Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősportolók! A capoeira...

Küzdősportolók! A capoeira tudás mennyire hatásos a K1-ben?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha valaki capoeira-zik egy jó ideje, akkor az indulhat K1 versenyen? Mert van egy jó haverom, aki már jó pár éve capoeira-zik (nem táncos kis capoeira-t nyom, hanem rendeset ahol van úgy mond full contact is, brazil mestertől tanul aki külön is foglalkozik vele.)+ 1 éve bokszol is és szeretne K1-ezni. Egyébként igen gyors és robbanékony, hogy az ütést mennyire bírja az majd kiderül. Bár én szerintem a K1-ben főként a kick-box, karate, muay thai box, esetleg taekwondo az elfogadott stílus. Szerintetek ilyen képzettséggel indulhat versenyezni? (Mondjuk én szerintem nem nagyon)
2010. dec. 9. 20:54
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Hát a rúgásaival nincs probléma, a rúgásai erősek, gyorsak, váratlanul rúg. Az ütései pedig folyamatosan javulnak. Igen tud jó rúgásokat, ráadásul sok fajtát, hiszen a capoeira-ban a lábmunkán van a hangsúly.
2010. dec. 31. 18:54
 12/14 anonim ***** válasza:

Természetesen lehet kiválóan és hatékonyan küzdeni capoeirával, ahogy bármi mással is, ha jól csinálja az ember. Íme egy remek példa:

http://www.youtube.com/watch?v=l6oiADjOdFg&feature=related

Szerintem ez elég meggyőző.


A Vitathatatlan második és harmadik részét én is nagyon szeretem, jó filmek, javaslom megnézni, de csak a szórakozás végett; annak ellenére, hogy tényleg jól küzdenek benne, ne feledjük, hogy az csak film.

Ha bárki 540°-os rúgással próbálkozna a ringben, az nagyon megjárná. Az ilyesmi inkább csak látványosság, valódi küzdelemben kevéssé alkalmazható. Persze erre is lehetnek ellenpéldák, nyilván vannak is, viszont az ilyen technikák használata jellegük miatt kerülendő a küzdelemben.

2011. jan. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

Capoeira egy sz*r.

Persze, hogy lehet a haverodból K1-es, de ugyanonnan kell kezdenie ahonnan egy ping pong versenyzőnek kellene.

2011. jan. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Hát az eredeti kérdésre válaszolva szerintem hatásos bár én thai boxolok de azért elismerem egy jó capoeirásnak egy versenyen messze a legjobb lehet a rúgása-technikája habár a kézteknika egy nulla mondjuk így hogy boxol szerintem lenne esélye.
2011. jan. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!