Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » HR-s kérdés: Két cég téged...

HR-s kérdés: Két cég téged akar, mi a legfontosabb szempont ami alapján mérleged hogy hova mennél?

Figyelt kérdés

Egy junior java állásinterjún kérdezték tőlem:

Tételezzük fel, hogy felvennénk ide, illetve egy másik cégtől is igent kapsz mi alapján döntesz. Mi a legfontosabb dolog? Hosszas tanakodás után a fizetés, illetve a kémia a fejlesztői csapattal választ adtam. Nagyon hülyének nézett engem a HR-s. Mi itt a helyes válasz? Valaki tudja?



2022. jan. 27. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a legtöbb ember a fizetést említené, ahogy te is, de ők inkább mást vártak. Én mondjuk azt feleltem volna, hogy azt a céget választom, ahol a szervezet által képviselt értékekkel azonosulni tudok, ahol a munkakörnyezet jobban illik a személyiségemhez, van lehetőségem fejlődni és karriert építeni.

Nem azt mondom, hogy ez a jó válasz, de a fizetést annyira nem szeretik ilyenkor, mert ezzel az jön le nekik, hogy oké felvesznek, de ha máshol többet ígérnek később, akkor simán átmész oda.

2022. jan. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Junior szinten egyértelműen a fejlődési lehetőséget és a CV-értéket nézném.
2022. jan. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt, mint #2.
2022. jan. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
540 Ft egy kg (legalja) kenyér és 480 Ft egy liter (legalja) benzin. De még így is sajnos hazudozni kell a fél-hülye HR-esnek, hogy "áhh... én nem a pénzt tartom első helyen szem előtt". Szánalmas. :) De persze, ha kell a munka, akkor mondani kell a hülyeséget, amit hallani akarnak. Mert, ha elkaszál az a szakmailag kb inkompetens sügér, akkor esélyed sem lesz olyan emberekkel második körözni, akiknek közük is van az ott végzett, valódi (programozói) munkához.
2022. jan. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
2-es vagyok, közben rájöttem, hogy nem az a kérdés, hogy mi alapján döntenék, hanem, hogy mit hazudnék a HR-nek. Akkor csak simán a fejlődési lehetőséget mondanám.
2022. jan. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#2 Amit mondasz az elméletben remek, de a gyakorlatban ezt hogy teszteled, hogy hol tudnál a legjobban fejlődni? Ehhez az kellene, ami Németországban van(1 napos próbanap).


Az utolsóval nagyon egyetértek. Ekkora infláció mellett, aki nem a fizetést mondja, az hazudik! Éves szinten 6-7 % inflációval nyugodtan lehet számolni.

2022. jan. 27. 18:59
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6 több módon is lehet és érdemes tájékozódni a fejlődési lehetőségről (is):

- interjún megfelelő kérdéseket teszel fel a hiring managernek és a többi interjúztatónak (miről szól a projekt, amin dolgozni fogsz, milyen feladataid lesznek próbaidő alatt és mik a hosszabb távú tervek veled, milyen a csapat összetétele szenioritást illetően, mehetsz-e céges képzésekre majd, hogy működik a csapatban a know-how sharing, mentorálás, code review-k stb.)

- megkérdezel ismerősöket

- megkérdezel ismeretleneket pl. LinkedIn-en, Blind-on, Reddit-en

- olvasol review-kat Glassdoor-on, Indeed-en, Blind-on

Ilyesmiket kombinálva elég jó képet lehet kapni.

2022. jan. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
25%
Ahol a legkevesebb idétlen, értelmetlen, hülye, nem szakmába vágó kérdést teszi fel az állásinterjún a HR-es. És ez tipikusan a hülye, értelmetlen, nem szakmába vágó kérdés. És ha van másik "potenciális" hely egy ilyen kérdés elhangzása után állok fel és köszönöm meg a lehetőséget, és hogy a HR rabolta az időmet.
2022. jan. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!