Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Itthon is elkezdhetem?

Itthon is elkezdhetem?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy elég vékony srác vagyok, ámde nem izmos, hanem inkább kicsit kövér, tudom kicsit ellentmondásos a dolog de remélem értitek :D Na a lényeg az, hogy van itthon nekünk mellezőpad meg súlyzó + egykezes súlyzóm is van, csak éppen nem használom. Amúgy egy sportot szerető srác vagyok, szeretek focizni. Csak nem túlságosan törődtem a testemmel, csak akkor kezdtem el jobban, mikor kezdtem "öregedni" :D Olyan 2-3 éve, 12 éves lehettem kb. Azóta rendszeresen sportolok, csak így adta a gép. Akkor sokat fogytam mert azelőtt szerettem sokat a gép előtt ülni is. Azóta sokat is nőttem meg fogytam is, mostanra értem el azt a súlyt ami akkor voltam, csak társult hozzá még egy 10-15cm is. Most vagyok 56 kg és 170cm nagyjából. De nem vagyok túlságosan izmos, meg a hasam is picit hájas és szeretnék változtatni a testemen, de nem szeretném égetni magam a kondiban azzal, hogy kb. 15 kg-mmal mellezek meg 5-6kg-val bicepszezek (1kéz azért persze :D ). Hasprést, felülést bírok sokat csinálni, de a kezeim véznák, a felsőtestem se túl vonzó, a lábaim meg azért tűrhetőek viszonylag, bár azon is van kevés háj de az lemegy úgyis. Mint írtam, focizni, futni szeretek és emellett gondolkodtam a súlyzózáson. Csak nem szeretném magam lejáratni, és először itthon szeretném megalapozni magam. Valami edzéstervet szeretnék kérni, étrendemmel nincs baj, nem nagyon cukrozom meg fehér lisztezem, és sok fehérjét eszem.

15/F

170cm 56kg.


2010. dec. 1. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj le nyugodtan terembe, mindenki kezdi valahol.
2010. dec. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha igazán értesz az edzéshez, nincs sokmindenre szükség.


Nálad nem ez a helyzet, szal terem.

2010. dec. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha van mellpad, gondolom van hosszú rúd.Egykezesek is vannak.

Amennyiben van elég súlytárcsád, szerintem kezdjél el otthon gyúrni. Már csak egy dönthető pad kéne és fasza is lenne. Ha nincs elég tárcsa, menj terembe, senki sem születik úgy, hogy nagy súlyokkal kezd edzeni.

2010. dec. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szerintem teremmel jobbanjárnál nekem is van itthon csomó gépem amivel eddzhetnék ferde padtól kezdve minden szar.

De nemhasználom váltok bérletet 5000ft/ho és megyek a poros kondiba a cigányok közé.Most azért mert kezdő valaki nemfognak beszólni meg cikizni ha arra gondolsz nem mindenki kezdte már 90kg val a fekvenyomást stb-t

2010. dec. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hát jó de nem 15 kg-mmal szoktak mellezni ekkora súly mellett szerintem :D egyébként ja, van elég tárcsa. az meg hogy nem tudok semmit annyira nem igaz azért, a bátyám járt kondiba meg a neten utána tudok nézni, de ha nem annyira fontos akkor nem is megyek kondiba, itthon is tudok edzeni valamennyire, azt szeretném, hogy az alap azért meglegyen, ne így menjen kondiba, majd ha jobban bírom meg ilyesmi.
2010. dec. 1. 20:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Szoktak kondiban 5 kilós tárcsákkal is mellezni, meg pin@tárogatózni, én sem 145 kilóval kezdtem a tárogató gépet....
2010. dec. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ahoz, hogy terembe menj először szükség van alapozásra. Nem azért, hogy ne égj le hanem, hogy az izmaid hozzászokjanak az effajta terheléshez. Ez a szakasz főleg szabadgyakorlatokból áll ami súly nélkül végezhető:


-Fekvőtámasz:szűk(tricepsz),széles(mell)

[link]

-Húzódszkodás:széles,szűk tartás,fordított,semleges fogás(hát,alkar,bicepsz)

-Guggolásból felugrás:Vigyázz ezzel, mert ha sokat csinálsz másnap nem tudsz majd lábra állni:)

-Négyütemű fekvőtámasz:Törekedj egy perc alatt minél többre(főleg kondit javítja)

-Tolódszkodás(mell,tricepsz,elülső delta)

[link]

-Hasra:lábemelés,oldalsó,elülső hídtartás


Na ezek a szabadgyakorlatok. Mindenből próbálj 5-ös szériákat csinálni, az ismétlés pedig ahogy a kondíciód megengedi.Remélem segítettem

2010. dec. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!