Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősportolók! A capoeira...

Küzdősportolók! A capoeira tudás mennyire hatásos a K1-ben?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha valaki capoeira-zik egy jó ideje, akkor az indulhat K1 versenyen? Mert van egy jó haverom, aki már jó pár éve capoeira-zik (nem táncos kis capoeira-t nyom, hanem rendeset ahol van úgy mond full contact is, brazil mestertől tanul aki külön is foglalkozik vele.)+ 1 éve bokszol is és szeretne K1-ezni. Egyébként igen gyors és robbanékony, hogy az ütést mennyire bírja az majd kiderül. Bár én szerintem a K1-ben főként a kick-box, karate, muay thai box, esetleg taekwondo az elfogadott stílus. Szerintetek ilyen képzettséggel indulhat versenyezni? (Mondjuk én szerintem nem nagyon)
2010. dec. 9. 20:54
1 2
 1/14 gfero válasza:
szerintem semmi esélye nincs egy capoeirásnak a K1-ben.de próbálja ki nem veszít semmit ,vagy mégis?egyébként ha benne van a vadság meg bírja az ütéseket akkor talán
2010. dec. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hát egy-két jelentős technikát nem csinálhat meg a K1 szabályzatának keretei között, szóval viszonylag kevés esélye van, K3-ban már több eséllyel indulhatna.
2010. dec. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Vadság az van benne és nem egy gyönge csávó. Amolyan csibész gyerek. Volt egyszer kick-box edzésen ahol kipróbáltatta magát pár emberrel akik egy ideje űzik a kick-boxot. Persze haverom kapott a szeme alá rendesen, de azért megrugdosta őket amennyire lehetett, megcsapkodták rendesen de kiütni azt nem tudták, pedig full contactra ment, helytállt és annak ellenére hogy capoeira-s nem nézték le, pedig itt még nem is kezdte el a bokszot, csak is a szimpla capoeira tudással bunyózott igaz vesztett, de őt ez nem zavarta. Egyébként az ottani kick-box edző megdicsérte a lábmunkáját, viszont azt is mondta hogy kézzel egy nulla, nem tud ütni. Ezért kezdett el ökölvívásra járni. Most már 1 éve bokszol.
2010. dec. 9. 21:24
 4/14 anonim ***** válasza:
öö azt azért megjegyezném h azért mert a haverod azt hiszi, h edzésen teljes erőből mentek rá az egyáltalán nem biztos. legalábbis nálunk mindig ki van adva h a gyengébbekre és újakra vigyázni kell. igaz én karatézok
2010. dec. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A legtöbb helyen úgy van,ahogy az utolsó írta,főleg kezdőknél.Most gondolj bele,ha minden edzésen agyonvernénk egymást,kb havonta 3-4 edzésre ha tudnék járni és a lóvé is oda lenne.A sparring kb 60-70% erővel megy,időnként meg lehet húzni komolyabban is.

Persze ha az ismerősöd amolyan Bruce Lee-san leállított a terembe,hogy szeretne megmérkőzni pár emberrel,akkor elképzelhető a full contact:).

2010. dec. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát azon az edzésen nem úgy kezelték mintha kezdő lett volna, mert mondom kapott a szeme alá rendesen. Jelenleg egyszerre jár capoeira és boksz edzésre. Igen erősen és gyorsan tud rúgni. És most már ütni is tud valamennyire. Robbanékony egy csávó. Sokat edz, kijár ausztriába egy brazil capoeira mesterhez aki külön foglalkozik vele. Na meg a boksz edzőjét is dicséri, mert most már bokszban is fejlődik azért. Amúgy nem kisgyerekről van szó, 19 éves.
2010. dec. 10. 09:25
 7/14 A kérdező kommentje:
A karatés válaszolónak mondom: De igen full contact volt, ugyanis haverom kérte tőlük így, mert kiakarta próbálni magát élesben, elmondta az ottani edzőnek is, hogy miért, ő nehezen beleegyezett. Mondjuk haverom kikapott, de nem tudták le K.O-zni.
2010. dec. 10. 09:31
 8/14 anonim ***** válasza:

igen néha hozzánk is lejön ilyen egy-két kemény gyerek, hogy legyen teljes erőből meg üss meg ahogy csak tudsz.

Ilyenkor szoktam egy picivel nagyobbat ütni aztán had örüljön, hogy kibírta a full contatot..

a karatés

2010. dec. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Na ja, de akik hozzátok lejöttek edzésre gondolom azok tényleg csak keménykedni akartak. Haverom nem feszengeni akart, neki célja van, ő versenyezni szeretne, azért ment, hogy kipróbálja/letesztelje magát élesben. Az már más dolog, hogy akkor csak capoeira tudással (boksz tudás nélkül) kikapott egy ütni-rúgni jól tudó kick-boxostól, aki szintén nem volt kezdő.
2010. dec. 10. 11:25
 10/14 10dani10 válasza:

ahhoz még sok más is kell. Tud jó rugásokat? mondjuk 540%-ost?

ha feltalálja magát, jó a feflexe, és nem tétovázik, akkor még lehet belőle valaki.


Nézze meg és tanuljon belőle: Vitathatatlan

egy nagyon jó film, és sokat lehet belőle tanulni. a 2, és a 3-at javaslom.

2010. dec. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!