Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért fogyok, ha eszek és nem...

Miért fogyok, ha eszek és nem is mozgok?

Figyelt kérdés
Itt volt a karácsony, újév, rokonokhoz megyünk, csomó kaja. Alapjába véve nem sportolok, de most még annyit sem, amit tesin szoktam. 173 cm vagyok és 1 hónapja még 50 kg-t nyomtam, mostmár csak 48-at. Most az izmom épül le, vagy mi történik mégis? :| Nem eszem kevesebbet, mint szoktam, sőt, többet.
2010. dec. 31. 16:06
 1/9 anonim ***** válasza:
1-2 kiló ingadozás még nem hiszem hogy nagy probléma lenne. Majd akkor lesz probléma, ha 5-6 vagy több kiló lemegy rólad, annak ellenére, hogy semmit nem teszel ennek érdekében.
2010. dec. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
konkrétan mit ettél és mennyit ma?
2010. dec. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sok oka lehet. Legegyszerűbben úgy tudod megállapítani h elmész a háziorvoshoz, ő csinál egy vérképet és kiderül h mi miatt. Ha nem mutat semmit, akkor az is lehet h nincs különösebb oka, de jobb minél előbb megtudni h van e esetleg vmi betegség a háttérben.
2010. dec. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Betegesen sovány vagy. Én 164-165 cm vagyok és 52-53 kg. Stabilan.

Kezdj neki sportolni vagy kérdezd meg a háziorvosodat, hogy mit tud ajánlani ezügyben. Lehet vitaminhány, örökletes csontritkulás is, de lehet hogy csak stresszes vagy, vagy ennyire gyors az anyagcseréd.

2010. dec. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ma pirítós reggelire (2 szelet), aztán ebédre anya csinált rántott húst + húsleves, aztán vacsira 2 zsömle.

Köszi a válaszokat! Akkor ugye ez még normális, az 1-2 kiló ingadozás?

2010. dec. 31. 22:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Ma pirítós reggelire (2 szelet) -> kb. 180 kcal, ha natúrba volt, vaj/margarin/lekvár/feltét nélkül.

rántott húst -> hús alapvetően nem sok kcal, csak 120, + rántás fehér liszt + olaj amit magába szív kb. 300 kcal.

húsleves -> nagyon kevés kcal!!! Sztem 100 sincs...

2 zsömle -> 1 db natúr zsömle, vaj/feltét nélkül 150 kcal.


EZ NAGYON DURVA, ha csak ennyit eszel!!! Fogyiztam, akkor is jóval többet ettem. Mi a baj? Nem kívánsz többet? Van valami lelki baj az életedben (fiúügy, szülők veszekedése, bnőkkel probléma?) Stresszelsz tanulás/suli miatt?

Vagy fizikai okok vannak (puffadsz, teltségérzet, nem kívánsz többet) Tapasztaltál valami változást a környezetedben?

Amikor fogyiztam, akkor is jóval többet ettem ennél! A fehérjével sztem nem lehet baj, mert ettél húst + húslevest, bár nem ártanak néha tejtermék is.

Szedj étvágynővelőt, Béres csepp kiváló erre a célra. étvágytalanság oka lehet B vitamin hiány is.

Pajzsmirigyed is nézesd meg.

2011. jan. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző vok: ha különböző időpontokban mérted a súlyod, akkor elfogadható az 1-2 kg, mivel, ha reggel méred magad nagywc, pisilés után és reggeli előtt, az a TÉNYLEGES súlyod. De ha este méred magad, miután volt 4-5 étkezés egy nap, és ittál is sokat, akkor simán mutathat 2 kg-al többet.
2011. jan. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát, ezeken kívül szoktam "nasizni" is, ami azt jelenti, hogy ha van otthon chips-popcorn-keksz, vagy süti/torta, akkor abból eszek. De alapjába véve ennyit eszek (és tökéletesen elég). Nincs semmi baj, egyszerűen elég ennyi. Azokból a fizikai okokból mondjuk, ha megeszek 2 zsömlét és utána mondjuk még egy felet, akkor az már sok: fáj is a hasam, meg tele vagyok, nagyon rossz érzés.

Köszi szépen :)

2011. jan. 1. 14:32
 9/9 anonim ***** válasza:

csajszi egyél napi egy-két banánt, zöldségeket, más gyümiket, kefírt, tejet, sajtot, mert amit leírtál az írtó kevés kalória...tudod mennyi? kb. 1100 kalória, és nulla vitamin! Tudod mennyit kellene ennie egy ilyen szép magas lánynak? Kb. 1600-1800 kalóriát! Ami gabonafélék, rost, tejtermék, tojás, gyümölcs és zöldségből kell h álljon!!!

Lehetséges, hogy ezért fogysz!

Egyél kétszer ennyit többször kevesebbet és nassolj finom gyümölcsöket, mézes műzlit tejjel!

2011. jan. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!