Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az edzésterv...

Mi a véleményetek az edzéstervemről?

Figyelt kérdés

2 éve edzek. Utóbbi hónapokba nehezebben fejlődök. Arra gondoltam hogy kicsit megvariálom az edzéstervemet. Eddig ezt csináltam: 1.nap: mell+kar 2.nap: hát+váll 3.nap: láb+has


Most ezt találtam ki:(A láb edzés direkt marad ki mivel megsérült a térdem)


1. nap: Mell + Bicepsz:

Fekvenyomás

Ferdepados nyomás rúddal/kézisúlyzóval (ezt edzésenként váltogatnám)

Tárogatás gépen

Csigás keresztezés

Bicepsz állva franciarúddal

Kézisúllyal váltott karral

Kalapács bicepsz


2. nap: Hát+Tricepsz

Húzódszkodás széles fogással

Lehúzás nyak mögé/mellhez (edzésenként váltogatnám)

Evezés ülve

Letolás nyújtott karral

Tricepsznyomás

Tricepsznyújtás fej fölött egy kézzel

Csigás letolás rúddal/kötéllel


3. nap: Váll

Mellről nyomás

Oldalemelés (ezt szuperszettbe csinálom egy olyan gyakorlattal ami olyan mint az oldalemelés csak nem állítom meg a kezem hanem teljesen fej fölé emelem és összeérintem a súlyt, gyakorlatilag szemből nézve egy félkört ír le mindkét kezem. remélem érthető. csak ennek nem tudom a nevét. ezt nagyon kicsi súllyal csinálom és min 20 ismétlést)

Előre emelés

Vállvonogatás


2010. nov. 3. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Alapjaiban véve jó minden, de azért pár dolgot változtatnék:

1. A csigás keresztezést lecserélném vagy ferdepados tárogatásra, vagy áthúzásra.

2. Letolás nyújtott karralt lecserélném T-rudas evezésre.


Az oldalemelésedről nem alkotok véleményt, mivel sose csináltam még, de én inkább nagyobb súllyal csinálnám azért, és 12-es ismétlés számmal. (Egyébként az étrended teljesen rendben van, hogy itt keresed a hibát?)

2010. nov. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
hát ha nincsen lábad és tolókocsival jársz akkor szerintem oké
2010. nov. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát te igen hülye vagy. Tanulj meg olvasni. "Láb edzés direkt marad ki mivel megsérült a térdem". Melyik szót nem érted?


Az oldalemelést nagy súllyal csinálom. Csak ezt a félkörös cuccot csinálom kicsivel. Segít bedurrantani, hogy érezzem rendesen a vállam.:D Amúgy pull-over-t próbáltam de nem jött be. Éreztem mindent csak a mellemet nem.:D Tárogatás kimaradt... Azt is szoktam ferdepadon. Ezt a T-rudas evezést kipróbálom! Kajálásom rendben van viszonylag. Azért nem számolgatom de az tuti hogy a fehérje megvan 2g/tkg. Sztem azért nem fejlődök mert nem tudom igazán megdolgoztatni az izmaimat. Nem érzem igazán. Ezért akarok változtatni. Mondjuk már ki is próbáltam ezt. Este alig birtam megmozdulni.:D


Köszi a választ! Vannak normális emberek is.

2010. nov. 3. 12:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyébként amit nem írtam, hogy berakhatsz pár intenzitás növelő technikát is. Vetkőző sorozatok, erőltetett ismétlések, lassú negatív, esetleg 21-ek. Figyelj oda a sorozatok közötti pihenőre is, ne legyen túl sok.
2010. nov. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az étrendet illetően szerintem megérné mérni mindent, mivel a szénhidrát beviteled is fontos lenne. Nem tudom, hogy milyen testalkatod van, de 4-5g/tskg CH is lényeges lenne tömegnövelésnél.
2010. nov. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi de ezeket alkalmazom. Értek valamennyire ezekhez a dolgokhoz. Csak véleményre voltam kiváncsi.:D Bicepszedzés végén mindig 21-ezek kicsit. Nekem attól durran igazán.:D
2010. nov. 3. 12:17
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem tudok ilyen szinten foglalkozni vele mivel házikoszton vagyok. Igaz hogy már dolgozom de azért otthon a konyha muteré.:D Azért mondtam hogy rendben van mert elég egészségesen élünk. Legtöbbször csirkemell,rizs párolt zöldségek van. Ja meg persze a szokásos húsleves stb.:D Meló közbe sajnos nem nagyon van időm enni. Csak ebéd. Napközbe szoktam inni 100%whey pro + zabpehely meg egész nap rágcsálgatok puffasztott rizst.:D Sajnos nincs időm enni rendesen bent. Amúgy 175cm és 73 kg vok. 2 éve mikor elkezdtem edzeni 60 kg voltam.:D Elég szépen fejlődtem.
2010. nov. 3. 12:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!