Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Azért nem fogyok, mert mozgok?

Azért nem fogyok, mert mozgok?

Figyelt kérdés
November 24.-e óta diétázok. Eddig 17 kiló ment le rólam. Eddig semmi mozgást nem csináltam, mert elég súlyos vagyok. Most elérkezettnek láttam az időt, hogy fejlesszek egy kis izomzatot, hogy formában legyek. Úgy gondoltam, szobabiciklizéssel kezdem, és majd 2-3 hét múlva szép fokozatosan jöna talajtorna, futás, stb. Vasárnap kezdtem el bicajozni itthon, minden este 25 percet egyelőre, 3-as fokozaton. Ma csütörtök van és másfél kilót szedtem fel. Az étrendemen semmit nem változtattam! Lehetséges, hogy már pár napnyi könnyed szobabiciklizéstől annyi izomzatom lett, hogy megemelte a súlyom?
2009. jan. 8. 19:18
 1/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni még annyit, hogy ma reggel óta érzek enyhe izomlázat a fenekem és a combtövem környékén.
2009. jan. 8. 19:20
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezd alakulni az izomzatod, és mivel az izom sűrűbb ezáltal nehezebb is. Sportolj csak! De a 25 percet fokozatosan emeld, és ha szobabiciklizés mellett, után, vagy naponként felváltva már bírsz tornázni, én azt is javasolnám. A szobabicikli nagyon jó bemelegítésnek, és még tökéletesebb, ha utána kb. 30 perc talajtornát is tudsz végezni. Kitartás! A mozgást ne hagyd abba! Az nagyon fontos rész a hatékony fogyásnak!
2009. jan. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%

Komolyan azt hiszed, hogy párszor 25 perc szobabicajtól megizmosodsz? Jövő héten testépítő leszel, ha nem figyelsz oda!

Ha tényleg nem változott az étrended, akkor max az lehet, hogy többet iszol a mozgás miatt. Folytasd így tovább, ha egy hónap múlva is fennáll a probléma akkor parázz.

Hetente, kéthetente mérd a súlyod lehetőleg ugyanabban az időpontban, mert ha napi 3szor mérlegelsz akkor csak parázni fogsz.

2009. jan. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, azt nem láttam, hogy még csak vasárnap óta bicajozol. Igen valóban többet iszol most, de tényleg ne add fel. Súlymérés szerintem szigorúan csak reggel, ruha nélkül, éhgyomorra, wc után stb... és fogyókúra esetén max. egy héten egyszer, vagy 10 naponta, így nagyobb lesz a sikerélmény.
2009. jan. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy a 17 kiló leadása után, és most az intenzívebb mozgás hatására, elképzelhető, hogy a szervezeted vésztartalékolni kezdett.
2009. jan. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A legvalószínübb a többlet izomzat, igen is lehet ilyen gyorsan ugyanis a legelső hetekben hónapokban fejlődik az ember izomzata a leggyorsabban, azért lehetséges ez mert az izmokban az edzés hatására megtelnek a szénhidrát raktárak amelyek az izom gyors táplálását szolgálják! Sokkal hatékonyabb energiaforrás mint a zsír, csak a szervezet magától, ha nincs intenzív mozgás, nem raktározza ilyen módon mivel ez nehezebb! És ha nagyon intenzív az edzés, legalább is a te szintedhez képest, ha sok akaraterőt is beleviszel akkor főleg most az elején könnyedén adhatsz az imzoknak akkora terhelést hogy azonnal elkezdenek feltöltödni szénhidráttal, ha az étrendel nem jutnak elegendőhöz akkor a zsírból bontanak, a kiürült zsíraktarárak pedig vízzel telitődnek meg, majd csak késöbb szépen lassan tünnek el onnan véglegesen a zsírszövetek. Egy dolog kiüríteni a zsírsejteket, és egy másik teljesen fel is dolgozni azt!
2009. jan. 9. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A második válaszolónak üzenem, hogy semmi szükségem az infantilis megjegyzéseidre. Eszem ágában sincs "megizmosodni" meg "testépítő lenni", egy szóval sem írtam ilyet, ezt te írtad le. Csak ésszel felbírom fogni, hogy 17 kilót leadtam CSAK diétával, és ennek a nagy része izom, és valamennyit jó lenne visszaépíteni belőle, ezért írtam, de ezek szerint te nem olvastad, vagy ha igen akkor nehéz a felfogásod, hogy szobabiciklivel kezdem és fokozatosan akarok többféle mozgást is csinálni. De látod milyen rendes vagyok a kedvedért leírtam mégegyszer, hátha most elolvasod.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, igen mostanában többet iszok, mármint bicaj után is ahogy kivagyok melegedve fél üveg víz is lecsúszik. Napközben gyümölcsleveket szoktam inni, persze vizet is.

Általában nem mérem magam naponta, olyan 4 naponta szoktam mérlegre állni, és persze csak és kizárólag reggel, éhgyomorra, majd ezután igyekszek csak 1 héten egyszer ráállni. Persze nem hagyom abba a bicajozást, egy olyan 40 percre szeretném felvinni az időmet. Tavaly nyáron olyan jó formában voltam hogy egyhuzamban 120 percet tekertem le délelőtt és délután is.

A torna is számba van véve de szeretném a bicaj időmet felhozni, majd akkor elkezdem a tornázást is.

2009. jan. 9. 08:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!