Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz hogy ketrecharco...

Mi kell ahhoz hogy ketrecharcozzhassak? (versenyszerűleg)

Figyelt kérdés
2010. nov. 25. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Komoly fizikai, mentális és technikai felkészültség.

Birkózás, BJJ, thai box, box

Ha ezeket magas szinten űzi valaki, akkor az biztosan megállja a helyét a ketrecben.

2010. nov. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És abban mi a jó?
2010. nov. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Ha eddig semmilyen küzdősportot nem űztél akkor javaslom a fentieken kívül még a kempo-t. Persze ez sem jelent instant utat a ketrecbe. Először próbálj helytállni egy dojo-ban aztán gondolkodj versenyen.


Továbbá az MMA a hiedelmekkel ellentétben nem az idegbetegek sportja, ha nem vagy mentálisan megfelelő nem is fognak beengedni a ketrecbe...

2010. nov. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

el vagy veszve haver. a kérdésből látszik, hogy fingod sincs az egészről.


a "ketrecharc" egy Fullkontakt, profi küzdelmi ág. Ha nem tettél le valamit az asztalra versenyzés szinten, amatőrként (pl BJJ, birkózás, TB, box)akkor kb esélyed sincs a tűz közelébe kerülni, mert van kismillió másik srác, akinek ez megvan.


hogy elmagyarázzam: Fullkontakt, vagyis srülés esélye nagy. A szervezők nem fogják bevállalni, hogy tapasztalatlan zöldfülűek lesérüljenek.

Profi, vagyis pénzért megy. (senki se vállalja a kockázatot ingyen) de ha vaamiből pénzt akarsz keresni, akkor ahhoz be is kell fektetni. sokat. én havi szinten 30-60ezret költök erre, és csak egy hobbista amatőr vagyok. Profi szinten ez kb 3-5x ennyibe kerül.


Szal mi kell hozzá?


idő, pénz, kitartás, pénz, kemény edzések, pénz, jó edzők, és pénz. Ja és pénz, k**vasok pénz.

2010. nov. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi buta egy cigány sport ez :(
2010. nov. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de azt hiszem nem írtam le pontosan mit akarok. Arra gondoltam hogy én odamegyek egy versenyre nevezek és kész vagy kell találnom egy csapatot vagy mi?

Az utolsó előtti f@aszfejnek külön köszönöm! És hidd el tudom milyen egy fullkontakt küzdelem...

2010. nov. 26. 20:41
 7/9 anonim válasza:

én sok mindenről hallottam már; legendákat 1,50-magas harcművész gyilkosokról és belsőséges sztorikat idegen légiós "házikupákról", de ezeket előbb elhiszem, minthogy odamész egy meccsre benevezel és indulsz.


viccet félretéve ez nem így megy. az MMA az egy elsőosztályú viadal ami mögött nem kis pénz van. ahogy fentebb is írták pénz, idő, kemény edzés, pénz, pénz kell ahhoz, hogy egy ilyenen indulj. ja és ha nincs valami bjj,tb,box,kbox vagy kempo helyezésed (valami nevesebb szövetségnél min. európába) akkor egy szponzor sem fog téged benevezni.


lehet, hogy kicsit szatirikusan fogalmaztam (ha túlságosan is akkor elnézést), de a ketrecharc az nem a kispályások viadala.


ha mindenképp versenyen szeretnéd kipróbálni magad, javaslom a k1-et, ott amatőrként nevezhetsz és ha esetleg tényleg jó vagy, akkor onnan vezethet út az mma felé, de nehogy azt hidd, hogy 3-4 amatőr meccs után valaki felkarol.

2010. nov. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én azt tanácsolom, hogy kezd el a nulláról. Menj el 2 évig ökölvívás és judo (cselgáncs) edzésekre, de egyszerre a kettőre! Hogy miért? Mert egy boksz edzésen megtudod, hogy milyen az hogy ha valaki a szemed alá ver, egy judo edzésen pedig megtudod, hogy milyen az, hogy ha beledöngölnek a földbe. Ráadásul ez az alapja a ketrecharcnak, ezen a két edzésen megtanulod az alapokat. Ha ez a két év meg volt akkor válassz ki két stílus, egyik legyen állóharc, a másik legyen földharc. És űzd egyszerre a kettőt.

Állóharc: Muay thai box, Kick-box, Savate (=Francia boksz), ITF Taekwondo,Ashihara karate.

Földharc: Brazil Jiu-Jitsu, Sambo, Ju-jitsu (tradicionális japán), Szabadfogású birkózás.

Nem muszáj, feltétlenül csakis a muay thai-brazil jiu-jitsu kombinációt űznöd (űzhetsz te például savate-birkózás kombinációt is), csak sokan így csinálják, meg divat is lett, de egyébként nagyon jó és ajánlott. Na szóval ezt a földharc-állóharc kombinációt űzd 4-5 évig. Indulj el amatőr K1 és grappling (földharc) versenyeken, ha ott nyersz párszor akkor, elindulhatsz amatőr MMA-n, onnan pedig ha jó és kitartó vagy, akkor akár bármi lehet.

Amúgy egyébként kell még hozzá:

-sok pénz (felszerelések, edzések havi díja, utazási költség ...stb.)

- sok szabadidő, úgy oszd be, hogy más rovására ne menjen (pl: tanulás)

-rengeteg alázatos és kitartó komoly intenzitású edzés (nem elég eljárni küzdősport edzésekre, mellette egyénileg is kell edzeni, futás, nyújtás, kisebb súlyú súlyzós edzés...stb.)

- jó edzők

- egészséges életmód (cigi, alkohol, könnyű drog, sok számítógépezés ...stb, felejtsd el!)


Nem egyszerű móka, de ha ezt akarod akkor sok sikert hozzá!

2010. nov. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

f@szfej válasza:


:D Tudod, mi a fullkontakt küzdelem, de a magyar küzdősport versenyek világáról se tudsz semmit...


Szal vannak profi versenyek, ez sóbiz, ide tartozik a ketrecharc is. a versenyzők PÉNZT KAPNAK a bunyóért, ezzel kompenzálva a felkészülési költségeket, és a kockázatot.


Vannak amatőr versenyek. itt a versenyző PÉNZT AD, amit nevezési díjnak hívnak. Az amatőr versenyek egyik fajtája az open verseny. Ez bárki számára nyílt, pl nemrég volt a Gracie Barrásoknak egy ilyen versenye. odaméssz, kifizeted a nevezési díjat (itt ez 6000 volt) aztán versenyzel. de vannak nem nyílt versenyek is. ha pl judo versenyen akarsz indulni ahhoz már MJSZ tagság kell.


Ketrecharcos meg úgy leszel, hogy gyűjtögeted a versenyeredményeket, aztán egyszercsak kapsz egy ajánlatot. De ne nagyon reménykedj, a ketrecharc ma magyarországon halott, maréknyi ember foglalkozik csak vele, és kezdőkkel nem foglalkoznak. De ha annyira képben vagy úgyis ismered ezeket az arcokat.

2010. nov. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!