5-6 kg-ot. Ezt szeretném fokozatosan visszaszerezni, mert most kb 68-70 kg között ingadozok, és nem érzem jól magam a bőrömben.

Heti 3x minimum szoktam otthon edzeni, ha tehetem eljárok heti 1-2x foci edzésre is. Viszont, ami szerintem a legnagyobb baj, hogy kollégista vagyok, és nem tudok megfelelő étrendet kialakítani, ezért szeretném valamivel kipótolni.

Ismerősöktől több féle módot is hallottam:

1, Tömegnövelő ( Volumass vagy Hypermass)

2, Csak fehérje edzés után ( ilyet nem találtam még...)

3, Étrendkiegészítő (whey pro)


Sajnos én nem értek a testépítéshez, ezért nem tudom, melyiket válasszam:(

Segítségeteket szeretném kérni, hogy melyik lenne a legideálisabb?


FONTOS! Májusban lenne egy fizikat felvételi vizsgám, ahol vérteszt is lesz, és mindenképp olyat szeretnék szedni, ami miatt 100% hogy nem bukok meg rajta, szóval semmilyen dopping.


Köszönöm!

(És leírnátok, milyen "tapasztalatokkal" rendelkeztek?)


2010. dec. 19. 02:24
1 2
 1/14 bénabéla11 ***** válasza:

na röviden de kulturáltan:D


focival és otthoni edzéssel sajnálatos módon nem tudsz tömeget növelni, mármint tudsz csak nem izom lesz belőle:D


ha a kaja nincs rendben, akkor semmilyen por nem segit rajtad, ez megint sajnálatos...:(


a 3 pont amit leirtál mind étrendkiegészitő, de mivel se az edzést se a kaját nem tudod megoldani egyiket se vedd meg mert felesleges pénzkidobás lenne!


ha tudsz járj le konditerembe

és olvass sokat a tesztoszteron.hu-n meg a body.builder.hu-n

ott találsz infókat mindenről...


sajnálom de igy nincs esélyed izmot felszedni:(

2010. dec. 19. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A "csak fehérje" az a whey pro (ami tejsavó fehérjét jelent), és mellesleg ez egy étrend kiegészítő.

Kevered a fogalmakat.

Sajnos egyébként tényleg nincs esélyed otthoni módszerekkel 5-6 kiló izmot felszedni nemhogy májusig, de 2 év alatt sem.

2010. dec. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Saten ‫҉ ***** válasza:
55%

Egyetértek Béla kollégával... sajnos ha nincs étrended nincs értelme étrend kiegészítőt szedni. Viszont abban nem értek egyet vele, hogy nem fog tudni fejlődni. Valamennyit biztosan de az a foci miatt (tehát lábra) lesz nem az otthoni bohóckodása miatt, de megfelelő kaja nélkül még ez is nehézkes lesz és pláne nem 5-6kg. Aztán ilyen nincs, hogy felfúvod magad az ember nem lufi, max csak ha sok brokkolit meg babot eszik az ember. A másik meg, hogy ezek nem doppingszerek tökmindegy milyen vizsgád lesz ezek miatt nem bukhatsz meg, semelyiktől. Ez most olyan mintha pl téged zavarna, hogy repedezett a körmöd azt szedsz rá valamilyen tápkieget, hogy ne legyen olyan. Na ez egy durva példa volt de remélem érted. Tehát úgy képzeld el ezeket mint valami csodaszert hanem csak egy koncentrátumot. Ennyi erővel a granulátumos teát is lehetne koksznak hívni ;). Szóval amit javaslok:

- attól, hogy kollégista vagy tudsz magadnak ott bent sütni főzni (elméletileg) tehát rendbe tudod rakni a kajádat.

- Általában kollégiumok körül szokott 500m-es távolságban konditerem lenni (Dunaújvárosban 2 is volt) itt Bcsabán meg bent van a suliba :D

- Szóval ha ez a kettő már megvan akkor vegyél egy tápkieget attól függően, hogy milyen az étrended

Hogy milyen tapasztalattal rendelkezem? Nem sokkal (4,5év) de sokat olvasok és mindenre nyitott vagyok főleg a baromkodásra :D

2010. dec. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tényleg kultúrált válaszokat! :)

Főleg neked Saten!

Igaz, írtam, hogy nem értek a testépítéshez, ez a súlyomon is látszik, ezért keverema fogalmakat... Olvasgattam a shop.builder.hu-n csak az nem tetszik, hogy nincsen se eleje se vége... tehát én úgy érzem hogy rendelkeznem kéne vmennyi alapismerettel, mert ha olvasok vmit a sok kapcsoldó anyag miatt nem értem... Ez most kicsit olyan lenne mintha ti kezdenétek el olvasni mondjuk a Ptk. vmelyik §-át :)

- Sajnos főzni nem tudok, mert nem adnak rá lehetőséget... Teakonyhát nem engedik használni, a villanyrezsót pedig "elkobozták" emrt áll. életveszélyes:D

- Igen, van a kollégiumban konditerem, ha van időm oda is le szoktam járni, csak ott 1-2 óra után gyülekeznek az "izomagyak" Akik semmit nem csinálnak kb csak ülnek a gépeken... ezért oda csak ritkán járok, Viszont itthon is megvannak szinte ugyanazok a lehetőségeim. Tudok fekvenyomni, tárogatózni, hátazni( ezt enm tudom h hívják) Van kézi súlyzóm is, és 1 futógépem, nemrég pedig bizniszeltem egy boxzsákot kesztyűvel:) . Ezen kívül mindig a felvételi feladatokat szoktam gyakorolni, felülés/fekvő/futás/gugolás/távolugrás. Remélem ez ena z a fajta bohóckodás, amire te gondoltál:)


- Itt az utolsó pontodnál vannak homályos dolgok... Pl. táplálékkiegészítő= étrendkiegészítővel? És mitől függően válasszam ki az étrendemhez? Tudnál ajánlani egy normálisat? Pl ez a whey pro megfelel?


A második válaszolóval pedig kicsit félreértettük egymást, lehet hogy rosszul írtam le, bocs fáradt voltam:) 5-6 kg-t szeretnék felszedni, de tökre nem zavar, ha lesz rajtam felesleg... lényeg hogy 75 fölött legyek, úgy éreztem magam jól. És nem májusig szeretném felszedni, erre írtam, hogy nem szeretném magam felfújni, nem szeretnék havi 2-3 kg-t felszedni... Csak lássak valamilyen gyarapodást a mérlegen:) Májusban felvételim lesz, ahol nem szeretnék megbukni:)


Köszönöm még1x a válaszokat!

Saten remélem még válaszolsz:)

2010. dec. 19. 14:21
 5/14 bénabéla11 ***** válasza:

na akkor alakuljon ki egy kis vita:D

nem értem h a focitól hogy izmosodhat a lába...ugy értem hogy növekedhet az izom csak aerob jellegű mozgástól?

én sem vagyok egy őspro, de ezt nem veszi be az agyam:D


a kérdezőnek:

remélem elkezdtél olvasni, mert tényleg fontos h egészében lásd és értsd a testépités lényegi szabályait...

nem elég ha válaszolunk egy két kérdésedre, de megteszük szivesen:d főleg Saten :D nagyon szereti:D


szóval, a sok tényezőtől függ h fejlődsz-e vagy sem...


rengeteg fehérjét kell enned(a tápkieget ami egyenlő az étrendkieggel pontosan azért szokták megvenni, ha nem elég az a mennyiség amit meg tudsz enni szilárd kajával...vagy elég csak kényelmi szempontból viszel be igy is...főleg edzés után javallott, ebben az egy időpontban hasznosabb mint a szilárd kaja)

ha nem tudsz elég fehérjét bevinni vegyél fehérjét kiegészitonek...de ha nem eszel rendesen ez csak egy pofon a szarnak:D komolyan irom...ha nem eszel normálisan és egészségesen ez csak pénzkidobás...tudom h rossz hallani de igy van...


na a másik h nem minden edzés növel izomot(mármint ha rendben a kajád)

pl attól h ütöd a boxzsákot, vagy futsz, focizol nem fogsz izomnövekedést elérni...sőt pont forditva...


szóval figyelni kell a fehérje a szénhidrát és a zsirok minőségére és mennyiségére...amellett h az edzést is be kell lőni rendesen...olvass olvass olvass...én is azt teszem...folyamatosan!


ha meg mind1 h zsir-e vagy izom az amit felszedsz miért nem eszel csak simán többet...5 kiló zsir ha nem akarsz izmos lenni nem oszt nem szoroz...


hajrá

2010. dec. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Saten ‫҉ ***** válasza:

Nem tudom voltál már foci edzésen Béla? Maga a foci alapból nem egy aerob mozgásforma csak ha ilyen parasztmódszerbe focizik az ember, hogy ő kapus a csatár a hátvéd a támadó a jobbszélső és még az ellenséget is hátráltatja vagyis ahogy én szoktam focizni XD De most nem ez a kérdés. Ha megfigyelted egy focista mozgását akkor rövid (30-40m-es) sprintek váltják egymást köztük adott ideig pihenő, tehát szerintem sokkal inkább intervallum kardió amivel már igenis lehet izmot építeni. Nézd meg a sprintereket vagy a kerékpáros sprintereket. "Nagy" tömeg nagy lendület persze itt nem egy testépítőhöz kell hasonlítani őket hanem egy maratoni futóhoz. Szóval nem kizárt a fejlődés a focival megfelelő kaja mellett.

Tápkieg és tápkieg között legtöbbször a ch mennyisége változó. Tehát ha minden rendben csak fehérje kevés akkor fehérjét vegyél. Ha nem tudsz sokat enni egyéb okok miatt akkor tömegnövelőt

2010. dec. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem akartam indaulatokat kelteni... csak tudakolózni akartam...:P

Amellett döntöttem, hogy kipróbálom a Scitec Nutrition Mass 2.25 kg-os tömegnövelőt... Aztán majd meglátom:)

Esetleg, ha tudtok jobbat szívesen várom:)

Köszönöma segítséget! Kapjátok a + jelet:)

2010. dec. 19. 18:40
 8/14 bénabéla11 ***** válasza:

az a vicces, h mind a ketten leirtuk h ne vegyél ilyet, de annak ellenére megveszed:D

én inkább vennék egy csomó csirkemellet...de te tudod...

sokat ért a sok tanács:D


Saten, még mindig nem értem h az intervallum edzés hogyan növelheti az izmot...:D én speciell szálkásításra használom...:D külgy egy cikket, mert többet kell tudnom a témában...

2010. dec. 20. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Saten ‫҉ ***** válasza:

Nyugalom kedves kérdező nem ugrunk egymás torkának csak szimplán megvitatunk egy dolgot :D

Szerintem pedig lehet intervallum kardióval izomtömeget építeni persze itt mint előzőlegesen is írtam nem lehet akkora izomtömeget felszedni de alapjáraton lehet vele. Az intervallum kardió egyébként baromira hasonlít a súlyzós edzésre. Amíg lenyomsz egy 6-os szériát pl. nyak mögül nyomásnál az olyan 9 másodperc. Amíg lesprintelsz 60métert az szintén 8-9 másodperc, ezalatt ugye, hmm, hogy is fogalmazzam kellően intenzív az izmok összehúzódása. Nem hinném, hogy kevesebb izommunkával járna 6*60métert lesprintelni és 6*6-ot guggolni. Ha megvan a terhelés ami végül is mind a kettőnél megvan, teljes erőbedobással csináljuk akkor hasonló eredményt érünk el megfelelő kaja mellet. Elég nehéz amúgy megfogalmazni :P Remélem érted mire célzok

2010. dec. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 bénabéla11 ***** válasza:

nem igazán értem:Dde most komolyan...a futás miért egyenlő a sulyzós megterheléssel...hol tudod bukésig fesziteni az izmokat, ráadásul annyi kalóriát elégetsz...

teljesen kölünböző módon terheli a combot a sprint és a guggolás, nem beszélve arról ha sprint nem kimondottan célzott edzés a combra....


nem nagyon értem azt sem ha lehet vele izmot növelni akkor miért irod le h nem annyit?! most akkor van egy határ ahol már nem használ az intervallumedzés az izmok növekedésének...? nem hiszem h van ilyen...


most nem baszakodásból, de sztem ez nem igaz...kérlek ha tudsz akkor linkelj nekem valamit mert igy csak arra saccolok h csak tippelgetünk a levegőbe:D


folyt köv:D

2010. dec. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!