Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Valóban tönkre teszi a gerince...

Valóban tönkre teszi a gerincemet az, ha a köves úton futok?

Figyelt kérdés
2010. nov. 25. 22:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem vagyok szakértő, de inkább a térdízületed és a bokádat nem kíméli. inkább fuss füvön ha teheted, ne köves/beton úton! és megfelelő cipőben!
2010. nov. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Csak az egyik ismerősöm ezzel a kijelentésével nagyon megijesztett és inkább megkérdeztem biztosra:)

2010. nov. 25. 23:28
 3/8 anonim ***** válasza:

gerincedet kevésbé szerintem, hiszen azért is van benne görbület, hogy jobban tompítsa az ütközéseket :D de mindenképpen ha lehet, ne betonon fussatok.

első válaszoló

2010. nov. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
mindig aszfalton futottam de pár hete egy vasárnap kimentem egy köves útra... meg is lett az eredménye... másnap már úgy fájt a térdem mint az atom fastum gél térdszorító komboval múlt el nemrég de még most is óvatosan futok
2010. nov. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3 éve futok aszfalton és semmi bajom nincs.
2010. nov. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
az aszfalt nem baj, ha jó a cipő...a legtöbb jó futócipőnek ilyen saroktompító része van...
2010. nov. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A bokát terheli meg inkább az egyenletlenség miatt.A gerincet alapból megterheli a futás,de ha nincsenek gerincproblémáid,akkor ez nem fontos.

Előtte jól melegítsd be a bokáid ennyi.

2010. nov. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Alapból nem tesz jót, de ebben vannak egyéni eltérések, hogy mikor árt. Van akinek azonnal, van akinek csak évek múlva. A soványak általában jobban bírják, és persze számít a cipő is. De senkinek nem jó, mindenkinek természetellenes ilyen mesterségesen kemény felület. Magyarországon szercsére még bőven van természet, ha lehet, inkább ott fuss, földes vagy alacsony füves utakon.
2010. nov. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!