Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mik a legfontosabb dolgok ha...

Mik a legfontosabb dolgok ha valaki életmódot akar váltani?

Figyelt kérdés
Most már egy hónapja elhagytam a szénhidrátokat (nem 100%-ban de a legtöbbet igen). Most tervezek edzőterembe is járni de még soha nem voltam szóval teljesen zöldfülű vagyok. Tanácsokat várok azoktól akik már benne vannak egy olyan számára aki semmit nem tud. Étkezésben mi az ami sokat segít? Mik a jó arányok?

tegnap 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

"egy hónapja elhagytam a szénhidrátokat"

Ez a femina.hu-s baromság például nem része az életmódváltásnak, ugyanis ez egy értelmezhetetlen és kontraproduktív hülyeség. A szénhidrátokat nem tudod elhagyni, és nem is szabad próbálkozni, hisz egy szinte minden élelemforrásban megtalálható esszenciális makrotápanyag. Gondolom a szénhidrátok elhagyása alatt a péksüti és a kenyér elhagyását érted, mert ezt írja a Nők Lapja.

"Étkezésben mi az ami sokat segít?"

A fenntarthatóság, a változatásság és az ízek. Kalóriaszükségletednek megfelelő kiegyensúlyozott étrendre és fizikai aktivitásra van szükséged.

tegnap 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Az sokat segít ha nem csinálsz egészségtelen butaságokat mint amilyen a szénhidrátok elhagyása.


A jó arányok le vannak írva az okostányérban ez a hivatalos ajánlás.


Figyelj a fehérjebevitelre de ne vidd túlzásba. 1.6 gr/célsúlykg elegendő


Az életmódváltás az legyen és ne fogyókúra tehát olyan dolgokat csinálj amit egész eletedben fogsz ezek után.


Ne korlátizd magad csirkemellre, krumplira stb mert nem lesz egézsséges. Változatossag minden feherje, zsír és szénhidrát forrásban.

tegnap 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A szenhidrát “elhagyását” igen, úgy értettem hogy próbálok kevesebb kenyeret, péksütit meg ilyesmit enni mert ezek sajnos NAGYON sok esetben előfordultak az étkezésemben. Az orvosom javasolta azért gondoltam hogy akkor nem lehet nagy baromság. Nem olvasok fenima meg hasonló oldalakat. Nem vagyok tapasztalt se ilyen téren ezért kértem tanácsot, nem azért hogy beszóljanak és megalázó módon válaszoljanak.
tegnap 14:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"próbálok kevesebb kenyeret, péksütit meg ilyesmit enni"

A péksütivel nem a szénhidráttartalom a baj, hanem a zsírtartalom általi magas kalóriatartalom. Ettől függetlenül nem tilos néha péksütit enni. Nem ezt jelenti az életmódváltás.

"orvosom javasolta"

Az orvosok nem tanulnak dietetikát, és pláne nem naprakészek X évvel a diplomaszerzésük után a dietetika aktuális állásaival kapcsolatban.

tegnap 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Orvosom azt javasolta mozogjak többet. Átlagos szinten mozgok de hétvégente 30-50 km-es túrákat megyek, néha 2-3 nap alatt 80-100 km-t is :D
tegnap 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt olvasd el a 2es 3mas választ.


Amúgy szénhidrátra szükség van. Önmagában egy péksügi valóban nem étkezés. De egy zsemle humusszal, sonkáv, sajttal és 15 deka 3 féle zöldséggel már tökéletes kiegyensulyozott reggeli



Amúgy az orvosok nem értenek a táplalkozáshoz. Pont ezért vannak a dietezikusok. De az biztos hogy szénhidrátra szükség van

tegnap 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A kitartás, a nem visszatántorodás a holtpontok miatt.
tegnap 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!