Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Most akkor 20 perc mozgással...

Most akkor 20 perc mozgással semmit sem érek?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon olvastam,hogy a zsírégetés 40 perc után indul be.Fogyás céljából futok,30 kg feleslegem van.


Most akkor a napi 20 perc futásom nem is ér semmit?többet még nem tudok futni.


2010. nov. 7. 11:15
 1/8 anonim válasza:
Azért ez túlzás, hogy semmit. 20 perc alatt is égeted a kalóriákat, mozogsz, mindenképpen jót tesz. Idővel meg majd úgyis egyre többet bírsz futni.
2010. nov. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Na várjunk csak... futás és futás is van különbség. Értelemszerűen minél gyorsabban futsz annál fárasztóbb annál hatásosabb. Most le fognak hurrogni, hogy nem szabad gyorsan futni mert az meg izmot éget... előre meg is kérdem őket, hogy próbálták? Megfelelő kaja mellet nem, de most ez halál lényegtelen. 20 perc alatt is tudsz zsírt égetni nem csak 40 alatt. Kajától függ, de ebbe megint ne menjünk bele. A másik dolog, hogy egyes szakvélemények szerint zsírégetés szempontjából hatásosabb a súlyzós edzés mint az aerob mozgásformák.

Én kombinálnám a kettőt az a tuti.

2010. nov. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
fuss rendszeresen annyit amennyi jól esik és kajálj normálisan mindenből csak keveset igyál sok folyadékot lehetőleg ne cukros löttyöket és pikkpakk lemegy a felesleg 104 voltam most 78 vagyok.... 180cm 23/f
2010. nov. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól is függ,hogy mihez képest.Ha a totális tunyaságból indulsz ki és viszonyítasz,akkor igenis sokat számít 20 perc is naponta.
2010. nov. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ma 11:29:

Összekeversz 2 dolgot. Az a kb. 40 perc a zsírégetésre nem azt jelenti, hogy ha valaki annál kevesebbet fut, akkor nem ér semmit. Hanem azt jelenti, hogy edzetlen embernek kb. 40 perc futásra van szüksége, méghozzá nem gyors, hanem inkább lassabb tempóban, hogy a szénhidrát mellett zsírt is égessen. Aki rendszeresen fut, annak ez az idő lényegesen csökkenhet. Viszont ez nem jelenti azt, hogy 20 perc futás ne segítené a fogyókúrát. Ugyanis a fel nem használt szénhidrátból is lerakódott zsír lenne, ha nem égetné el. A zsírégető futás pont hogy kevesebb energiából megy, mint a nem zsírégető futás, csak az konkrétan zsírt is felhasznál.


A másik, hogy azért nem szabad a kezdőket gyors futásra biztatni, mert a pár száz méteres sprinteknél nagyobb távon pont a lassú futás ami a későbbi gyorsaságot megalapozza. A versenysportot űző atléták pont azért tudnak nagyon gyorsak lenni, mert először télen magukhoz képest lassú tempóban sok 100 km-t lefutnak, majd a verseny előtti időszakra fokozatosan áttérnek a gyorsító edzésre. Ha a kihagynák a gyorsító edzéseket, akkor egy nagyságrenddel lassabban futnának már 1500-on is, mint ha az alapozó edzést hagyták volna ki.

Kezdőkre lefordítva ez azt jelenti, hogy ha lassan futnak, 2 hónap múlva erőlködés nélkül tudnak olyan tempóban futni, mint ahogy eleinte tudnak ha magukhoz képest gyorsan tolják.

2010. nov. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Most már teljesen össze vagyok zavarodva :D na mindegy fáradt vagyok, de nem keresek kifogásokat. A lényeg, hogy fuss! Jó persze igazad van, hogy 30kg plusszal ne sprintelgessen de ha nem róla lenne szó akkor ugyan ott van.
2010. nov. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

30 kiló plusszal elég nehéz úgy futni, hogy fogjon az ember. Csak kevesen rendelkeznek olyan szerencsés csont és izületrendszerrel, ami folyamatosan kibírja a futást 30 kiló plusszteherrel.


Másrészt meg tegyük fel, hogy heti 6x futsz 20 perceket. az egy héten 120 perc összesen, vagyis 2 óra. Baromikevés, már ha valami látható eredményt el akarsz érni. nem az számít, hogy mikor indul be a zsírégetés, hanem az, hogy egy adott időintervallumban mennyi munkát végez a tested. Ezt nevezik edzés-volumennek. PL egy hónap alatt mennyit edzel. napi 20 perc futással 8 órát, közepes intenzitással. Ez markáns változás eléréséhez kevés.

2010. nov. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát én nem vagyok szakértő, csak a saját tapasztalataimat osztom meg.Amikor elkezdtem futni örültem, hogy ha a 400 m-es pályán leküzdöttem 1 kört.Aztán szépen fokozatosan növekedett a táv meg az idő is.A súlyom pedig csökkent.Pedig nem is ez volt a célom.Azóta félmaratonra készülök.

Szerintem egy 100 kilós ember első nekifutásra tuti nem fog 40 percet egybe lefutni.De ajánlanám az edzésonline.hu-n található első 5 km-em edzéstervet.

2010. nov. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!