Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi ez a nyálkás érzés a...

Mi ez a nyálkás érzés a szájpadlásom felett futáskor? Hogy tudom megszűntetni?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, nem arról beszélek hogy futáskor besűrűsödik a nyálam, az természetes, ezt tudom. Arról van szó, hogy egy ideje úgy érzem mintha valamiféle nyálka lenne a szájpadlásom felett, és sem a számon, sem az orromon nem távozik igazán. Hogyan tudnám kitisztitani? Mi lehet ez egyáltalán? Nem csak futáskor tapasztalom egyébként, csak akkor zavaró.

Vagy az is lehet, hogyha gyakrabban futok, akkor egy idő után elmúlik? Esetleg szednem kéne vmit?


2010. nov. 7. 18:03
 1/1 anonim ***** válasza:
Tudom, abszurd dolog ilyet mondani egy futónak, de azért elmondom, mert láttam már hasonlót: Ha esetleg dohányzol, az okozhat nyákképződést a torok környékén. Ha nincs szó ilyesmiről, akkor szerintem - amennyiben nem akadályozza a légzésed és nincs rossz hatással a közérzetedre, nem zavar futás közben - ne foglalkozz vele, különösen akkor, ha le tudod nyelni. Viszont ha zavar, akkor azt javaslom, hogy nézd meg, hajlandó-e eltűnni magától (rád bízom, mennyi időt hagysz neki), ha pedig nem, akkor keresd fel vele a háziorvosod!
2010. nov. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!