Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futók, ti elsőre meddig...

Futók, ti elsőre meddig bírtátok, és most mennyit bírtok futni?

Figyelt kérdés

21 éves vok, tegnap futottam először, az utóbbi 1,5 évben nem mozogtam kb semmit, fél óráig bírtam, 5 km-rt futottam kb, de 2x megálltam pihenni, úgy összesen 2-3 percre.


ez mennyire számít jónak, vagy rossznak, ha nincs olyan nagy feleslegem, csak egy kis úszógumi?


2010. nov. 11. 14:42
 1/4 anonim válasza:
Szerintem első nekifutamodásra nagyon jó! :)
2010. nov. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is jó. Mármint elsőre. Nem vagyunk ugyan egy korosztály, de ebben nem igen számít a kor. Szóval én azt a bizonyos első futást 40 éves koromban csináltam a Margitszigeten, belül egy irányba. Ez kb 2,5 km. Az időre már nem emlékszem, mert ilyen rövid távokat ma már nem futok. És hogy most mennyit? (Ja, közben 48 lettem, bár amúgy nem igen vette mészre.) Félmaratonon, sík területen tartom a 12 km/órát, de futottam már egész maratont is terepen. A versenyeket nem nagyon szeretem, de egyedül szoktam menni nagy távokat erdőben, hegyekben. (Pl. a kedvencem az Esztergom-Pilisborosjenő táv, erre két útvonalam is van.) Ha lehet, csak terepen futok, és jól bírom az emelkedős részeket is.


Lépésről lépésre fejlődtem, mindig növeltem a távot, az elején a sebességet is. Remélem, te is megszereted a futást, és lesz rá időd is. Azért is tetszik a kérdésed, mert szinte te vagy az első a gyk-n, aki nem olyan szempontból érdeklődik a futás iránt, hogy hogy lehetne elbliccelni. Mennyi zsírt égetek, mennyit kell ahhoz futnom, hogy..., szebb lesz a fenekem stb? Aki csak ilyen külső kényszerek miatt fut, de valójában a futást szenvedésnek, áldozatnak tartja, az inkább el se kezdje, mert úgy se viszi semmire. De neked menni fog!

2010. nov. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi:) igen, én élveztem is a futást, igaz főleg azért kezdtem el, mert kezdek kicsit hízni, régen pedig büszke voltam a testalkatomra, pedig túl sokat akkor se mozogtam.

Ezért is volt jó tininek lenni:D,

nah de nem baj az, jó dolog a futás:)

2010. nov. 12. 14:34
 4/4 A kérdező kommentje:
amúgy igazából nem is gondoltam, hogy 5 km-t lefutottam, de google earth szerint annyi, meg ma gyalog mentem az út egy részéig, és úgy éreztem is, hogy többnek tűnik mint amikor futottam:)
2010. nov. 12. 14:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!